מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

מציאת מלון מתאים לשהייה בזמן חופשה או טיול בחו"ל היא משימה לא פשוטה. המבחר הרב של המלונות בחו"ל ואתרי האינטרנט הרבים עם המידע האינסופי לא מקלים על העבודה ולפעמים אפילו להיפך, הם רק הופכים את עבודה החיפוש לקשה יותר.


אחד הקריטריונים העיקריים לבחירת מלון טוב הוא מיקומו. מיקום המלון יכול לעשות את ההבדל בין טיול / חופשה טובים ומוצלחים לבין טיול / חופשה "רעים" ומבוזבזים.


מבחינת מיקומו של המלון, התיירים מתחלקים לשני מחנות. ישנם אלו שמעדיפים לשהות במלון בנמצא במרכז העיר, בחלק ההיסטורי או התיירותי של העיר וישנם אנשים אחרים שחושבים כי עדיף לשהות במלון שהוא מרוחק יותר מהעיר ואפילו לפעמים מרוחק הרבה יותר.


אם ניקח לדוגמא את בירות התיירות הגדולות באירופה, לונדון ופריז, כדוגמא, נוכל לראות כי מרבית המלונות בלונדון כמו גם מרבית המלונות בפריז מרוכזים סביב מרכז העיר (העתיק וההיסטורי) ובכלל, כך הדבר בכל עיר תיירות אחרת בעולם. בסופו של דבר, בכל עיר כזו, שמושכת אליה מיליוני תיירים בשנה, ומציעה מגוון אפשרויות לינה רחב, יש את אלו שיעדיפו את הקרבה למרכז העיר על פני ריחוק ממנה.


בין הטיעונים בעד לינה במרכז העיר:


היתרון הגדול של מלון במרכז העיר הוא מיקומו המרכזי. בלב מרכז העניינים, בקרבת כל האטרקציות התיירותיות, המסעדות, החנויות ומתחמי הבילוי. ניתן להגיע לכל מקום על ידי הליכה ברגל, ללא צורך לבזבז זמן וכסף בתחבורה הציבורית על נסיעה מהפרברים או מאזורים מרוחקים.


בין הטיעונים נגד לינה במרכז העיר:  • מלון במרכז העיר לרוב יהיה יקר יותר (אלא אם כן מצאתם דיל מיוחד או הגעתם לא בעונת התיירות).

  • יש צורך לבזבז זמן וכסף על נסיעות מהפרברים אל מרכז העיר שם נמצאים האטרקציות לתיירים, חנויות, מסעדות וכו'.

  • לעיתים רבות קשה למצוא מקום אלא אם כן מזמינים מראש, ככה שלא מתאים למי שמתכנן טיול בספונטאניות.

  • אזור מרכז העיר הוא עמוס ורועש לפעמים מהרחוב בו נמצא המלון או ברחובות הסמוכים

  • בעיות תנועה וחניה קשות באזור מרכז העיר שנחשב לצפוף ומיושן.


כמו שניתן לראות, הטיעונים לכאן ולכאן נתונים לשיקולו של כל אחד ואחד בטרם יחליט איזה מלון לבחור. לאחדים תהיה חשובה הקרבה לכל מקום ולאחרים יהיה חשוב החיסכון בכסף. עשו את השיקולים שלכם ובחרו את המתאים ביותר עבורכם.

אודות הכותב:

המדריך למטייל בעולם - פורטל תיירות המרכז מידע רב, טיפים והמלצות למבקרים במגוון יעדים פופולאריים ברחבי העולם.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il