מאמרים - למה יש עיגולים שחורים מסביב לעיניים ו...מה עושים? הדפסה מאתר מאמרים

למה יש עיגולים שחורים מסביב לעיניים ו...מה עושים?

נכתב על ידי דפנה אורן

[ הדפסת המאמר ]


טוב אז נתחיל עם הלמה ומדוע. אז יש מספר גורמים. יכול להיות שאלה  נזקי שמש, או כלי דם שנראים מבעד לעור, אפשרות לגירוי העור, ואולי פשוט פיגמנט טבעי כהה שיכול להופיע יכול להיות גם תוצאה של עור יבש שגורם לאזור להיראות עייף ונפול. אך ברוב המקרים הגורם לעיגולים האלה הוא התרבות של כלי דם, ביחד עם הידקקות שכבת השומן התת עורי. לעתים העיגולים השחורים נגרמים פשוט מעייפות וחסר שינה


בענין הטיפול ומה עושים.


אין הרבה מחקרים בנושא יחד עם זאת, הסברה הרווחת היום היא כי ויטמין K יכול לשפר את התופעה. ישנם קרמים המכילים 2-5% ויטמין K . רק לעתים רחוקות ויטמין זה מביא להיעלמות מוחלטת של עיגולים כהים. תיאורטית, גורמים המחזקים כלי דם יכולים להפחית את התופעה של עיגולים כהים כמו למשל  תמציות צמחים שהראו שיפור בבעיות כלי דם ע"י חיזוק קירותיהם, והם משמשים בתכשירים לצמצום הנפיחות באזור זה.  אך יעילותם עבור עיגולים כהים לא נחקרה.


במקרים נדירים, העיגולים הכהים הם בשל פיגמנטציה. במקרה הזה אפשר להשתמש בקרמי הבהרה, כמו הידרוקינון או חומצה קוג`ית. יחד עם זאת לחומרים  מבהירים  פוטנציאל לגירוי העור ומשום כך  אין להשתמש בהם לפני ייעוץ עם דרמטולוג, שייעץ בין השאר גם לגבי סוג חומר ההבהרה המתאים ביותר לסוג העור שלך. כלל חשוב : יש להמנע בכל מחיר מלגרות את העור! גירוי העור ומצבי דלקת מזקינים את העור. אם התפתחה תגובה שנראית כמו גירוי - יובש קיצוני, עקצוץ, אדמומיות - יש להפסיק את הטיפול ולמרוח משחה מרגיעה על האזור (כמו למשל ביאפין).לשאלות והתייעצות אפשר לכתוב לי.


דפנה אורן


קוסמטיקאית-מומחית לבעיות עור


מטפלת בקוסמטיקה רפואית, טבעית וסינית עתיקה


כפר-סבא


אודות הכותב:  1. דפנה אורן  2. SMART COSMETICS  3.  מומחית לדרמו קוסמטיקה  4. 052-3897919


[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il