מאמרים - סיעוד הדפסה מאתר מאמרים

סיעוד

נכתב על ידי גיל גיל

[ הדפסת המאמר ]

סיעוד וטיפול יומיומי בבן משפחה קרוב ככל שיהיה, אינו מתאים תמיד לבני משפחה, הן בשל קשיים פיזיים ומעמסה רגשית גדולה, והן בשל העובדה שאנשים רבים עובדים לפרנסתם, ואינם יכולים להרשות לעצמם פרישה לצורך סיעוד בן משפחה.
שירותי סיעוד מוענקים לקשישים אשר אינם מסוגלים לתפקד באופן עצמאי וזקוקים לסיוע מתמיד. כמו ניתן לשכור שירותי סיעוד במקרים של מחלות או תאונות אשר אינן מאפשרות תפקוד עצמאי במשך פרק זמן מסויים, או לעיתים גם לצמיתות.
סיעוד נחוץ ליקירכם, ואולי אף לכם עצמכם, באם הגעתם לגיל ולמצבים אשר אינם מאפשרים עוד לבצע פעולות שבשגרה.
תחום הסיעוד מספק שירותים באמצעות מטפלות ומטפלים סיעודיים, ובאמצעות אחיות מוסמכות במקרים בהם הסיוע הנדרש הוא גם רפואי, ולא רק ככוח עזר.
ענף הסיעוד כרוך בטיפול ובסיוע לאנשים הנמצאים במצבים נפשיים קשים, בדכאונות הקשורים בזיקנה, במחלת השכחה, ובחוסר סבלנות ניכרת הקשורה גם במחלות פיזיות לא פשוטות ובכאבים מסוגים שונים. מטפלים העוסקים במלאכת סיעוד, המתמודדים עם אנשים הסובלים ממצבי חולי ומצוקות קשות, עוברים לא פעם הדרכות והרצאות, בהן מקנים להם אנשי המקצוע כלים ורעיונות להתמודדות, וידע מקצועי נוסף, אשר ייקל עליהם את עבודתם.
מלבד סיעוד המיועד לקשישים במצבים שונים, הריי שניתן לקבל גם שירותי סיעוד מיוחדים, עבור חולים המתמודדים עם מחלות הסרטן, וזקוקים לשירותי סיעוד אונקולוגי. אנשי סיעוד זקוקים לכוח פיזי הנדרש לצורך הורדת החולים ממיטותיהם, רחיצתם החלפת בגדיהם, ודאגה לתחזוקה השוטפת של בתיהם.
חשוב לשכור מטפלים ואנשי סיעוד טובים, ראויים ומקצועיים, אשר יוכלו להכיל את הקשיים הנפשיים והרגשיים הטמונים בעבודה מורכבת זו, ובמקביל להוסיף ולהעניק לחולים ולקשישים, את השירותים המקצועיים אשר לשמם נשכרו. סיעוד ניתן לקבל בבית החולה, בבתי החולים, ובבתי הדיור המוגן, בהם שוהים קשישים סיעודיים.

אודות הכותב:

מאמר זה נכתב בידי חברת יד לאחיות ועוסק בענף הסיעוד והטיפול עבור קשישים, מוגבלים, ובעלי צרכים מיוחדים

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il