דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


הברחות סמים, טובין מזוייפים, כלי נשק ובני אדם 

מאת    [ 27/04/2011 ]

מילים במאמר: 528   [ נצפה 3463 פעמים ]

מסמך "האסטרטגיה לביטחון פנים" של האיחוד האירופי הוצג לראשונה. תכנית "האסטרטגיה לביטחון הפנים" של האיחוד האירופי מורכבת למעשה מ 14- צעדים שמטרתם לטפל בסוגיות הביטחון האישי הבוערות ביותר שניצבות בפני אירופה כולה. האג'נדה החדשה כוללת שיבוש פעולתן של רשתות פשע מאורגן ורשתות טרור, הגנה על אזרחים, בתי עסק וחברות מפני פשיעה אינטרנטית, הגברת האבטחה באיחוד האירופי באמצעות ניהול גבולות חכם יותר ושיפור מוכנותו ואפשרויות התגובה של האיחוד למצבי משבר. "האיחוד האירופי נקט עד כה בגישה בדלנית בכל הנוגע לתחום ביטחון הפנים והתמקד באזור אחד בכל פעם. כעת, אנו נוקטים בגישה כוללת בהיערכות הביטחונית לאתגרים ולאיומים העתידיים. פשיעה מאורגנת, ארגוני טרור, פשיעה בינלאומית ומקוונת וכן, משברים לאומיים ואסונות טבע הם דוגמאות לתחומים שבהם עלינו לאחד את מאמצינו ולעבוד בשיתוף פעולה על מנת להגביר את ביטחונם של אזרחים, עסקים וחברות ברחבי האיחוד האירופי. אני קוראת לכל השחקניות הרלוונטיות לקחת אחריות וליישם צעדים אלו, ובכך לחזק את הביטחון באיחוד האירופי" – כך אמרה ססיליה מלמסטרום, הממונה על ענייני פנים בנציבות האירופית.

גניבת כלי רכב, פריצות, סחר בסמים והונאות אשראי לעתים קרובות מהוות תופעות מקומיות של רשתות פשיעה בינלאומיות או מקוונות. עבריינים עושים שימוש גובר והולך ברשת האינטרנט, הן לשם ביצוע עבירות קלות והן לשם הוצאתן לפועל של מתקפות רחבות היקף. הגבולות החיצוניים של האיחוד האירופי מנוצלים לצורך הברחות סמים, טובין מזוייפים, כלי נשק ובני אדם – כל אלה מהווים נטל כלכלי עצום על הקופה הציבורית. קרן המטבע הבינלאומית מעריכה כי הרווחים מהפשיעה הכלכלית לבדה שווים לכ 5%- מהתמ"ג הגלובלי.

מה סוחרי סמים יגידו לך- מתוך "האמת על הסמים"

כשנערך סקר בקרב בני נוער, כדי לגלות למה הם התחילו להשתמש בסמים מלכתחילה, 55% השיבו שזה היה בגלל לחץ מהחברים שלהם. הם רצו להיות מגניבים ופופולאריים. סוחרי סמים יודעים את זה.

הם ייגשו אליך בתור חברים שלך ויציעו "לעזור לך" עם "משהו שישפר לך את מצב הרוח". הסם "יעזור לך להשתלב" או "להפוך אותך למגניב".

סוחרי סמים, שמונעים על-ידי הרווחים שהם עושים, יגידו כל דבר כדי לגרום לך לקנות את הסמים שלהם.

הם יגידו לך ש-"קוקאין יהפוך את החיים שלך למסיבה" וש-"הירואין הוא שמיכה חמה" אם תיקח אקסטזי, "תוכל להיות עם הרבה בנות".

לא אכפת להם אם הסמים הורסים את החיים שלך, כל עוד משלמים להם. כל מה שמעניין אותם זה כסף. סוחרי סמים לשעבר הודו שהם ראו בקונים שלהם "חיילים במשחק שחמט".

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.

http://il.drugfreeworld.org

http://drugfreeisrael.org

notodrugs.yestolife@gmail.com

כתובת למשלוח דואר : אילת מליס כהן, מסדה 36 חיפה 33075

כל הזכויות שמורות ל"עולם ללא סמים"- © Foundation for a Drug-Free World

 

**מתוך - המשרד לבטחון פנים, היחידה לשירותי מידע- "בטחון פנים עולמי- עדכונים בתחומי ביטחון הפנים מהעולם"- עלון מרכז מידע- דצמבר 2010

 

 

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב