מאמרים - טיול לארגנטינה - סקירת שווקים בבואנוס איירס הדפסה מאתר מאמרים

טיול לארגנטינה - סקירת שווקים בבואנוס איירס

נכתב על ידי דוד קילשטיין

[ הדפסת המאמר ]

בואנוס איירס היא עיר תוססת ומלאת חיים.


בסופי השבוע, שבת וראשון, פועלים בעיר שווקים שונים, ירידי עבודות-יד, מעצבים צעירים ואפילו שוק עתיקות. השווקים נפתחים לקראת שעות הצהריים המוקדמות ונסגרים בסביבות השעה 20:00. כל השווקים נקראים על שם השכונה שבה הם נמצאים.

טיול לארגנטינה צופן בחובו שווקים שהם חובה למי שמתכנן טיול לדרום אמריקה
במאמר זה נתמקד בשווקים שבעיר בואנוס איירס וסביבתה


 


ריקולטה: יריד האומנים הענק שבריקולטה מתחיל בבית הקברות המפורסם
(שבו קבורה אוויטה- חובה לבקר) וממשיך לכל אורך פלסה (כיכר) פרנסיה.
ביקור ביריד מצוין לקניית מתנות ומזכרות שכן יש בו עבודות יד של אומנים מקומיים,
תכשיטים מרהיבים, תמונות, אביזרים כגון חגורות, תיקים, צעיפים, כובעים ועוד ועוד.
לאחר הסיבוב בשוק מומלץ לשבת בדשא המרכזי, לצפות במופעים של לוליינים, זמרים ונגנים וליהנות מהשמש הקיצית. בשוק מוכרים גם מגוון מאכלים מקומיים
כמו פאן רשנו (לחם ממולא בגבינה צהובה), פלאן של ריבת חלב וצ'ורוס. בצמוד לשוק האומנים
יש אזור מקורה שבו חנויות יוקרתיות ובתי קפה.


פלרמו: השוק של פלרמו נמצא בכיכר סרנו וברחובות היוצאים מהכיכר. בימי שבת וראשון כל הפאבים ובתי הקפה שמסביב לכיכר מפנים את השולחנות והכיסאות ואת מקומם תופסים מעצבים צעירים המציגים את מרכולתם. בשוק אפשר למצוא בגדים ייחודיים ומעניינים במחירים זולים וכן מגוון אביזרי לבוש (חגורות, נעליים, צעיפים ותיקים). בכיכר עצמה יש דוכני תכשיטים, מזכרות ומתנות.


סן טלמו: שוק הפשפשים המרשים של סן טלמו נמצא בכיכר דורגו וברחובות הסובבים אותה. בשוק אפשר למצוא הכול, ממצלמות עתיקות וכלי חרסינה יפיפיים ועד לכפתורים, שעונים, תמונות, מדליות וצעצועים ישנים. גם למי שלא מעוניין לקנות עתיקות שווה לבקר בשוק. הרחובות של סן טלמו נסגרים לתנועת מכוניות ומתמלאים במופעי רחוב ובאומנים צעירים המתיישבים בקצה המדרכה ופורסים את עבודותיהם על שמיכות. בשוק אפשר לקנות מזכרות, תכשיטים, בגדים ועוד ועוד. בימי ראשון נחמד לשבת באחת המסעדות הטעימות (אך יקרות) או בבתי הקפה הקטנים מסביב לכיכר וליהנות ממופעי חינם של רקדני טנגו, זמרים ונגנים.


לה בוקה: השוק נמצא במרכזה של שכונת לה בוקה במדרחוב הנקרא קמיניטו ובו מציגים האמנים המקומיים את יצירותיהם. השוק פתוח כל יום מ- 10 עד 18. בשוק אפשר למצוא בעיקר עבודות יד ומזכרות. מי שמתעייף יכול לשבת באחת המסעדות שבאזור וליהנות ממופעי רחוב של רקדני טנגו.


 


ישנם שווקים הנמצאים בפרובינציה של בואנוס איירס, אך בהחלט שווה לבקר בהם.


מטדרוס: יריד המטדרוס נמצא במרחק של כשעה נסיעה ממרכז העיר ולכן מומלץ לוודא שהשוק אכן פתוח לפני שנוסעים לשם. השוק פתוח בין החודשים אפריל לנובמבר בימי ראשון ובחגים. מי שיתאמץ וירחיק לכת יגלה יריד אותנטי, מקסים ולא תיירותי המציג עבודות עץ ועור. מגוון מאכלים טיפוסיים, ליקרים וריבות תוצרת בית נמכרים בשוק ובבמה המרכזית מופיעים נגנים ולהקות ריקודי עם מקומיות.


טיגרה: השוק  של טיגרה נמצא במרחק של כשעה נסיעה ברכבת ממרכז העיר (מומלץ לנסוע אליו ברכבת החוף). השוק, שנקרא "שוק הפירות" כבר אינו משמש יותר כשוק לפירות וכיום אפשר למצוא בו בעיקר פריטים מעניינים לבית העשויים מקש, אך גם מזכרות יפות. לאחר הביקור בשוק מומלץ לקחת שיט בסירה לאורך הנהר או לבקר בפארק השעשועים הקטן הפתוח בחודשי הקיץ.


 

אודות הכותב:

דוד קילשטיין בעל חברת לטין אמריקה טרוולהחברה מתמחה באירגון ותכנון טיולים לדרום אמריקה ו טיולים לארגנטינה טיולים מאורגנים ומותאמים אישית לזוגות, קבוצות קטנות ומטיילים הנוסעים באופן עצמאי לדרום אמריקה ומרכז אמריקה לרבות ארגון טיולי פנים, בתי מלון, טיסות פנים, ושירותי קרקע משלימיםבקרו אתרינו www.latinamerica.co.i

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il