מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

 


 רוב הילדים מתחילים את ניקיון הפסח מיד אחרי פורים.


למה כל כך מוקדם? בגלל שתמונת המצב של חדר ילדים היא כזו: בהתחלה הילד מקבל חדר ריק ומסודר, עם מרחב סביר. ככל שהוא גדל, הוא מקבל מתנות נוספות: צעצועים, בגדים, ספרים, ספרי לימוד ועוד. הוא גם מביא הביתה כל מיני עבודות יצירה ואוספים. עם הזמן החפצים נאגרים בחדר, והילד נחנק בתוך הבלגן. הוא דורך על ריבוע וחצי של ריצפה, ומפסיק להזמין חברים לחדר.


לכן, כאשר מעצבים חדרי ילדים, צריך להתחשב במרחב.


 איך מעצבים חדרי ילדים עם מרחב ?


  קיימים בשוק המצאות רבות שנועדו לאפשר מרחב לילד. ניתן למצוא אותן במיטות, ספות, מזרנים, שולחנות ועוד. מטרתן היא "לדחוס" כמה שיותר שימושים ברהיט אחד. כיצד גישה זו מיושמת במיטה?


 המיטה הפונקציונלית


 יש כמה דברים שיצרני המיטות לוקחים בחשבון:  • הילד ירצה לארח את חבריו.  

  • הילד לא רק ישן במיטה, אלא גם יושב עליה עם חבריו.

  • הילד מחפש מקום לאחסן דברים.


המטרה היא לייצר מיטה הכוללת את כל השימושים האלו.


 אירוח חברים


כדי שהמיטה שמיועדת לחברים לא תתפוס עוד מקום, מייצרים מיטות גבוהות, שמתחתן יש מיטה נוספת. המיטה התחתונה יכולה להיות על גלגלים. או מיטה ש"נשלפת" החוצה. לפעמים המיטה התחתונה מחוברת למיטה העליונה, ולפעמים לא. אם אין מספיק מיטות אורחים בבית, מומלץ שהמיטה התחתונה לא תהיה מחוברת לעליונה, ושיהיו בה גלגלים. כך אפשר לגלגל אותה לחדרים אחרים בבית.


 המיטה כספה


 כדי שהילד יוכל לראות טלוויזיה עם חבריו, יש מיטות עם משענת, שעליהן אפשר להשעין כריות גדולות, ונוצרת ספה. יש גם מיטות מתכווננות, עם מזרנים גמישים. בלילה המיטה זוגית, וביום המיטה מתקפלת וחצי ממנה משמש כמשענת.


 אחסון חפצים במיטה


קיימות דרכים רבות ויצירתיות לאחסן חפצים במיטה. לפעמים מתחת למיטה יש מגירה גדולה. או שלמיטה תהיה דופן מוגבהת, עם מדפים. יש גם מיטות מוגבהות, שמתחתן מחובר ארון, ולמיטה מטפסים עם סולם.


 כאשר קונים רהיטים לחדרי ילדים, יש לחשוב על המרחב שיישאר לאחר קנייתם. ילדים מטבעם ממלאים את החדר בחפצים. לכן יש לתת להם פתרונות אחסון שיאפשרו להם לשחק על הרצפה, לעשות שיעורי בית על השולחן, ולראות טלוויזיה עם חברים. באתר של בית אלי תוכל למצוא דגמים שונים של מיטות, המאפשרים לילד שלך נוחות ומרחב. 


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il