דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


ארגון אל-קעידה - אפגניסטן- טרור וסמים- פרק שני 

מאת    [ 14/04/2011 ]

מילים במאמר: 437   [ נצפה 3804 פעמים ]

 

אגף המודיעין במשטרת ישראל מעריך שגם עבור ארגונו של בן לאדן – אל-קאעידה – היווה הסחר בסמים אחד ממקורות המימון המרכזיים לתמיכה בטרור הבין-לאומי. בשל העדר מערכת בנקאית ראויה לשמה באפגניסטן ובשכנותיה יכול ארגונו של בן לאדן להלבין סכומי כסף עצומים ללא הפרעה בהמשך ליכולתו לשנע סכומי כסף אדירים בכל רחבי העולם תוך שעות ספורות מבלי להשאיר כל עקבות. פעילות כלכלית זו הוא ביצע באמצעות "אלחוואלה", מנגנון האמון על הנושא הפינאנסי ופועל על בסיס אמון, ללא כל מסמכים מפלילים. אחת הסברות גורסת כי בדרך זו מימן מוחמד עטא, הטרוריסט שעמד בראש מערך הפיגוע במרכז הסחר העולמי, את המעשה.

ייצור האופיום האפגאני מהווה דוגמה מובהקת להיותם של הסמים איום אסטרטגי על שלום העולם. למרות היותה של אפגניסטן מדינה נחשלת, ענייה ונידחת, יש לה השפעה בין-לאומית משמעותית בתחום הסמים. התנודות במחיר הסמים ובהיקפי ייצור או גידול הסמים שמקורם באפגניסטן, הן בעלות פוטנציאל השפעה על כלכלת מדינות אחרות, מאחר שמדובר בסכומי עתק של עשרות מיליארדי דולרים. חלק מהרווחים העצומים שמקורם בסמים אפשר את ביצוע פיגוע הטרור הקטלני במרכז הסחר העולמי בניו יורק ב- 11 בספטמבר 2001. נתיבי הברחת הסמים מאפשרים גם להרחיב את עיסוקם של ארגוני הטרור בפעילויות פליליות נוספות ובהלבנת כספים בהיקפים גדולים מאוד.

נראה כי אפגניסטן תישאר אחת מהמדינות העניות ביותר בעולם גם לאחר סילוק הטליבאן בידי האמריקנים ו"החזית הצפונית". לפיכך קיים פוטנציאל לחידוש גידולי הסמים כפי שהיה בשנות ה- 90. תרחיש זה עשוי להמשיך את הזרמת הכספים למימון פעילויות טרור נגד ארצות הברית, ישראל ומדינות אחרות בעולם.

 

מתוך "ארגוני טרור, תעשיית הסמים והקשרים שביניהם (נרקו-טרוריזם)*"- יפה צוברי, מידענית הרשות למלחמה בסמים

 

אדם עצוב עלול להשתמש בסמים כדי להרגיש שמח, אבל זה לא עובד. סמים יכולים לשפר את מצב הרוח ולהביא את האדם למצב מזויף של שמחה, אבל כההשפעה פגה, הוא מתרסק למקום נמוך עוד יותר משהיה בו. וההתרסקות הרגשית נעשית גרועה יותר מפעם לפעם. בסופו של דבר, הסמים יהרסו לחלוטין את כל היצירתיות שיש לאדם.

מתוך האמת על הסמים

 

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.

 

 

 

 

http://il.drugfreeworld.org

http://drugfreeisrael.org

notodrugs.yestolife@gmail.com

כתובת למשלוח דואר : אילת מליס כהן, מסדה 36 חיפה 33075

כל הזכויות שמורות ל"עולם ללא סמים"- © Foundation for a Drug-Free World

 

 

 

 

 

 

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב