דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


נשירה מבית ספר ושימוש בסמים 

מאת    [ 20/04/2011 ]

מילים במאמר: 505   [ נצפה 3929 פעמים ]

בחברה בת ימינו נתפסת ההשכלה כדבר בעל חשיבות מרכזית. בכל חברה ישנה רמת השכלה מסויימת שאליה מרבית האנשים שואפים להגיע. צעירים שלא השיגו רמת השכלה זו מוצאים עצמם לעתים קרובות בתחתית המבנה החברתי ומתקשים למצוא עבודה אשר בצידה שכר הולם בנוסף, נערים ונערות שנשרו מבית הספר נמצאים בסיכון להתדרדרות לעיסוק בעבריינות, שימוש בסמים והתנהגויות שוליות אחרות. רווחתם הנוכחית ויכולת ההסתגלות שלהם בעתיד נפגעת גם מכך שנמנעות מהם הזדמנויות ליצירת מערכות יחסים חברתיות משמעותיות עם בני גילם. מסיבות אלה, שמה לעצמה החברה הישראלית כמטרה, לעודד כל נער ונערה להשלים 12 שנות לימוד ולעשות את המרב על מנת לאפשר להם לעשות כן. הבאת אחוזים גדלים והולכים של תלמידים לעמוד בהצלחה בבחינות בגרות, המהוות סף כניסה למערכת ההשכלה הגבוהה, הינה מטרה מרכזית נוספת של המערכת. לפיכך, החברה הישראלית רואה בנשירה מבית הספר את אחת הבעיות החברתיות המרכזיות שעל סדר היום הציבורי.*

שימוש בסם לא חוקי כלשהו- נוער מנותק **

כ- %21.5 מדווחים על שימוש בסם לא חוקי כלשהו בשנה האחרונה. שיעור זה גבוה פי שניים מהשיעור שנמצא בקרב נוער לומד - % 10.66 . הנתונים דומים לסקר הקודם- % 19.9 . כ- 2.1% מדווחים, כי השתמשו בחומרים אלו באמצעות הזרקה. בסם לא חוקי כלשהו כלולים: חשיש, מריחואנה או "גראס", כדורי מרץ (ספיד) , כדורי שינה או הרגעה, ל.ס.ד, אדולן, אופיום, הרואין או קוק פרסי, קוקאין קראק ואקסטזי.

בני נוער חשופים לסמים- מתוך "האמת על הסמים"

בני נוער חשופים היום לסמים מוקדם יותר מאי פעם. על סמך סקר שנערך על-ידי 'המרכזים לבקרת מחלות' בארה"ב בשנת 2007, 45% מכלל תלמידי התיכון שתו אלכוהול ו-19.7% עישנו מריחואנה בתקופה של חודש אחד. באירופה, על-פי מחקרים שנערכו לאחרונה בקרב בני 15 ו-16, השימוש במריחואנה נע בין מתחת ל-10% למעל 40%, כשהשיעורים הגבוהים ביותר דווחו על-ידי בני נוער מהרפובליקה הצ'כית (44%), לאחר מכן אירלנד (39%), בריטניה (38%) וצרפת (38%). בספרד ובריטניה, השימוש בקוקאין בקרב בני ה-15 וה-16 נע בין ארבעה לשישה אחוזים. שימוש בקוקאין בקרב בני נוער עלה בדנמרק, איטליה, ספרד, בריטניה, נורווגיה וצרפת. "מטרתי בחיים לא היתה לחיות... היא היתה להתמסטל. במהלך השנים פניתי לקוקאין, מריחואנה ואלכוהול תחת אמונה כוזבת שזה יאפשר לי לברוח מהבעיות שלי. זה רק הפך את הדברים לגרועים יותר. המשכתי לומר לעצמי שאני הולך להפסיק לתמיד אחרי הפעם האחרונה הזו. זה מעולם לא קרה". – ג'ון.

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.

http://il.drugfreeworld.org

http://drugfreeisrael.org

notodrugs.yestolife@gmail.com

כתובת למשלוח דואר : אילת מליס כהן, מסדה 36 חיפה 33075

כל הזכויות שמורות ל"עולם ללא סמים"- © Foundation for a Drug-Free World

 

 

*מתוך הנשירה הגלויה והסמויה בקרב בני נוער דוח מחקר מרים כהן-נבות, שרית אלנבוגן-פרנקוביץ, תמר ריינפלד **מתוך דוח הרשות למלחמה בסמים

 

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב