מאמרים - מהם יחסים מקבילים וכיצד ניתן להתמודד איתם? הדפסה מאתר מאמרים

מהם יחסים מקבילים וכיצד ניתן להתמודד איתם?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


מהם יחסים מקבילים וכיצד ניתן להתמודד איתם? / מאת יואב ברנזון


 


 


יחסים מקבילים הם יחסים שלא נפגשים


 


יחסים מקבילים הם יחסים זוגיים בין שני אנשים שאינם חולקים מערכת אמונות דומה או "שפה" דומה. כתוצאה מכך, הם למעשה חיים בשני קווים מקבילים שאינם מסוגלים להיפגש לעולם.


 


ביחסים מקבילים אין מפגש רצונות אמיתי ונכון. יש "היתקלויות" אקראיות, אבל מרבית הזמן מדובר בשני אנשים שחותרים כל אחד לעולם מושגים שונה ואחר לחלוטין.


 


 


 


ביחסים מקבילים הסיכוי לפיצוץ ולמאבק הוא גבוה מאוד


 


אישה רציונלית וקרה וגבר רגשני, רומנטי וחם הם דוגמה מצויינת לסוג של יחסים מקבילים. בסוג כזה של יחסים, הציפיות של כל אחד מבני הזוג הן שונות בתכלית, ולכן הסיכוי לפיצוץ ביניהם הוא עצום.


 


אישה קרה מצפה מהגבר שלה שיהיה ענייני, אמין, ישר, יציב, מאורגן, מסודר, מפרנס ומשתף פעולה. גבר חם מצפה שהאישה שלו שתהיה זורמת, ספונטנית, רומנטית, חמה, מינית, סלחנית, מרחפת, מתמסרת, אוהבת ואנושית. הפער בין העולמות הללו הוא כה גדול - שפיצוץ ביניהם הוא דבר בלתי נמנע.


  


 


 


ביחסים מקבילים יש לדבר בשפה אחת


 


יחסים מקבילים הם יחסים חסרי סיכוי, אלא אם כן בני הזוג מחליטים לדבר בשפה אחת. למשל, אם הגבר החם יבין את השפה של בת הזוג הקרה שלו ויקבל את העובדה שעליו לדבר בשפה שלה ולענות לצרכים שלה - יש סיכוי ליחסים.


 


אבל, במידה והפערים נותרים בעיניהם והיחסים ממשיכים להיות יחסים מקבילים - המאבק בין בני הזוג הוא בלתי נמנע, כי כמעט כל פעולה של אחד מבני הזוג מתפרשת כפגיעה וכהפרה חמורה של הערכים המקודשים של בן הזוג השני גם אם לא מתכוונים לכך.


 


 


 


ללא ערכים ושפה משותפים - אין סיכוי ליחסים מקבילים


 


אי אפשר לחיות יחד מבלי לחלוק עולם של ערכים ושפה דומים. שונות כה גדולה מובילה באופן בלתי נמנע למאבקים, כי ערכים זה דבר שלא ניתן לוותר עליו בקלות.


 


גבר חם שרוצה לחיות עם אישה קרה חייב לקבל את עולם הערכים שלה כדי לחיות איתה בשלום. אם זה קשה לו - שיחפש בת זוג חמה כמותו כדי שיוכל לחלוק איתה את מאווייו הרומנטיים והאנושיים. אבל אם הוא בוחר באישה קרה - עליו להבין ולקבל את הבחירה שלו. 


 


 


וטיפ לסיום: הניסיון לשנות בכוח את הצד השני כדי שיתאים לעולם הערכים שלנו הוא בלתי אפשרי. חשוב להבין מראש את הבחירות הזוגיות שאנחנו מבצעים. למשל, גבר חם שבוחר באישה קרה - לא יוכל לשנות אותה, אבל את עצמו הוא רשאי לשנות אם רצונו שקשר כזה יצליח.


 


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא אבי תורת התרפיה הגנטית ומומחה עולמי בתחום הגמילה מהתמכרויות באמצעות שיטת GET שהיא שיטה חדשה ומהפכנית לגמילה באמצעות נטרול גנים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il