דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


תעשיות סמים וזיוף כספים- חזבאללה- פרשת סמים- פרק שלישי 

מאת    [ 14/04/2011 ]

מילים במאמר: 530   [ נצפה 2948 פעמים ]

בצד פעילותו הצבאית-טרוריסטית, המדינית והכלכלית-חברתית מקיים ה"חזבאללה" גם פעילות פלילית ענפה הכוללת מעורבות ב"תעשיות" הסמים וזיוף הכספים המשגשגות בלבנון ומחוצה לה.

שירותי הביטחון הישראליים חשפו בשנת 2003  פרשת ריגול וסמים חמורה, בה נחשדו אזרחים ישראליים, תושבי הכפר ע'ג'ר ותושבי קרית שמונה, בכך שהופעלו על ידי מפעיל בכיר ב"חזבאללה" באמצעות רמזי נהרא, סוחר סמים וסייען ל"חזבאללה" .

תוצרי כל משימות האיסוף שבוצעו על ידי המגוייסים הישראלים הועברו לרמזי נהרא וסייעניו במהלך  פגישות בין הצדדים שהתקיימו בחלקו הצפוני של הכפר ע'ג'ר. כמו כן כחלק מ"יחסי העבודה" שהתפתחו בין סעד קמהוז  לבין רמזי נהרא יצא קמהוז לפגישות בשטח לבנון. בפגישות הללו, שארכו לעיתים כ-24 שעות, נטלו חלק אנשים מוכרים היטב לגורמי הביטחון בישראל כמי שהינם פעילים או סייענים בולטים של ארגון ה"חזבאללה" ובתוכם בני משפחת נהרא, משפחה מוכרת של מבריחי סמים.

 במסגרת הפרשה נעצרו תושב ותושבת קרית שמונה, אשר הודו כי היו מודעים לפעילותו של סעד קמהוז וכי סייעו לו בעסקות הסמים שביצע. התושבת הודתה כי הייתה מודעת ליציאותיו של קמהוז ללבנון לפגישות וכי התבקשה על ידי קמהוז לרכוש שנתון סטטיסטי של מדינת ישראל לצורך העברתו ללבנון. כמו כן רכשה עם קמהוז משקפות ראיית לילה ותרגומונים אשר הועברו ללבנון. התושב הודה כי קיבל מלבנון שני אקדחים, רכש עבור קמהוז שנתון סטטיסטי של מדינת ישראל, וידע כי קמהוז ואדרי רכשו משקפות לראיית לילה.**

תרבות הסמים שלנו- מתוך "האמת על הסמים"

הסמים הפכו לחלק מהחברה שלנו מאז אמצע המאה הקודמת. הם הפכו לפופולאריים בשנות השישים, על-ידי המוזיקה ותקשורת ההמונים ופלשו לכל תחומי החברה.

כ-208 מיליון אנשים בכל העולם צורכים סמים לא חוקיים. בארה"ב, תוצאות הסקר הלאומי מ-2007 על הקשר בין השימוש בסמים לבין בריאות הצביעו על כך שבחודש שקדם לסקר 19.9 מיליון אמריקאים (או 8 אחוזים מהאוכלוסייה בגילאים 12 ומעלה) השתמשו בסמים לא חוקיים בחודש שקדם לסקר.

סביר להניח שאתה מכיר מישהו שמושפע מסמים באופן ישיר או עקיף.

הסם שנמצא בשימוש הנפוץ ביותר ונצרך בצורה הנרחבת ביותר בארצות-הברית הוא אלכוהול. תאונות דרכים שקשורות לאלכוהול הן גורם מספר 2 במקרי המוות בקרב בני הנוער בארה"ב.

הסם הבלתי חוקי השכיח ביותר הוא מריחואנה. על פי דו"ח הסמים העולמי של האו"ם לשנת 2008, 3.9% מאוכלוסיית העולם בגילאים 64-15 משתמשים במריחואנה.

בני נוער חשופים היום לסמים מוקדם יותר מאי פעם. על סמך סקר שנערך על-ידי 'המרכזים לבקרת מחלות' בארה"ב בשנת 2007, 45% מכלל תלמידי התיכון שתו אלכוהול ו-19.7% עישנו מריחואנה בתקופה של חודש אחד.

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.

http://il.drugfreeworld.org

http://drugfreeisrael.org

notodrugs.yestolife@gmail.com

כתובת למשלוח דואר : אילת מליס כהן, מסדה 36 חיפה 33075

כל הזכויות שמורות ל"עולם ללא סמים"- © Foundation for a Drug-Free World

**מתוך "ארגוני טרור, תעשיית הסמים והקשרים שביניהם (נרקו-טרוריזם)*"- יפה צוברי, מידענית הרשות למלחמה בסמים

 

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב