דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


גיוס השקעה לאחר פיתוח אב טיפוס. 

מאת    [ 28/11/2011 ]

מילים במאמר: 691   [ נצפה 2247 פעמים ]

שלום שמי אמיר לניאדו – יזם ומנהל מחלקה עסקית – B-focus.

במאמר זה אני מעוניין להציג בפני הקוראים את נושא פיתוח ועיצוב המוצר, או לחילופין, נושא העיצוב התעשייתי של המוצר, וחשיבותו בתהליך גיוס הכסף בשלבים מאוחרים יותר.

לאחרונה פונים אלנו יותר ויותר יזמים שבצעו פיתוח מוצר בדרכים כאלו ואחרות ו'נתקעו' עם נושא גיוס הכספים למיזם. רק היום פנה אלי יזם שנמצא בפיתוח של אב וטיפוס שלישי למיזם/ לפטנט שלו ועכשיו הוא צריך עזרה בגיוס כספים כדי להביא את המוצר לשוק.

אז קודם כל אני חושב שחשוב להבין שאם נתייחס לתהליך של גיוס השקעה – לאחר שנמצא המשקיע שמעוניין להשקיע המוצר/ בפטנט כמובן – התהליך יכיל מספר רב של פגישות, חלקם רלוונטיות לעיצוב ופיתוח המוצר, חלקם רלוונטיות לאופי המוצר הסופי וקהל היעד וחלקם מתייחס לנושא המשא ומתן או לחילופין לפן המסחרי כפי שמכנים אותו.

אם ניקח את היחסים בין הזמן של הפגישות, לזמן שבו יושבים ומדברים על הפטנט/ המוצר עצמו, ביחס לזמן שמושקע בפגישות על שאר הנושאים ניתן יהיה לאבחן שכ 90% מהזמן יעסוק המשקיע בנושאים עסקיים/ שיווקיים ורק כ 10% מהזמן יושקע במוצר/ באב הטיפוס/ בפטנט שפותח.

נכון חשוב מאוד להראות למשקיע את אב הטיפוס וחשוב מאוד להוכיח את ההתכנות שלו – ולכן חשוב מאין כמוהו לפתח אב טיפוס ולהראות התכנות מכאנית/ פטנטביליות וכ"ו ולהראות למשקיע שהיזם יודע על מה הוא מדבר, הוא עשה שיעורי בית והשקיע כספים/ זמן כדי לעשות עבודה יסודית.

אבל אם נתייחס ליחסים של הזמן שמושקע בפגישות לעומת ההשקעה הדרושה בפרויקט – אז אם מקדישים 10% מהזמן על בדיקת אב הטיפוס וההתכנות של המוצר, אז מה צריך לעשות כדי למלא את שאר ה 90% מהזמן??

התשובה לשאלה זו (וזוהי אגב התשובה לשאלה מדוע רוב היזמים לא מצליחים לגייס השקעה!!) היא שעל היזם לבצע במקביל לפיתוח אב הטיפוס תהליכים רבים אחרים, כדי להכין אותו לפגישה עם המשקיע, כדי להגיע מוכן עם תשובות לשאלות שישאלו ע"י המשקיע. חלק מהשאלות הללו יהיו: כמה זמן ייקח לפתח מוצר סופי, כמה כסף צריך?, בשביל מה?, מה היעדים ואבני הדרך?, מה עלויות ייצור?, אחוזי חדירה?, חוות דעת קהל?, מחיר יעד?, שווקי יעד?, אסטרטגיה לחדירה?, וכו וכו וכו...

לסיכום – מה שאני רוצה להגיד לכל היזמים בינינו (גם אני יזם סדרתי J) זה שאת התהליך חשוב לבצע בצורה יסודית, סכמתית ותבניתית שתובל את הרעיון שיש לכם לידי ערך כספי אמתי שלפיו ניתן יהיה לנהל משא ומתן עניני שיוביל לאחוזי הצלחה גבוהים.

את התהליך הזה אנחנו מעבירים ב B-focus, נכון התהליכים הם ארוכים, מסובכים ומחויבים בניהול מקצועי – אבל בשביל זה אנחנו כאן...

אתם מוזמנים להעיף מבט באתר שלנו ולקרוא את המאמרים הרבים בנושא יזמות ופיתוח מוצרים ופטנטים וחשוב לא פחות לבדוק את התהליכים שאנחנו מעבירים ליזמים כדי לקדם את המיזם שלהם בדרך הנכונה.

תעיפו מבט בקישור המצורף – הסכמות מתארות איך בונים ערך כספי לרעיון ומשלבת בתוכה את תהליך חיפושי ורישומי הפטנטים, סקרי שוק והכנת אנפורמציה עסקית רלוונטית - כל התהליכים האלה באים, וחייבים לבוא, במקביל לפיתוח המוצר אותו היזם מעוניין לפתח.

http://www.b-focus.com/WebForms/processForInnovators.aspx

למשל - אין טעם לפתח מוצר לפני שהתבצעו חיפושי פטנטים + ניתוח דוח הפטנטים לגבי מה יש ומה ניתן לפתח יותר טוב ממה שיש.

קצת עלינו.

חברת B-focus בנוייה משתי מחלקות.

מחלקת עיצוב ופיתוח - מספקת מענה משלב הרעיון ועד מוצר מוגמר, כולל תכנון וייצור אבי טיפוס ודגמי התכנות, תכנון לתבניות ועד ייצור המוצר בסדרות ומשלוח לביית הלקוח

מחלקה עסקית - מספקת מענה בתחומי בניית אסטרטגיה עסקית ליזמים, חיפושי ורישומי פטנטים, סקרי שוק וכתיבה והכנה של אנפורמציה עסקית/ שיווקית רלוונטית - בהתאם לאסטרטגיה שנבחרה בתחילת התהליך.

אנו עובדים במקביל לסכמות בקישור שצרפתי ומלווים את היזם לאורך כל הדרך ע"י יועצים עסקיים מוכרים ע"י הלשכה ליועצים עסקיים של ישראל!!!

בנוסף, אנו מגובים בבית השקעות ולקוחותינו מקבלים הזדמנות לגיוס השקעה ע"י מספר קבוצות השקעה שאנו עובדים איתם (ההפניה והליווי לאותם משקיעים נעשת רק לאחר בניית הערך לאותו רעיון – כדי לאפשר סיום של התכנית העסקית שתשמש ככלי לניהול משא ומתן עם המשקיע הפוטנציאלי).

שיהיה בהצלחה לכולם. אשמח לשמוע תגובות/ הערות על הנקודות אותם העלתי במאמר.

 

בכבוד רב

אמיר לניאדו – יזם ומנהל מחלקה עסקית,  B-focus

amir@b-focus.com

www.b-focus.com

0525-449558

077-5508737

 

**.        אין להתייחס למאמר זה כייעוץ, הנחייה או מתן עצה.

התמדה!!!
אמיר לניאדו - יזם ומנהל מחלקה עסקית - B-focus
/>amir@b-focus.com
www.b-focus.com
0525449558
0775508737
מאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב