דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


נוער מנותק שותה יותר אלכוהול מנוער לומד 

מאת    [ 20/04/2011 ]

מילים במאמר: 457   [ נצפה 3378 פעמים ]

בישראל נעשה שימוש במדדים שונים לאמידת היקף הנשירה הגלויה. ההגדרה המקובלת על משרד החינוך היא שנושר הוא נער או נערה בגיל לימוד חינם (5-17 ) שאינו לומד בבית ספר הנמצא בפיקוח משרד החינוך. על פי נתוני משרד החינוך ניתן ללמוד כי : אחוז בני הנוער בגילאי 14-17 שאינם לומדים עומד על 7.4%. אחוז בני הנוער היהודי שאינם לומדים עומד היום על 4.5% ובקרב בני הנוער הערבי - 20.7% . בגיל 17 אחוז בני הנוער שאינם לומדים - ואינם מסיימים 12 שנות לימוד - הוא 10.4% בקרב היהודים ו- 31.7% בקרב הערבים. קיימת מגמה של צמצום משמעותי בהיקף הנשירה בקרב היהודים החל מתחילת שנות השמונים מ- 20.5% בשנת 1980 ועד ל 4.5%- בשנת 1999 . גם בקרב בני נוער ערבים קיימת ירידה משמעותית באחוזי הנשירה: מ 48.7%- בשנת 1980 ועד 20.7% היום.

נתוני שתיית אלכוהול אצל נוער מנותק

62.3% דיווחו על שתיית משקה אלכוהולי כלשהו.הנתונים דומים לסקר הקודם וגבוהים יחסית לנתוני הנוער הלומד (כ- 50% שותים). שתיית יין, בירה לבנה ומשקאות חריפים מתרחשת בשיעור דומה. שיעור השותים משקה אלכוהולי חריף בחודש ובשבוע האחרונים, ובירה לבנה בשבוע האחרון, גבוה יחסית לנתוני הסקר הקודם. מעניין לציין, כי 49% מדווחים, כי השתכרו פעם אחת או יותר במהלך השנה האחרונה לעומת 30% בקרב הנוער הלומד. % 41 שתו לפחות פעם אחת בחודש האחרון 5 מנות משקה במשך שעות אחדות לעומת 25% בקרב הנוער הלומד. נתונים דומים התקבלו גם בסקר הקודם.

תרבות הסמים- מתוך "האמת על הסמים"

הסמים הפכו לחלק מהחברה שלנו מאז אמצע המאה הקודמת. הם הפכו לפופולאריים בשנות השישים, על-ידי המוזיקה ותקשורת ההמונים ופלשו לכל תחומי החברה. כ-208 מיליון אנשים בכל העולם צורכים סמים לא חוקיים. בארה"ב, תוצאות הסקר הלאומי מ-2007 על הקשר בין השימוש בסמים לבין בריאות הצביעו על כך שבחודש שקדם לסקר 19.9 מיליון אמריקאים (או 8 אחוזים מהאוכלוסייה בגילאים 12 ומעלה) השתמשו בסמים לא חוקיים בחודש שקדם לסקר.

סביר להניח שאתה מכיר מישהו שמושפע מסמים באופן ישיר או עקיף. הסם שנמצא בשימוש הנפוץ ביותר ונצרך בצורה הנרחבת ביותר בארצות-הברית הוא אלכוהול. תאונות דרכים שקשורות לאלכוהול הן גורם מספר 2 במקרי המוות בקרב בני הנוער בארה"ב.

 

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.

http://il.drugfreeworld.org

http://drugfreeisrael.org

notodrugs.yestolife@gmail.com

כתובת למשלוח דואר : אילת מליס כהן, מסדה 36 חיפה 33075

כל הזכויות שמורות ל"עולם ללא סמים"- © Foundation for a Drug-Free World

 

*מתוך "הנשירה הגלויה והסמויה בקרב בני נוער" דוח מחקר מרים כהן-נבות, שרית אלנבוגן-פרנקוביץ, תמר ריינפלד

**מתוך דוח הרשות למלחמה בסמים

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב