מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]


ובכן, לאלה מאיתנו שיש להם הרבה קומדונים (שחורים) בעור הפנים גורם   תסכול, בגלל המראה הלא-אסתטי שלהם. הם מופיעים בעיקר בגיל ההתבגרות ובעיקר בעור השמן, מצטברים באזור האף והלחיים ומסרבים לצאת גם אם אנחנו "לוחצים חזק". למעשה, "ללחוץ חזק" הוא בדיוק ההיפך ממה שאני ממליצה לעשות, אם אתם רוצים לשמור על עור יפה ואסתטי. הוצאת קומדונים "בכוח" עלולה להשאיר צלקות קבועות בעור.


אז מה כן ניתן לעשות?


 ולפני כן, קצת מידע על מה קורה לנו בתוך של עור הפנים. והנה ההסבר.


מתחת לקומדון בעור ישנן בלוטות שומן, המפרישות באופן קבוע שומן אל פני שטח העור. השומן מבצע מעין "סיכה", משמן את העור ומכיל גם חומרים המגנים עליו מפלישת חיידקים וגורמים מזיקים החלק של החלב שנמצא ממש בסמוך לפתח - מתחמצן והופך שחור, ולכן נראה כ"ראש שחור". כאשר החלב הזה איננו חשוף לאוויר אלא מכוסה במעטה דק של תאי עור, הוא לא מתחמצן ומשחיר, ונשאר לבן. לכן אצל חלקנו ישנם "ראשים לבנים". 


מידע חשוב


א' - אין קרם ש"מסיר" קומדונים. קומדון קיים יש להוציא.  ורצוי שלא תוציאו אותם בכוחות עצמכם אלא תיתנו לאיש מקצוע (קוסמטיקאי/ת) לבצע זאת.
ב' -  מה שניתן לעשות במסגרת תכשירים טיפוליים הוא להפחית עד כמה שאפשר את ההיווצרות של קומדונים עתידיים.


וטיפים ליום-יום:


1. החליפו את הסבון הרגיל באל-סבון, רצוי עם PH חומצי. סבון רגיל הנו בעל PH גבוה ובסיסי, מה שיכול לגרות את העור. ולהגבר  הפרשת סבום. אל-סבון מכיל רק כ-10% סבון, הוא איננו מגרה ואיננו בסיסי.


2. השתמשו במי פנים טיפוליים מקצועיים המכילים כמות נאותה של חומצות אלפא ובתא הידרוקסי. מטרתם לא  לנקות את העור (משתמשים בהם על עור נקי) אלא לבצע קילוף עדין וחיטוי, ולהשאיר כמות מסויימת של חומצות שתמשיך את הפעולה גם לאחר מכן.


3.  טיפול בפילינג על בסיס חומצות הידרוקסיות שמבוצע ע"י הקוסמטיקאית או הרופא.  הטיפול לא פותר את הבעיה הפנימית של עודף הפרשה שומנית או של מבנה פגום של הנקבובית. הם עוזרים זמנית לשפר את פני השטח, ולשיפור מראה העור בטווח הקצר.


4. הספיגו עודף שומן מהעור. מסיכות סופחות שומנים מקצועיות טובות גם כן לעור שמן, בתנאי שאינן מכילות חומרים המגרים את העור.


 


5. מכיוון שזה חשוב, אחזור על המלצתי: אין להוציא קומדונים בכוחות עצמכם. למרות שזה מאת מפתה, ולמרות שהקומדון איננו מוסיף למראה האסתטי, בהרבה מקרים ההוצאה כרוכה בהשארת סימנים בעור. סימנים בעור הם קשים לטיפול, וחלקם עלולים להישאר לצמיתות. לכן, בקרו אצל הקוסמטיקאית, בצעו ניקוי יסודי של הקומדונים הקיימים והצטיידו בתכשירים יעילים שיעזרו למנוע למינימום את הופעתם של חדשים.


 


מה לגבי המדבקות להסרת קומדונים?


באופן כללי ? זהו פתרון מאד מוגבל. יצרני המדבקות גם הם מציינים את המגבלות, רק שרובנו איננו שמים לב אליהן:


?    לא להשתמש בהן באף אזור אחר של הפנים מלבד האף.


?    לא לשים אותם על אזורים מודלקים, לא לאחר שיזוף מוגזם או כווייה מהשמש ולא על עור יבש.


 הרבה מאיתנו מתרשמים מהנקודות הרבות שרואים על המדבקה לאחר שמסירים אותה. אבל צריך לזכור, שלרובנו יש הרבה פתחי הפרשת חלב באזור האף, וגם אם נשים פלסטר רגיל או איזולירבנד, נראה עליו לאחר שנסיר אותו נקודות שחורות ותאי עור מתים.


 


להתייעצות אפשר לכתוב לי.


 דפנה אורן


קוסמטיקאית ? מומחית לבעיות עור. 


daflior@gmail.com


  


 


אודות הכותב:  1. דפנה אורן  2. SMART COSMETICS  3.  מומחית לדרמו קוסמטיקה  4. 052-3897919


[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il