דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


להפציץ את עזה........ בעלונים 

מאת    [ 26/09/2005 ]

מילים במאמר: 381   [ נצפה 4435 פעמים ]

להפציץ את עזה ...........בעלונים.
המאמר מתפרסם גם באתר המחבר "זרקור".

הציבור הפלשתינאי לא יכול עוד לשבת על הגדר.
18/7/05
מאת: צבי גיל

יש החושבים כי ההסברה לוקה בחסר בכל הקשור להתנתקות מעזה,ואני כידוע,אינני מיחס חשיבות להסברה בקטע הזה. מי שמשוכנע שצריכים להתנתק,ההסברה מיותרת,ומי שמתנגד לנסיגה מעזה,לא ישתכנע מן ההסברה שההתנקות מחויבת המציאות.

אולם במסגרת המבט במרחק של חודש עד לנסיגה מעזה יש לדעתי להפעיל הסברה מסוג אחר ובכוון אחר. הסברה מאסיבית לפלשתינאים בכלל ולתושבי עזה בפרט, מה יקרה אם מן השטח שישראל תיסוג תבוא אש, ממקלעים,ממרגמות ומרקטות,אל תוך שטח מדינת ישראל. ההסברה חייבת להיות כזאת אשר יהיו לה הדים רחבים ותצרוב בהכרה של כל פלשתינאי שעתיד משפחתו,קהילתו ומדינתו לעתיד יקרה לו.

יש להפציץ את עזה בדפי הסברה בשפה שמובנת לכל. יש לחלק עלוני הסברה במעברי הגבול,יש להפיץ אותם בקרב העובדים הפלשתינאים בשטח ישראל.אפשר אפילו לפרסם מודעות בתשלום בתקשורת הפלשתינאית, הכתובה והאלקטרונית, כדי שהמסר ישקע עמוק בהכרה של הכלל והפרט.

לדעתי כאן מדובר בקונסנסוס ישראלי רחב מאוד. אני,כידוע בעד וויתור על רוב השטחים,כולל חלקים ממזרח ירושלים ,ברוח ההצעה שהוגשה בשעתה על ידי ראש המשלה אהוד ברק. אני אפילו מוכן בהעדר הסכם שלום מלא, למשטר של שביתת נשק במצב ביניים לגבי אותם חלקים שיועברו לפלשתינאים.זאת אם הדבר יביא לשבירת הקיפאון ולהסדר ביניים ששני הצדדים יוכלו לחיות איתו.

אולם בשום אופן אינני רוצה שכנה פיראטית על גבולותינו,או ישות,או מדינה שבה שולטות כנופיות רצחניות.החברה הפלשתינאית שתהיה אדישה למצב כזה,בעזה תחילה ובשטחים אחרים בשלב מאוחר יותר, תשא באחריות ובתוצאות. וזה חייב להיות המסר מעכשיו ועד לנסיגה. לא רק בסגנון האיומים של ראש הממשלה ושר הביטחון או מפקדים בשטח. זאת יש לעשות בצורה חיובית,לאמור אם החברה הפלשתינאית חפצה חיים,כקהילה,כפרטים,אם היא מייחלת לעתיד טוב יותר ומבטיח יותר- מוטלת עליה האחריות הקולקטיבית לפעול למען שהשקט בגבולות יישמר. שכן ישראל לא תסבול ירי מעבר לגבול ותנהג כמו שנוהגת כל מדינה ריבונית שאינה מדינת כיבוש.ובמלחמה כמו במלחמה האש אינה בהכרח נקודתית,ורבים חפים מכל מעורבות יהיו קרבנותיה.יתר על כן עזה תהיה מבחן לעתיד לבוא לגבי שטחים אחרים,הן בפועל הן בדעת הקהל הישראלית.

כמובן שבדרג המדיני והבינלאומי האחריות חלה על ההנהגה הפלשתינאית.יחד עם זאת הציבור הפלשתינאי צריך לסיים את תפקידו כמשקיף במקרה הטוב ביותר, ונימה זאת חייבת להיות כלולה במסר.אם הפצצת עזה בעלונים תמנע בסופו של דבר הפצצה מסוג אחר,אז אפשר לומר שנהגנו בפעולת הרתעה מוצלחת. אם,למצער, היא לא תהיה חלופה,נוכל לומר לעצמנו ולעולם: אמרנו להם,ואמרנו להם בקול רם,שהם והעולם כולו ישמעו.
צבי גיל הוא עיתונאי וסופר. מילא תפקידים בכירים ברדיו ובטלוויזיה במסגרת רשות השידור. הוא עוסק בפרוייקטים שנוגעים לתקומה של ניצולי השואה והתפקיד שהם מילאו בהקמת המדינה ובביסוסה.מאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב