דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


בני נוער לועסים וחולטים זרעי מורנינג גלורי 

מאת    [ 29/03/2011 ]

מילים במאמר: 968   [ נצפה 6139 פעמים ]

 

בני נוער לועסים וחולטים זרעי מורנינג גלורי (Morning Glory) בכדי להתמסטל

צריכת זרעי צמח ה-Morning Glory עלולה לגרום להזיות. עובדה זו, שהיתה מוכרת מאד בשנות

ה-60', נלמדת מעכשיו ע"י דור חדש של צעירים.

הוושינגטון פוסט דיווח ב-3 למאי 2006, כי משתלות באזור עיר הבירה וושינגטון דיווחו על עלייה במכירת זרעי Morning Glory לקונים צעירים, ומרכזי פיקוח על רעלים דיווחו על פניות טלפוניות שדיווחו על "טריפים" רעים שקשורים לצריכתם.

זרעי Morning Glory מכילים lysergic acid amide, בדומה למרכיב הפעיל ב-LSD; שניתן ללעוס או לחלוט בתה כדי לשחרר את החומר.

"לבטח משתמשים בהם," אמר כריס הולסטג' ממרכז רעלים מקומי. "ילדים הופכים להיות יותר חכמים. הם לומדים המון באמצעות האינטרנט והעיתונות. ילדים חושבים באופן מוטעה, כי בגלל שזה טבעי זה יותר בטוח... אבל זה לא כך. זה משנה את התפיסה, ומסכן אותך."

קריסטי פטרקין, שבבעלותה חנות לדברי בית, אמרה שהבעיה התגלתה כאשר מספר נערים נתפסו בגניבת כ-12 חפיסות של זרעים. החנות עוקבת כעת אחר מכירותיה יותר בדקדקנות, אבל היא לא הגבילה את הגישה. "אנחנו לא מוכרים אולרים לילדים מתחת לגיל 16, אבל אינני יכולה למנוע מהם לקנות זרעי Morning Glory," אמרה פטרקין. 

גם סוכני אכיפה מקומיים וגם ה-DEA אמרו שלא ידעו כי הזרעים יכולים לגרום להזיות, וכי מעט תכניות לטיפול בבעיות סמים יודעות עליהם. דוברת NIDA אמרה, ש"אין לה מספיק מידע כדי להגיב," בהתייחסה לשאלות שהועברו ללויד ג'ונסטון, חוקר ראשי בסקר ה-Monitoring the Future.

"אני חושש שהילדים משיגים אותי בנושא," הוא אמר. "עד שסוכנויות הפיקוח והקונגרס מתעדכנים לוקח די הרבה זמן."

מספר מדינות בארה"ב כבר החלו לנקוט באמצעים כנגד התופעה. ה-Ohio Early Warning Network פירסם לא מזמן אזהרה בקשר לזרעים, והחקיקה במדינת לואיזיאנה הוסיפה את הזרעים לחוק האוסר על שימוש במספר צמחים שכיחים למטרות התמסטלות.

"זה מיועד יותר לילדים שרוצים להימנות עם קבוצת ה"מסוממים" אבל אינם למעשה כאלה. זו התנסות בשימוש בסמים אבל במשהו חוקי וזמין," אמרה היועצת לענייני סמים מרי אלן ראף.  
 *

תרבות הסמים שלנו

 


כ-208 מיליון אנשים בכל העולם צורכים סמים לא חוקיים. בארה"ב, תוצאות הסקר הלאומי מ-2007 על הקשר בין השימוש בסמים לבין בריאות הצביעו על כך שבחודש שקדם לסקר 19.9 מיליון אמריקאים (או 8 אחוזים מהאוכלוסייה בגילאים 12 ומעלה) השתמשו בסמים לא חוקיים בחודש שקדם לסקר.
הסמים הפכו לחלק מהחברה שלנו מאז אמצע המאה הקודמת. הם הפכו לפופולאריים בשנות השישים, על-ידי המוזיקה ותקשורת ההמונים ופלשו לכל תחומי החברה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סביר להניח שאתה מכיר מישהו שמושפע מסמים באופן ישיר או עקיף.

הסם שנמצא בשימוש הנפוץ ביותר ונצרך בצורה הנרחבת ביותר בארצות-הברית הוא אלכוהול. תאונות דרכים שקשורות לאלכוהול הן גורם מספר 2 במקרי המוות בקרב בני הנוער בארה"ב.

הסם הבלתי חוקי השכיח ביותר הוא מריחואנה. על פי דו"ח הסמים העולמי של האו"ם לשנת 2008, 3.9% מאוכלוסיית העולם בגילאים 64-15 משתמשים במריחואנה.

בני נוער חשופים היום לסמים מוקדם יותר מאי פעם. על סמך סקר שנערך על-ידי 'המרכזים לבקרת מחלות' בארה"ב בשנת 2007, 45% מכלל תלמידי התיכון שתו אלכוהול ו-19.7% עישנו מריחואנה בתקופה של חודש אחד.

באירופה, על-פי מחקרים שנערכו לאחרונה בקרב בני 15 ו-16, השימוש במריחואנה נע בין מתחת ל-10% למעל 40%, כשהשיעורים הגבוהים ביותר דווחו על-ידי בני נוער מהרפובליקה הצ'כית (44%), לאחר מכן אירלנד (39%), בריטניה (38%) וצרפת (38%). בספרד ובריטניה, השימוש בקוקאין בקרב בני ה-15 וה-16 נע בין ארבעה לשישה אחוזים. שימוש בקוקאין בקרב בני נוער עלה בדנמרק, איטליה, ספרד, בריטניה, נורווגיה וצרפת.

"מטרתי בחיים לא היתה לחיות... היא היתה להתמסטל. במהלך השנים פניתי לקוקאין, מריחואנה ואלכוהול תחת אמונה כוזבת שזה יאפשר לי לברוח מהבעיות שלי. זה רק הפך את הדברים לגרועים יותר. המשכתי לומר לעצמי שאני הולך להפסיק לתמיד אחרי הפעם האחרונה הזו. זה מעולם לא קרה". – ג'ון.

"התחלתי עם המריחואנה, הטבליות (אקסטזי) ואסיד, הכנתי קוקטייל מכל מיני סוגים של סמים, אפילו לקחתי מנת יתר כדי לגרום להרגשה להישאר יותר זמן. לילה אחד היה לי "טריפ רע"... התפללתי ובכיתי שההרגשה הזו תעבור, שמעתי קולות בראש, רעדתי ולא יכולתי לעזוב את הבית במשך שישה חודשים. חשבתי שכולם מסתכלים עליי. לא יכולתי ללכת במקומות ציבוריים. בחיי! לא יכולתי אפילו לנהוג.

מצאתי את עצמי חסר בית, גר ברחובות וישן בקופסת קרטון ליד תחנת הרכבת, מתחנן ונאבק כדי למצוא דרכים להשיג את הארוחה הבאה שלי". – בן

*מתוך הנדון: קובץ ידיעות בתחום הסמים: קובץ מס' 4

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.

http://il.drugfreeworld.org

http://drugfreeisrael.org

notodrugs.yestolife@gmail.com

כתובת למשלוח דואר : אילת מליס כהן, מסדה 36 חיפה 33075

כל הזכויות שמורות ל"עולם ללא סמים"- © Foundation for a Drug-Free World

 

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב