מאמרים - הטיפול בעור הפנים בתקופת המנופאוזה הדפסה מאתר מאמרים

הטיפול בעור הפנים בתקופת המנופאוזה

נכתב על ידי דפנה אורן

[ הדפסת המאמר ]


בתקופה זו מתאפיינת בעור דק יותר, רפוי ופחות אלסטי. יצור מופחת של קולגן, ירידה בתפקוד בלוטות החלב, ועור יבש. העור גם פגיע יותר לגורמי גירוי ואלרגיה, בשל הירידה בכמות תאי מערכת החיסון בעור.


מחקרים העלו שעורן של נשים שנטלו תחליפי הורמונים (לבליעה) התאפיין ביותר אלסטיות, מוצקות ולחות לעומת נשים שלא נטלו תחליפים כאלה. אולם, ההחלטה ליטול תחליפי הורמונים היא אינדיבידואלית ויש לקבלה תוך התייעצות עם רופא, ומתוך לקיחה בחשבון של כל הגורמים הקשורים בכך.


 תחליפי הורמונים למריחה על העור


מידע רב בנושא זה אפשרי למצוא באינטרנט קרמים המכילים תחליפים טבעיים להורמונים. אולם, יש לשים לב כי ההוספה של רכיב זה לקוסמטיקה לא אושרה ע"י משרד הבריאות או ה-FDA האמריקאי וכל יצרן יכול להשתמש בריכוזים כראות עיניו.  ישנם מספר מחקרים המראים כי מריחת קרמים על בסיס תחליפי הורמונים הועילה לעור, אולם לא ידועות ההשפעות לטווח ארוך וכן אין מידע על בטיחותם של הקרמים האלה.


 אפשרויות נוספות לגיל הבוגר:


 הטיפול בעור הבוגר בתקופת המנופאוזה דומה לטיפול שלפני תקופה זו. הגנה יעילה מהשמש, טיפול על פי סוג העור שלך (לא לכל הנשים במנופאוזה יש עור יבש), כדאי לשקול שימוש ברטין-A, ולהשתמש בקרמים עדינים ועשירים בנוגדי חמצון עם נוגדי-דלקת.


גורם נוסף שאפשר להכניס לרוטינת הטיפול הוא הידרוקינון או גורם הבהרה אחר, כדי להתמודד עם כתמי הגיל.


 ולמי שרוצה להתייעץ ולשאול מוזמנת לכתוב לי.


 


יום נפלא,


דפנה אורן


קוסמטיקאית ? מומחית לבעיות עור


אודות הכותב:  1. דפנה אורן  2. SMART COSMETICS  3.  מומחית לדרמו קוסמטיקה  4. 052-3897919


[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il