דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


חשיפה לשכרות של ההורים מעלה את הסיכון לשכרות של בני נוער 

מאת    [ 31/08/2011 ]

מילים במאמר: 490   [ נצפה 1991 פעמים ]

מחקר מארצות הברית מגלה שמתבגרים רבים אשר שותים משקה אלכוהול מתכוונים להשתכר

על פי מחקר שנערך מטעם CASA (המרכז לחקר התמכרויות לחומרים שבאוניברסיטת קולומביה)  בקרב מתבגרים בארצות הברית נמצא שחלק ניכר מהמתבגרים אינם שתייני אלכוהול רגילים – רבים מאלה ששותים אלכוהול מדי חודש עושים זאת מתוך כוונה להשתכר.

בסקר הטלפוני ה-14 שבדק את העמדות של מתבגרים בני 12-17 והוריהם כלפי השימוש בחומרים פסיכו-אקטיביים נמצא שכאחד מתוך שלושה מתבגרים צרך אלכוהול בעבר, ומתוך אלה כאחד מתוך ארבעה מתבגרים ציינו כי שתו במהלך 30 הימים האחרונים. בקרב מי שצרכו אלכוהול אי פעם, 17% ציינו שבדרך כלל שתו על מנת להשתכר, לעומת 68% שלא זו הייתה כוונתם בעת שצרכו אלכוהול.

לעומת זאת, שליש מהמתבגרים ששתו מדי חודש בחודשו, ציינו שבדרך כלל הם שותים כדי להשתכר, ו-65% מהם ציינו שהשתכרו לפחות פעם אחת בחודש האחרון. זאת ועוד, כשליש מאלה ששתו בכל חודש והתכוונו להשתכר, ישתכרו בכל מקרה, לדעת החוקרים.

"הממצא החשוב ביותר במחקר בעבור ההורים הוא שאם ילדם שותה אלכוהול כל חודש, יש גם סיכוי גבוה שישתכר מדי חודש", ציין ג'וזף קליפנו מייסד ומנהל CASA.

ההשתתפות בסקר הטלפוני של המתבגרים דרשה קבלת ההסכמה של הוריהם, עובדה שעשויה הייתה להשפיע על התשובות, כולל על הדיווח הנמוך יחסית על שיעורי הצריכה של אלכוהול וסמים. כאחד מתוך ארבעה מתבגרים שהשתתפו בסקר אמרו שתשובותיהם עשויות להישמע על ידי מישהו שנמצא בבית, עובדה שלדעת החוקרים עשויה הייתה להטות את הממצאים.**

 

 

הבנה איך אלכוהול משפיע על הגוף

 

אלכוהול נספג לתוך מערכת הדם באמצעות כלי דם קטנים בדפנות הקיבה והמעי הדק. תוך דקות אחר שתיית האלכוהול, הוא מגיע מהקיבה למוח, שם הוא מייצר את השפעתו במהירות ומאט את פעולת תאי העצב.

 

כ-20% מהאלכוהול נספג באמצעות הקיבה. הרוב מ-80% הנותרים נספג באמצעות המעי הדק.

 

האלכוהול גם מובל על-ידי מחזור הדם לכבד, שם הוא מסולק ממחזור הדם בתהליך שנקרא "חילוף חומרים", בו הוא מומר לחומר לא רעיל. הכבד יכול לבצע חילוף חומרים רק לכמות מסוימת בכל פעם, כשהחומר העודף ממשיך לזרום ברחבי הגוף. כך שעוצמת ההשפעות על הגוף תלויה ישירות בכמות שנצרכה.

 

כשכמות האלכוהול בדם חוצה רמה מסוימת, מערכת הנשימה מואטת במידה ניכרת ויכולה לגרום לתרדמת או למוות, כיוון שחמצן לא מגיע עוד למוח.- מתוך "האמת על הסמים".

סדרת חוברות "האמת על הסמים" ו"האמת על אלכוהול" הופקה על ידי ארגון "עולם ללא סמים" העולמי. "עולם ללא סמים" הינו ארגון מתנדבים, ללא מטרות רווח, אשר הוקם על ידי סיינטולוגים, הפועל בתחום החינוך והבאת ידע אמיתי על סמים ואלכוהול לילדים ונוער ב- 125 מדינות. בישראל, ההרצאות על הסמים הועברו למעל 5000 בני נוער וצעירים ועשרות אלפי חוברות חולקו בישובים רבים בהם גם נהריה, חיפה, תמרה, כעביה, תל אביב, בת ים, נתיבות ורהט. הארגון עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.

http://il.drugfreeworld.org           notodrugs.yestolife@gmail.com

כתובת למשלוח דואר : אילת מליס כהן, מסדה 36 חיפה 33075

כל הזכויות שמורות ל"עולם ללא סמים"- © Foundation for a Drug-Free World

 

** מתוך- ידע סמים ואלכוהול , יפה צוברי, הרשות למלחמה בסמים

 

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב