דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


בני נוער שותים אלכוהול 

מאת    [ 31/03/2011 ]

מילים במאמר: 618   [ נצפה 6547 פעמים ]


ממחקרים שונים שבדקו את צריכת האלכוהול בקרב בני נוער עולי חבר העמים, בהשוואה לילידי הארץ, עולים ממצאים אלה: 

 

שתיית אלכוהול בקרב נוער עולי חבר העמים היא התנהגות תלוית תרבות, גם בהיקף השתייה וגם בסוג המשקה האלכוהולי השונים מהמקובל בקרב ילידי הארץ.

שיעור צריכת האלכוהול בקרב ילידי חבר העמים גבוה בהשוואה לילידי הארץ. כך ממחקר של ד"ר אדלשטיין שנערך בשנת 2007 עולה כי 88% מהנבדקים עולי חבר העמים דיווחו על שתיית אלכוהול בשנה האחרונה ו-61.3% דיווחו שעשו כן בחודש האחרון.

ילידי חבר העמים שותים אלכוהול בתכיפות גבוהה יותר באופן מובהק מילידי הארץ. התופעה בולטת במיוחד בכל האמור לשתייה של בירה ויין. למשל, 51.4% מילידי חבר העמים מדווחים על שתיית בירה לפחות פעם בחודש לעומת 30.7% מילידי ישראל, ו-34.1% מילידי חבר העמים שותים יין לפחות פעם בחודש בהשוואה ל-19.9% מהתלמידים ילידי ישראל.

ילידי חבר העמים מדווחים באופן מובהק על תכיפות רבה יותר של שיכרות מילידי ישראל. לדוגמה,44% מילידי חבר העמים דיווחו שהשתכרו לפחות פעמיים במהלך השנה האחרונה בהשוואה ל-31.2% מהתלמידים ילידי הארץ.

כשליש מבני הנוער עולי חבר העמים ששתו אלכוהול בשנת 2007 דיווחו על הגעה למצב שכרות ארבע פעמים ויותר, וכחמישית מהם דיווחו על הגעה למצב של שיכרות שש פעמים ויותר.

ילידי חבר העמים דיווחו על יותר פעמים בהן שתו שתיית בולמוס. למשל, 23.6% מילידי חבר העמים בהשוואה ל-16.4% מילידי ישראל שתו שתיית בולמוס יותר מיומיים בחודש.

ילידי חבר העמים נוטים לשתות באופן מובהק יותר מנות משקה מילידי ישראל. 14.3% מילידי ישראל דיווחו ששתו 6 מנות משקה או יותר בפעם האחרונה ששתו, לעומת 24.5% מילידי חבר העמים.

*

מה זה אלכוהול? אלכוהול הוא סם.

 

 

 

הוא נמצא בקטגוריית המדכאים. כלומר, הוא מאט תפקודים חיוניים וגורם לדיבור לא ברור, תנועות לא יציבות, הפרעה בקליטות חושיות וחוסר יכולת להגיב במהירות.

באשר להשפעתו על המיינד, הדרך הטובה ביותר להבין אותו היא כסם שמפחית את יכולתו של האדם לחשוב באופן רציונלי ומעוות את כושר השיפוט שלו.

למרות שהוא מסווג כמדכא, כמות האלכוהול שנצרך קובעת את סוג השפעה. רוב האנשים שותים כדי לקבל את ההשפעה המעוררת, כמו שתיית בירה או כוס יין כדי "להשתחרר". אבל אם אדם שותה יותר משהגוף יכול להתמודד איתו, הוא חווה את ההשפעות המדכאות של אלכוהול. הוא מתחיל להרגיש "טיפש" או לאבד קואורדינציה ושליטה.

מנת יתר של אלכוהול גורמת להשפעות מדכאות חמורות עוד יותר (חוסר יכולת להרגיש כאב, הרעלה שגורמת לגוף להקיא את הרעל, ולבסוף, חוסר הכרה, או גרוע מכך, תרדמת או מוות כתוצאה ממנת יתר חמורה). תגובות אלה תלויות בכמות האלכוהול ששותים ובמהירות השתיה.

ישנם סוגים שונים של אלכוהול. אתיל אלכוהול (אתנול), האלכוהול היחיד שמשתמשים בו במשקאות, מיוצר על ידי התססה של דגנים ופירות. תסיסה היא תהליך כימי שבו שמרים פועלים על מרכיבים מסוימים במזון ויוצרים אלכוהול.

 

*מתוך דיווח מהכנסת על אלכוהול

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.

http://il.drugfreeworld.org

http://drugfreeisrael.org

notodrugs.yestolife@gmail.com

כתובת למשלוח דואר : אילת מליס כהן, מסדה 36 חיפה 33075

כל הזכויות שמורות ל"עולם ללא סמים"- © Foundation for a Drug-Free World

 

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב