מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

ההליכה ברחובות פריז שונה מההליכה ברחובותיהן של ערים אחרות. כאן לא ממהרים. על אף גודלה, תרגישו משהו שונה באויר. המקומות כל כך ציוריים ויש תחושה כאילו מהלכים בתוך תמונה. בתי הקפה הרבים עם כסאות הקש לא יכולים להיראות כל כך טוב במקום אחר. משני עברי גדותיו של נהר הסיין תמצאו את העיר המושלמת לטיול עם האטרקציות המפורסמות בעולם.


לפניכם סקירה של רשימת האטרקציות המרכזיות של פריז שאסור לפספס. מגדל אייפל נדמה לכם שאתם מכירים אותו. כבר ראיתם אותו בכל כך הרבה סרטים, פרסומות ובכלל בטלויזיה ובתמונות. אבל הרגע הזה, בו תמצאו עמכם עומדים ומשתהים אל מול קורות הברזל הללו, עם מיליוני הברגים, הוא הרגע בו תבינו שתמונות, מה לעשות, עדיין לא מעבירות את הכל. את המגדל בנה גוסטאב אייפל לקראת היריד העולמי ב – 1889. לא כולם אהבו את בניית המגדל, שנראה מגושם וענק, אך מיליוני המבקרים בו מעידים על הסמל מספר אחד של פריז.


לקומות הראשונה והשניה ניתן לטפס רגלית (אם אתם בכושר) ולקומה האחרונה עולים במעלית. לכו לקראת שקיעה וראו איך אט אט אורות העיר נדלקים, כולל האורות המנצנצים על המגדל עצמו – חוויה! סמל מרכזי נוסף של פריז הוא שער הניצחון והשדרות היוקרתיות: השאנז אליזה, שדרות שוקקות חיים, מלאות באנשים, מסעדות, בתי קפה, אולמות תצוגה של מכוניות ועוד.


מפלאזה דה לה קונקורד עד לשער הניצחון תוכלו לעבור מחנות מותגים אחת לאחרת, לשבת בבית קפה או במסעדה (יקר) ולצפות על אנשים ההולכים בשדרות. כאן, בכל שעה שתגיעו, תרגישו שאתם סופגים אוירה פריזאית יוקרתית. חשבו על הפריזאים ועל הצבאות המנצחים במלחמה (הגרמנים ובנות הברית), שהתהלכו כאן לפניכם והרגישו את ההסטוריה. בערב, הנורות הקטנות הצהובות על העצים שלאורך השדרה מציפות את הרחוב באור קסום. אל שער הניצחון המרשים תגיעו בסוף השדרה. השער נמצא על כיכר גדולה בצורת כוכב, שנקראת שארל דה גול. מהכיכר יוצאות 12 שדרות גדולות. השער הוקם בעקבות פקודתו של נפוליאון בשנת 1806 לזכר הניצחון בקרב באוסטרליץ. עליה לקומת התצפית בשער אפשרית, משם תוכלו לצפות על השדרות הרחבות.

אודות הכותב:

טיסות זולות לפריז

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il