דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


overkill 

מאת    [ 25/09/2005 ]

מילים במאמר: 355   [ נצפה 4035 פעמים ]

OVERKILL 14/8/05

מאת :צבי גיל - הרשימה מופיעה באתר המחבר "זרקור"

אלמלא הייתה קיימת הטלוויזיה היו אנשי יש"ע צריכים להמציא אותה.דומני כי בכל שלושים ושבע שנות ההתנחלות הם לא קבלו "כיסוי" כזה ,חשיפה כזאת כפי שהם מקבלים אותה בשבועות האחרונים.רשתות הרדיו והטלוויזיה הקימו בשטח אולפנים,וכל התנחלות או האחזות, גדולה כקטנה, מאוישת על ידי כתב אחד לפחות ובהרבה מקרים על ידי כמה כתבים.העיתונות הכתובה שאינה יכולה לשקף תמונות נעות,ממלאת את כל עמודיה כמעט באירועים הקשורים בפינוי הרצועה.כאילו שום דבר אחר לא קיים לא בארצנו הגדולה ולא בעולמנו הקטן,מלבד פינוי חבל עזה.

אולם התקשורת היא כמו מחזרת מתעתעת.אתה יודע איך זה מתחיל ומתי אך אינך יודע איך זה נגמר ומתי.התוצאה היא שהיא נדבקת לשטח כמו קרצייה וככל שיש יותר דם או דמוי דם, אלימות סתם או של חוליגנים צעירים שמקומם במוסדות
לנוער חריג,ככה היא יותר דבוקה באובייקט.במקרים כאלה התקשורת על כל ענפיה יותר משהיא אוהבת את קוראיה,מאזיניה או צופיה מאוהבת בעצמה.

מסתבר כי אפילו הערוץ המסחרי שחי ונושם על "רייטינג" לא הרים את ראשו מעל לשוחות בגזרת עזה כדי לראות שמאז שחדשות ערוץ 2 עסוקות בפינוי הרצועה,המרקע שלהם מתפנה מצופים.סקר שמופיע ב"דה מארקר" ביום ה' 18.8.05 מלמד כי הצפייה מאז סיקור ההינתקות ירדה ב 3% לערך לגבי צופים מבוגרים
וב 6% לגבי צופים צעירים.לדעתי זאת רק התחלה של הבריחה הגדולה.גם כאשר מועברים שידורים "חיים"- ישירים ממקומות האירוע,חגיגה לפורעי החוק,זה מפסיק למשוך.ואינני רוצה להיות פסיכולוג ולנתח כיצד הדבר מגרה נפשות מופרעות.

זה מה שקרוי בלעז over kill חוזרים וחוזרים לא על אותן תמונות אך על תמונות דומות, על גרירת נערה, על מערכות מבוימות יותר או פחות,ועוד תפילה ועוד איפוק של חיילים וקצינים שעומדים מול אלה שיורקים עליהם או מבזים אותם,עוד מילים של הנשיא שנהפך למשתתף פעיל בתוכנית "הכול דיבורים" עוד הופעה פתטית,יבשה כצנון, של ראש הממשלה וחיל פרשנים אזרחיים וצבאיים,פעילים או עתודאים.

בסופו של דבר,אם לא יקרה איזה אסון נוראי,ונקווה לטוב,הציבור יפסיק לגלות עניין בנושא. לעג הגורל הוא שמי שצריך להיות מעוניין בפחות חשיפה הם דווקא אנשי יש"ע, עוד מעט י"ש.כי מה מראים? בעיקר את הצד המכוער בכל הפינוי,ופה ושם משובצת תמונות של מפונים ומפנים, מזילים איזו דמעה,ממשית או מלאכותית.

הכלל הוא שאי אפשר לרצוח את אותו קרבן פעמיים.בפעם השנייה זאת התעללות בגופה.הציבור לא אוהב את זה.
צבי גיל הוא עיתונאי וסופר. מילא תפקידים בכירים ברדיו ובטלוויזיה במסגרת רשות השידור.הוא עוסק בפרוייקטים שנוגעים לתקומה של ניצולי השואה והתפקיד שהם מילאו בהקמת המדינה ובביסוסה.מאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב