דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


כיצד הפכו המדיה החברתית והסמארטפונים לכלים בידיהם של עברייני המין - פשיעה וסמים 

מאת    [ 27/04/2011 ]

מילים במאמר: 663   [ נצפה 2789 פעמים ]

עברייני מין, מפיצי פורנוגרפיה ורשתות זנות מנצלים את הפופולריות הגואה של המדיה החברתית ושל השימוש הנפוץ במכשירים סלולריים חכמים (סמארטפונים) על מנת להפיל בפח קורבנות צעירים - כך טוענים שוטרים ומומחים לבטיחות ילדים. בשנת 3121 התקבלו בקו החם לפשעי אינטרנט בארה"ב 334,425 דיווחים על תקיפות מיניות וניצול מיני של קטינים . - כמעט כפול ממספר הדיווחים שהתקבלו ב 3112- "השימוש הגובר ברשתות החברתיות, משחקים מקוונים, סמארטפונים ומצלמות רשת היתרגם ליותר הזדמנויות לאינטראקציה בין עבריינים וילדים", אומר ארני אלן, מנכ"ל המרכז הלאומי לילדים נעדרים וקורבנות ניצול. "לפני שנים ספורות בלבד, עברייני המין 'דגו' את קורבנותיהם באינטרנט מתוך כמה עשרות חדרי צ'אט ופורומים. כיום, קטינים מעלים לרשת תמונות ועדכונים שוטפים על חייהם האישיים", אומר ג'ון וויטאקר, סוכן מיוחד במחלקה לחקירות פשעי אינטרנט וניצול מיני של ילדים בג'ורג'יה. "לרוב הפעילות הזאת מתבצעת מחוץ לבית, באמצעות מחשבי נישאים ומכשירים סלולריים. להורים אין שום דרך לפקח על כך", אומר וויטאקר. השימוש הנפוץ ברשתות החברתיות, שמעודד הצהרות תכופות ומפורטות אודות מעשיו ומחשבותיו של הגולש הממוצע בהן, מעביר לידיהם של עברייני המין מידע רגיש ובעל ערך. רשתות חברתיות מבוססות מיקום, דוגמת מעוררות חששות נוספים וחמורים Gowalla - ו Foursquare GPS אף יותר, משום שהן מעודדות את השימוש בעדכוני המתריעים על מיקומם הגאוגרפי של הגולשים – עובדה המקלה על עברייני המין להגיע פיזית אל קורבנותיהם הפוטנציאליים. במקביל, ממצאים מצביעים על כך שרובם של הילדים שחווים מפגשים מטרידים או חשודים באינטרנט חוששים לדווח על כך להוריהם, מחשש שבעקבות כך תימנע או תוגבל גישתם לאינטרנט.

סמים, אלימות ופשיעה

1)      סמים ואלימות- קשר אפשרי - מכיוון ששוק הסמים הוא בלתי חוקי, הפעילות בו גוררת אלימות ופשיעה ומעורבים בו גורמים עברייניים רבים. ידועים מקרים של רצח על רקע מאבקי שליטה ונקיטת צעדים אלימים כמנגנון להשלטת סדר וליישוב סכסוכים בשוק הסמים. ***

סמים- מתוך "האמת על הסמים"

 

יש המון דיבורים על סמים ברחבי העולם – ברחובות, בבתי-הספר, באינטרנט ובטלוויזיה. חלקם נכונים וחלקם לא.

 

דברים רבים ממה שאתה שומע על סמים למעשה מגיעים מאלה שמוכרים אותם. סוחרי סמים שחזרו למוטב התוודו שהם היו אומרים כל דבר כדי לגרום לאחרים לקנות סמים.

אל תיתן שיוליכו אותך שולל. אתה זקוק לעובדות כדי להימנע מהתמכרות לסמים וכדי לעזור לחבריך להתרחק מהם.

במוקדם או במאוחר – אם זה עוד לא קרה – יציעו לך או למישהו קרוב אליך סמים. ההחלטה אם להשתמש בהם או לא יכולה לשנות את חייך באופן משמעותי. כל מכור יאמר לך שהוא מעולם לא ציפה שהסם ישתלט על חייו, או שאולי הוא התחיל עם "רק חשיש" ושזה היה "סתם משהו לעשות" עם חבריו. הוא חשב שהוא יכול לשלוט בזה, וכשהוא גילה שהוא לא יכול, כבר היה מאוחר מדי.

יש לך זכות לדעת את העובדות על סמים – לא דעות או שיטות הפחדה מוגזמות. אז איך מבדילים בין אמת לבדיה?

 

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.

http://il.drugfreeworld.org

http://drugfreeisrael.org

notodrugs.yestolife@gmail.com

כתובת למשלוח דואר : אילת מליס כהן, מסדה 36 חיפה 33075

כל הזכויות שמורות ל"עולם ללא סמים"- © Foundation for a Drug-Free World

 

**מתוך - המשרד לבטחון פנים, היחידה לשירותי מידע- "בטחון פנים עולמי- עדכונים בתחומי ביטחון הפנים מהעולם"- עלון מרכז מידע- אפריל 2011

***מתוך " מעגל הסמים והאלימות"- הכנסת מרכז המחקר והמידע

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב