דף הבית  >> 
 >> 

הרשם  |  התחבר


פעילות לפסח - מסיבות אירועי חג לעובדים 

מאת    [ 22/03/2011 ]

מילים במאמר: 832   [ נצפה 6710 פעמים ]

פעילות לפסח עבור העובדים יכולה להיות חוויה שבה אירוע קטן שיצוין לחג ידגיש את המחויבות של החברה גם לצד החברתי. הדבר יכול לעורר את הלכידות בין העובדים ואת הדבק שבין ההנהלה העובדים וראש הצוות.

 הרמת כוסית כברכה

טקס הרמת כוסית נהוג בהרבה מאוד חברות במיוחד לקראת חגים משמעותיים ביהדות שבהם מצוינים שינויים כגון חג הפסח הקרוי גם חג החרות וראש השנה שבעצם פותח את השנה החדשה על פי הלוח העברי. 

ההיסטוריה של הרמת הכוסית

אולי מנהלים לא תמיד מודעים לכך אך טקס הרמת כוסית תוך כדאי האמירה "לחיים" היא מנהיג עתיק יומין שהתחיל כבר לפני מאות שנים שבו המלכים והנסכים אשר פחדו מהרעלה על ידי מתחריהם היו רגע לפני השתייה מפגישים בין שתי הכוסות בצורה חזקה כך שהיין של האחד ישפך לכוס היין של האחר. אם אחד מהם היה מורעל שניהם ביחד היו מסיימים את דרכם על פני כדור הארץ. פעילות לפסח  יכולה להיערך במשרד או מחוצה לו.

הפקת אירוע לצוות עובדים במשרד

תשומת לב כללית - ניתן לערוך את האירוע עצמו במקום העבודה, לקנות בקבוק אחד או שניים, לקנות כוסיות מתאימות ולברך.

תשומת לב אישית - יש לבקש מהעובדים לעמוד בזוגות ושכל אחד יברך במשך שלושים שניות את השני בברכה לכבוד החג.

תשומת לב מאתגרת - ניתן לבקש מראש מכל עובד/ת שיגיעו עם משפט ברכה משל עצמם.

תשומת לב אטרקטיבית - ניתן להביא מפעיל/ה בתחום של גרפולוגיה, יוגה צחוק, שפת גוף, משחק ואימפרוביזציה בכדי להפוך את האירוע לשונה ומיוחד יותר וכזה שיתפרס על פני שעה או שעה וחצי.

הפקת אירוע לצוות עובדים מחוץ למשרד

בדרך כלל מומלץ לערוך אירוע בבית של אחד מהעובדים או העובדות אך בשל אילוצי החג הפעם נפסח על אירוע בבית בכדי לא להעצים את הניקיונות לחג.  

1.בחירת מסעדה עם פרייבט רום שבו ניתן לערוך הרצאה מעניינית על פיתוח מצוינות או על לחץ ושחיקה

2.בחירת מועדון / חדר בית מלון / אולם אירועים / כנסים שבו ניתן לערוך פעילות כדוגמת משחקי חברה ברוח החג.

3. בחירת פארק ציבורי שבו ניתן לערוך גם פעילות ODT בטבע .

רעיונות לעשר פעילות חברתית ללא תשלום

א.תרגיל בזיהוי - קושרים את העיניים של אחד מהעובדים, מבקשים לשנות מקום ישיבה והעובד/ת צריכים לבקש צליל של קול שעל פין הם צריכים לזהות מי האדם.

ב.תרגיל בפנטומימה - כל עובד/ת עולים לבמה וצריכים להציג חפץ או אירוע בפנטומימה הקשור לחג.

ג. רשימת פריטים - מוצאים עובד/ת החוצה ומבקשים מהקבוצה לערוך רשימה של עשרה פריטים זניחים הקשורים לחג על פי סדר מאחד עד עשר. לאחר מכן קוראים לעובד/ת שהיו בחוץ ומבקשים מהם להוריש כל פעם בפריט אחר ולמי. כשנאמר למי מורישים את הפריט אז הקבוצה אומרת איזה פריט הורש..

ד.עמידה בטור - מחלקים את העובדים לשתי קבוצות ומבקשים מהם לעמוד בטור על פי שנת הלידה שלהם ועל פי החג הקרוב ביותר, לפי שמות הקרובים ביותר לחג, ניתן לשלב גם על פי גובה.

ה. שופט כדורגל - מבקשים מאחד מהעובדים או העובדות להיות שופט/ת וכל עובד צריך להציג רגש מסוים שעושה לוח החד כגון, שעמום, ייאוש, גאווה, חרדה  השופט צריך לנחש במהירות את סוג הרגש ברגע שיש שגיאה השופט/ת  מתחלפים.

ו. תרגיל בג'יבריש - מעלים שני עובדים ועובדות, העובדים צריכים לדבר בג'יבריש מה גורם להם ליהנות בחג, הנשים צריכות לתרגם את דבריהם הלא מובנים כפי ראות עיניים.

ז. משחק אמת ושקר - מבקשים משני עובדים/ות לספר סיפור אמיתי שקרה להם בחג וסיפור שיקרי. על הקהל לגלות איזה מהו הסיפור השקרי.

ח. משחק עשרים שאלות - מחלקים את העובדים והעובדות לשתי קבוצות. כל צוות מחליט על אישיות מפורסם הקשורה ברוח החג. לכל צוות ניתן לשאול עשרים שאלות בכדי לגלות מיהי האישיות המפורסמת. 

ט. משחק אלתור - לוקחים שני אנשים מהחדר והם צריכים לדבר על מנהגי החג רק שהם צריכים של משפט יתחיל באות אחרת. כשמתחילים במשפט באות "ג" השני ממשיך  באות "ד" השלישי ממשיך באות "ה" וכך הלאה.

י. משחק בחירת סיטואציה - כל אחד מהעובדים בוחר סיטואציה הקשורה לחג וכותב אותו על פיסת נייר. כל הניירות נכנסות לשקית. מושבים שני מועמדים בכיסא. מבקשים מעובד/ת לבוא ולסדר אותם בהתאם לסיטואציה ולצלם אותם על העובדים לגלות איזה סיטואציה לדוגמא הכנת דג, חיפוש אפיקומן. 

רעיונות לסדנאות מוצלחות במיוחד

סדנת אימפרוביזציה - אין כמו החגים בכדי להוציא את דמות "השחקן" של העובדים. משחקי אסוציאציות, ג'יבריש, פנטומימה ואלתור שיעניקו רגע צחוק ואושר.

סדנת גרפולוגיה שבה על פי החתימות נגלה מי אוהב להיות במרכז, על פי פענוח של האותיות המילים נגלה את מצב היצרים, דרך ציורי עצים נדהים את העובדים.

סדנת צחוק -זאת שיטה שבה העובדים נכנסים למעגלים ופשוט צוחקים ומתגלגלים. מעגלי צחוק, פנטומימה, משחקי קבוצות, משחקי זוגות.

סדנת שפת גוף ומשחקים -, פלרטוט, רושם ראשוני, שפת גוף שבין גבר לאישה, עמידה מול קהל סימנים לעצבנות וחוסר יושר לצד משחקים לחיזוק התקשורת בצוות

סדנה משולבת - סדנה שבה ניתן לשלב בין גרפולוגיה, יוגה צחוק, שפת גוף בין נשים לגברים, משחקי גיבוש ואלתור. ככל שסדנה יותר מגוונת ההנאה גדולה יותר.

להזמנת סדנאות או פעילות חברתית מגבשת לעובדים ניתן ליצור קשר בטלפונים הבאים :

משרד 03-5590868 או ישירות לנייד 050-5711160 (עד 22:00 בלילה).

יובל בן בסט - מנחה קבוצות וגרפולוג. עורך סדנאות בתחום גרפולוגיה, אינטליגנציה רגשית, אסרטיביות, גרפולוגיה, צחוק והומור, לחץ ושחיקה, ניהול זמן, עבודת צוות, שפת גוף בין גברים לנשים. כתובת האתר  http://www.graphologia.net טלפון 050-5711160
מאמרים חדשים מומלצים: 

חשבתם שרכב חשמלי פוטר מטיפולים? תחשבו שוב! -  מאת: יואב ציפרוט מומחה
מה הסיבה לבעיות האיכות בעולם -  מאת: חנן מלין מומחה
מערכת יחסים רעילה- איך תזהו מניפולציות רגשיות ותתמודדו איתם  -  מאת: חגית לביא מומחה
לימודים במלחמה | איך ללמוד ולהישאר מרוכז בזמן מלחמה -  מאת: דניאל פאר מומחה
אימא אני מפחד' הדרכה להורים כיצד תוכלו לנווט את קשיי 'מצב המלחמה'? -  מאת: רזיאל פריגן פריגן מומחה
הדרך שבה AI (בינה מלאכותית) ממלאת את העולם בזבל דיגיטלי -  מאת: Michael - Micha Shafir מומחה
ספינת האהבה -  מאת: עומר וגנר מומחה
אומנות ברחבי העיר - זרז לשינוי, וטיפוח זהות תרבותית -  מאת: ירדן פרי מומחה
שיקום והעצמה באמצעות עשיה -  מאת: ילנה פיינשטיין מומחה
איך מורידים כולסטרול ללא תרופות -  מאת: קובי עזרא יעקב מומחה

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

©2022 כל הזכויות שמורות

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים

לכותבי מאמרים:
פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
תנאי שימוש במאמריםמאמרים בפייסבוק   מאמרים בטוויטר   מאמרים ביוטיוב