דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


אחד לכל חמישה בני נוער משתמש לרעה בתרופות מירשם 

מאת    [ 29/03/2011 ]

מילים במאמר: 576   [ נצפה 2278 פעמים ]

 

אחד לכל חמישה בני נוער משתמש לרעה בתרופות מירשם

זו השנה השלישית ברציפות שמחקר של ה-Partnership for a Drug-Free America מוצא שכ-20% מבני הנוער בארה"ב משתמש לרעה בתרופות מירשם כדוגמת ויקודין (Vicodin) ואוקסיקונטין (OxyContin), גם כאשר קיימת ירידה בשיעור העישון והשתייה, כך דיווח ה-Associated Press     ב-16 למאי, 2006.

החוקרים הביעו דאגה שהשימוש בתרופות מירשם הופך להיות שכיח בקרב צעירים, שרבים מהם מאמינים כי שימוש במשככי הכאבים למטרת התמסטלות בטוח יותר מאשר שימוש בסמים בלתי חוקיים. על-פי מחקר שעקב אחר עמדות, 40% מתלמידי כיתות ז'-יב' אמרו כי תרופות מירשם הן "בטוחות יותר" מאשר סמים בלתי חוקיים, 31% אמרו שאין זה רע להשתמש בתרופות מירשם מדי פעם, ו-29% חשבו שמשככי כאבים אינם גורמים להתמכרות.

בני נוער אמרו לחוקרים שתרופות מירשם קלות להשגה: 62% אמרו שהם יכולים להשיג משככי כאבים בבית, ו-52% אמרו שתרופות מירשם "זמינות בכל מקום."

"זו הסיבה שיש להתמקד בחינוך ההורים," אמר נשיא PDFA סטיב פסיירב. התנהגות כזו (של שימוש לרעה בתרופות מירשם) לא היתה קיימת כשהם היו בני נוער."

המחקר גם מצא ש-22% מהנבדקים עישנו, 33% אמרו שצרכו אלכוהול בחודש האחרון. 

*

תרופות מרשם: מה שאתה לא יודע

 


 

בגלל הפוטנציאל לשימוש לרעה ולהתמכרות להן, תרופות מרשם רבות קוטלגו על-ידי מנהל התרופות האמריקני באותה הקטגוריה של אופיום וקוקאין. אלה כוללות ריטלין ודקסדרין (ממריצים), ומשככי הכאבים אוקסיקונטין, דמרול ורוקסנול.

סמי רחוב לא חוקיים רבים היו בשימוש או ניתנו כמרשם בעבר על-ידי רופאים או פסיכיאטרים, אבל מאוחר יותר הם נאסרו לשימוש כאשר כבר לא ניתן היה להתעלם מהעדויות על התוצאות המזיקות שלהם. דוגמאות לכך הם הרואין, קוקאין, אל-אס-די, מטאמפטמין ואקסטזי.

שימוש יתר בתרופות במרשם יכול להיות אפילו מסוכן יותר מהשימוש בסמים המיוצרים באופן לא חוקי. ההשפעה החזקה של כמה מהסמים הסינתטיים (מיוצרים באופן מלאכותי) הזמינים לרכישה כתרופות מרשם יוצר סיכון גבוה למנת יתר. זה נכון במיוחד לגבי אוקסיקונטין ומשככי כאבים דומים, שבהם מספר מקרי המוות כתוצאה ממנת יתר הוא יותר מפי שתיים מאשר היה לפני 5 שנים.

הרבה אנשים לא מבינים שהפצה ומכירה של תרופות מרשם (שלא על-ידי רופאים) הן סוג של סחר בסמים והן לא חוקיות באותה מידה כמו מכירת הרואין או קוקאין, ומלוות בקנסות כבדים ובעונשי מאסר. כאשר הסחר בסמים מסתיים במוות או בנזק גופני חמור הסוחרים עלולים לקבל מאסר עולם.

*מתוך הנדון: קובץ ידיעות בתחום הסמים: קובץ מס' 4


המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.

http://il.drugfreeworld.org

http://drugfreeisrael.org

notodrugs.yestolife@gmail.com

כתובת למשלוח דואר : אילת מליס כהן, מסדה 36 חיפה 33075

כל הזכויות שמורות ל"עולם ללא סמים"- © Foundation for a Drug-Free World

 

 

המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.
מאמרים חדשים מומלצים: 

מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה
התוצאה הסופית -  מאת: נדב ברקאי מומחה
תסמונת מטבולית והקשר לתזונה קטוגנית  -  מאת: אילנה בירקין מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב