מאמרים - פורום אורטופדיה נותן מידע על מדרסים? הדפסה מאתר מאמרים

פורום אורטופדיה נותן מידע על מדרסים?

נכתב על ידי jusahbutr jusahbutr

[ הדפסת המאמר ]


המושג אורטופדיה מכיל בחובו הרבה מושגים ומידע רב ומקיף אודות מגוון נושאים מגוונים.  


הנושא אורטופדיה לדוגמא מכיל נושאים הקשורים ב: פלטפוס, מדרסים פונקציונליים, מדרסי ספורט, נעלי ילדים ועוד תחומים שונים.


 


השוואת מדרסים...


מדרסים הם אביזר אורטופדי. המדרסים הם מעין רפידה שתפקידה לתמוך בכף הרגל לשפר את הייציבה של הרגל. מדרסים טובים הם מפחיתים את כאבי הגב, את כאבי הרגליים ואת כאבי הצוואר.  


סוגי מדרסים:


מדרסים פונקציונליים- פועל בשיפור מחזור הדם, המדרסים משפרים את זרימת הדם לרגל ובחזרה ממנה סוג זה של מדרסים פונקציונליים תומכים בכף הרגל כך שבזמן שמרמים את הרגל מעלה מתאפשרת זרימת דם. בנוסף המדרסים מונעים היוצרות של שלפוחיות ושל יבלות ברגליים. מדרסים פונקציונליים המדרסיים הפונקציונליים מונעים הופעת נקעים ומזרז החלמה מהנקעים.


מדרסים פונקציונליים יעזרו במקרים של בעיות במפרקים או בבעיות סכרת. מדרסים פונקציונליים ימנעו את ייוצרות הפצעים בכפות הרגליים.


החומרים שמהם יוצרים מדרסים פונקציונליים הינם מרכיבים שתומכים בכף הרגל בנוסף גם בקרב בולמי זעזועים וגם בקרב חומרים מרופדים כאלה ואחרים קיימים הבדלים שונים ואיכויות שונות.


כל סוג מדרסים בנוי משכבות בצבעים שונים, כל צבע מייצג חוזק שונה.


מדרסים פונקציונליים ממומלצים בעיקר לאנשים בעלי מחלת הסכרת שנזקקים לפיזור עומס ברגל ולמניעת פצעי לחץ.


 


מדרסי ספורט:


מדרסי ספורט בדרך כלל לספורטאים. המדרס מפזר ומחלק את המאמץ והעומס שמופעלים על  הרגל בצורה שוה תוך כדי ניצול אופטימאלי של אנרגיה החוזרת. מדרסי ספורט יחודיים בכך שהם משפרים הישגים מפחיתים כאבים ומסייעים בשמירה על רצף אימונים. יש סוג מיוחד של מדרסי ספורט שעשויים מחמש שכבות שעוזרות להגנה מפני שחיקה ומאפשרות לזיעה וללחות להתנדף מתוך הנעל ולשמור על רגל יבשה. שיטת השכבות עוזרת בספיגת זעזועים ולפיזור העומס המופעל בזמן שדורכים על הרגל.


 


לסיכום:המושג אורטופדיה כולל בחובו מגוון רחב של מדרסים. לכל אחד מסוגי המדרסים יש רלוונטיות ויחודיות משלו.


מדרסי ספורט מאד רלוונטים לספורטאים ולמי שעוסק בפעילות גופנית וכדומה. יש למדרסים הללו תכונות שיכולות לשפר את היציבה של רגל הספורטאי. בנוסף עמדנו על מעלותיהם של מדרסים פונקציונליים שברוב המקרים הם יתאימו לחולי סכרת וימנעו פצעי לחץ. תקפידו על אורטופדיה מתאימה.


אודות הכותב:

א.א אורטופדיה- אורטופדיה

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il