דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


סריקת מסמכים - הפורמטים המקובלים (PDF, TIFF, JPEG) 

מאת    [ 24/12/2011 ]

מילים במאמר: 345   [ נצפה 2791 פעמים ]

אם החלטתם לסרוק את המסמכים שלכם (בין אם אתם עושים זאת בעצמכם או שאתם נעזרים בשירותים של חברות סריקה) קיימים מספר פורמטים נפוצים הנתמכים על ידי סורקי המסמכים, תוכנות הסריקה ותוכנות ניהול המסמכים.

פורמט JPEG – מתאים בעיקר לסריקת תמונות. פורמט זה משמר את איכות התמונה בצורה הטובה ביותר. סריקת מסמכים לפורמט זה אך זה פחות מומלץ.

פורמט PDF – פורמט מקובל ואוניברסאלי הנמצא בשימוש על ידי רוב משתמשי המחשב. קבצים בפורמט זה מאפשרים לבצע חיפוש טקסטואלי (אם הקובץ הוגדר כקובץ בר חיפוש). ניתן לייצר קבצים כאלה באמצעות מגוון תוכנות. רוב משתמשי המחשב יכולים לקרוא קבצים אלה ללא בעיה באמצעות תוכנת אדובי רידר.

פורמט TIFF – פורמט מקובל בסריקת מסמכים. הוא מאפשר דחיסה טובה של המידע המקורי בהשוואה לפורמטים אחרים. ניתן ליצור אינדקס לכל עמוד בנפרד וליצור קובץ רב עמודי בפורמט הזה.

 

אם סרקתם את המסמכים שלכם לפורמט אחד והחלטתם שאתם רוצים להמיר אותם לפורמט אחר, ניתן לעשות זאת בקלות באמצעות שפע תוכנות המרה (חלקן חינמיות) חכמות.

סורקים וחוסכים 

לא משנה אם תרכשו שירותי סריקת מסמכים מחברה חיצונית או תסרקו את המסמכים שלכם בעצמכם, כך או כך אתם תחסכו כסף רב. עלויות הנייר, הקלסרים הרבים, ארונות וספריות האחסון, שטחי האחסון, בתי גניזה, המדפסות והדיו, האחריות והשירות למדפסות, שעות העבודה המושקעות בהדפסה ותיוק, תיקונים ושירות, ובנוסף הוספת שעות העבודה הרבות המושקעות בתיוק המסמכים המקוריים בקלסרים (ובאיתור המסמכים הללו בשעת הצורך), כל אלה עולים כסף רב.

באמצעות סריקת מסמכים (ובהמשך גם ביעור המסמכים) אתם מונעים מצב בו המסמכים שלכם חשופים להצהבה, התפוררות, ריקבון, שריפה, אובדן או מחיקת הטקסט עקב התיישנות. כעת, משסרקתם את המסמכים והכנסתם אותם לשרת הארגוני, אתם גם חוסכים כסף וגם יכולים לאתר כל מסמך בלחיצת כפתור.

ארגונים רבים שעברו לעבוד בשיטת "משרד ללא נייר", מדווחים על חסכון כספי עצום לעומת השיטה הישנה. לאחר שהארגון סרק את מסמכי העבר והכניס אותם למערכת, הוא עובד לפי מתודולוגיה המגדירה סריקה יומיומית של כל מסמכי הנייר שנכנסו במהלך היום לארגון, מבלי לצבור כמויות. מהרגע שהמסמכים נסרקו ונכנסו למערכת ניתן לאתר אותם בקלות ולשלוף אותם תוך שניות מבלי לקום מהכסא.

אין במאמר זה המלצה. כל פעולה שתנקטו היא על אחריותכם בלבד.

 

דוקיומנטס - ניהול מסמכים, סריקת מסמכים, שירותי סריקה, ארכיון דיגיטלי  http://www.documents.co.il , href="mailto:info@documents.co.ilinfo@documents.co.il">">info@documents.co.il


סקאנבוק - שירותי סריקה, ארכיון דיגיטלי, השכרת סורקי מסמכים מקצועיים לסריקת ארכיונים.  http://www.scanbook.co.il ,  href="file:///C:/Users/yo/Desktop/%D7%90%D7%AA%D7%A8%D7%99%D7%9D/%D7%A1%D7%A7%D7%90%D7%A0%D7%91%D7%95%D7%A7/SCANBOOK/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D/contact@scanbook.co.ilcontact@scanbook.co.il">">contact@scanbook.co.il


Rent A Scanner – סורקים להשכרה, השכרת סורקי מסמכים מקצועיים לסריקת ארכיון מסמכים http://rentascanner.co.il


מסמכים - אתר אינפורמטיבי לניהול מסמכים, סריקת מסמכים, ארכיון אלקטרוני, סריקת מסמכים http://mismachim.co.il  , href="file:///C:/Users/yo/Desktop/%D7%90%D7%AA%D7%A8%D7%99%D7%9D/%D7%A1%D7%A7%D7%90%D7%A0%D7%91%D7%95%D7%A7/SCANBOOK/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D/contact@mismachim.co.ilcontact@mismachim.co.il">">contact@mismachim.co.il


 טל: 054-5880060


 
מאמרים חדשים מומלצים: 

לגלות, לטפח, להצליח: חשיבות מימוש פוטנציאל הכישרון לילדים עם צרכים מיוחדים -  מאת: עמית קניגשטיין מומחה
המדריך לניהול כלכלת משק בית עם טיפים ועצות לניהול תקציב -  מאת: נדב טל מומחה
חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב