מאמרים - טיפול בפסנתרים הדפסה מאתר מאמרים

טיפול בפסנתרים

נכתב על ידי שיר דוד

[ הדפסת המאמר ]

כל מי שיש לו פסנתר יודע, עד כמה הכלי הזה נכנס ללב ולנשמה ועד כמה נקשרים אליו. הדבר נכון לגבי פסנתרים מודרניים, והוא נכון על אחת כמה וכמה לגבי פסנתרים ישנים. אם תשאלו אדם שיש לו פסנתר עד כמה הפסנתר חשוב לו, סביר להניח שתשתוממו לשמוע את התשובה. אנשים שיש להם פסנתר שנים ארוכות – קשורים אליו בנימיה הבלתי נראים של המוזיקה, וכנראה לא יסכימו להיפרד מהפסנתר בעד שום הון שבעולם. זאת בדיוק הסיבה, שיש מקום למקצוע מיוחד מאוד – שיפוץ פסנתרים.


שיפוץ פסנתרים – מחזירים את המוזיקה לבית


פסנתרים ישנים, מטבעם, מאבדים את חיותם החיצונית ולעתים גם חלקים מסוימים שלהם מצריכים החלפה או חידוש. בדיוק לשם כך נולד מקצוע שיפוץ הפסנתרים. שיפוץ פסנתר כולל החלפת חלקים תקולים או שחוקים (כגון צירים, לבדים, עוריות ועוד) שעבודתם נפגמה, וכמובן – שיפוץ מראהו החיצוני של הפסנתר. לאחר שיפוץ פסנתרים שנעשה על ידי משפץ פסנתרים מנוסה, הפסנתר יכול בהחלט להיראות ולעבוד כמו חדש. במהלך שיפוץ פסנתרים כדאי לוודא כי משפץ הפסנתרים מבצע כיוון פסנתר מקצועי, כדי שהמנגינה שתחזור לביתכם תהיה ערבה לאוזן. כיוון פסנתר הוא פעולה פשוטה יחסית, שמכוון פסנתרים בעל ניסיון יכול לעשות בזמן קצר. לאחר שיפוץ הפסנתר וכיוונו, תוכלו שוב לנגן את מנגינת חייכם בפסנתר המקורי שלכם.


שיפוץ פסנתרים – החלפת ישן בחדש


אם אתם מעוניינים למכור את הפסנתר הישן שלכם, בין אם כי אתם כבר לא עושים בו שימוש ובין אם כי אתם רוצים לרכוש פסנתר חדש, טוב תעשו אם תקראו קודם לאיש מקצוע על מנת שיבצע שיפוץ פסנתרים. ביצוע שיפוץ פסנתרים יכול להעלות מאוד את ערך הפסנתר, וכך התמורה עבורו תהיה משתלמת יותר. אם אתם חוששים שעלות שיפוץ הפסנתרים יעלה לכם יותר מהתוספת שתקבלו למחיר הפסנתר – הסירו דאגה מלבכם. ברוב המקרים שיפוץ פסנתרים מעלה משמעותית את שווי הפסנתר, ולכם יישאר סכום כסף נאה.


שיפוץ פסנתרים – אנשי המקצוע


כאשר מזמינים בעל מקצוע לשיפוץ פסנתרים, מומלץ מאוד לשאול להכשרתו ולניסיונו. שיפוץ פסנתרים, כמו גם כיוון פסנתרים, אפשר ללמוד בארץ או בחו"ל. על מנת לדעת בדיוק מהי הכשרתו ומהו ניסיונו של משפץ הפסנתרים, מומלץ לשאול אותו על כך, ואם הפסנתר מאוד יקר לכם – גם לבקש הסמכות. אחרי הכול, שיפוץ פסנתרים שלא נעשה כמו שצריך עלול לפגוע ביכולתו של הפסנתר להפיק צלילים ערבים ולגרום לעוגמת נפש גדולה מאוד לבעליו.


שיפוץ פסנתרים – שני טיפים לסיום


על מנת שלא תזדקקו לשיפוץ פסנתרים, לפחות לא בטווח השנים הקרוב, מומלץ לשמור על הפסנתר שברשותכם עד כמה שניתן; הדרך הנכונה לעשות זאת הוא לדאוג להזמין מכוון פסנתרים אחת לחצי שנה, שיבצע כיוון פסנתר מדויק. כיוון פסנתרים תקופתי יסייע לכם לשמור על מיתרי הפסנתר לאורך זמן. אם קיבלתם פסנתר בירושה, ואתם לא מחסידי הכלי, אל תמהרו לזרוק אותו, גם אם הוא ישן מאוד. ישנם חובבי פסנתרים ישנים שישמחו לרכוש מכם את הפסנתר, במיוחד אם מדובר בפסנתר שעבר שיפוץ פסנתרים. בהצלחה, ושתמיד תתנגן לכם מנגינה בלב.

אודות הכותב:

שיפוץ פסנתר

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il