מאמרים - לרקוד כאילו איש אינו רואה הדפסה מאתר מאמרים

לרקוד כאילו איש אינו רואה

נכתב על ידי תדרים בתנועה

[ הדפסת המאמר ] לרקוד כאילו אין איש בחדר


ימים רבים לאחר הסדנה "תדרים בתנועה" אני עדיין מחוללת, מרחפת ונעה בדמיוני לצלילי מוזיקת מלאכים על רקע נופי מדבר יהודה מלאי ההוד וההדר. הסדנה המופלאה הזאת הוציאה אותי מכל אזורי הנוחות שלי. מה לי, שבקושי רוקדת במסיבות, למחול ולתנועה? מה פתאום לצאת למדבר באמצע החורף למשך שלושה ימים בחברת 38 זרים? מתברר שהענקתי לעצמי מתנה של ממש, שהשפעתה מתמשכת הרבה מעבר לימי הסדנה. ההזדמנות לרקוד באופן חופשי, משוחרר ונטול ביקורתיות (בעיקר שלי, כמובן) החזירה אותי לימי התום של הילדות. כמי שאמונה על מילים, גיליתי שבתקשורת בלתי מילולית יש כוח, עוצמה ובהירות מעבר למשוער. התרגילים וההתנסויות של רווית יסעור, מנחת הסדנה, הרטיטו נימי נפש ולעתים היו תיקון של ממש לעבר. לשם המחשה, תארו לכם את ההתנסות הבאה: שני שותפים אקראיים מתאחדים לצורך תרגיל. האחד משתבלל, מתכנס ומסתגר בתוך עצמו באופן פיזי. השני ניגש אליו בשיא הרוך והעדנה, מקים אותו על רגליו ויוצא עמו למחול שכולו מבטא את המסר: אתה לא לבד בעולם, אני לצדך, אתה יכול להישען עליי. תאמינו לי, כשהסתיימה המוזיקה לא נותרו הרבה עיניים יבשות. שלושת ימי הסדנה היו עמוסים בהתנסויות, וכל אחת הייתה מרגשת מקודמתה.


יסעור היא מורה מוסמכת לאיזון ולריפוי בתנועה, לרפואת המזרח וליוגה. היא מלמדת במכללת תל חי, בבצלאל, במכללת רידמן, במכללה הרב תחומית, בסמינרים באירופה וב=mosaic academy בלונדון, אך מעל הכל היא אוהבת אדם, מקבלת ומאפשרת. בעדינות וברגישות היא לקחה את המשתתפים בקולה הבטוח והרוגע למסע פנימי שהוא לא פחות ממדהים. נופי הפרא של "זמן מדבר" ליד ערד תרמו לעוצמת החוויה, אך דבר לא היה נגרע גם אם הסדנה הייתה מתקיימת במתנ"ס קהילתי. המשתתפים, חלקם מעריצים ותיקים של יסעור, שגילם נע בין 20 ל-70, היו בני אדם נחמדים במיוחד ושותפים מעולים למסע. לאור התנסותי האישית, אני רק יכולה לשער את עוצמת החוויה הצפויה למי שיצטרף לסדנה בת שבוע של תדרים בתנועה שתתקיים באי פארוס ביוון בחודש אפריל (פרטים ב http://tedarim.org/index2.php?id=68&lang=HEB או בטלפון 04-6619124)


).


מיכל בן דוד - עורכת ירחון חיים אחרים


 


באדיבות ירחון חיים אחרים מבית מוטו תקשורת 


www.ifeel.co.il


 אודות הכותב:

רוית יסעור - מפתחת את השיטה במחקר ויישום במגזרי חיים שונים ב- 25 השנים האחרונות.  מורה מוסמכת לאיזון ומרפא בתנועה, רפואת המזרח, תרפיה בתנועה ויוגה. מלמדת במכללות מובילות בישראל: באוניברסיטת תל אביב, במכללת תל חי, בצלאל, מכללת רידמן והמכללה הרב תחומית. מעבירה סמינרים באירופה וארה"ב ומלמדת ב-mosaic academy בלונדון.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il