מאמרים - טיפול זוגי,מי צריך תקשורת בין אישית? הדפסה מאתר מאמרים

טיפול זוגי,מי צריך תקשורת בין אישית?

נכתב על ידי שי ברקוביץ

[ הדפסת המאמר ]

טיפול זוגי


בתרבות של שנות האלפיים יפה לראות כיצד נושאים אשר פעם נדחקו לפינה או מתחת לשטיח, יכולים היום לצוץ ולהיות חלק מחיינו. כל מיני בעיות משפחתיות או אישיות שהחברה בעבר נהגה להדחיק, עולות וצפות מעל פני השטח, וניכר כי רבים הם האנשים אשר מקבלים טיפול כזה או אחר, אשר מתראים עם יועץ, עם פסיכולוג, עם מאמן אישי ועוד אנשי מקצוע בתחום הפיתוח ותשומת הלב הנפשית. אחד התחומים היותר מפותחים בשנים האחרונות הוא התחום של אימון זוגי.


מי צריך תקשורת בין אישית?


שני אנשים חיים באותו הבית. לרוב הם חיים שם כבר הרבה זמן ביחד, אולי 25 שנה, אולי 15, אולי משהו באמצע. ניכר שהם מכירים זה את זה ולכל אחד ה"עניינים" שלו. לפעמים הם כועסים, לפעמים הם מתעצבנים, לפעמים הם רבים ובתוך כל אלו יש מימד מסוים שחשוב להתייחס אליו, וזאת בתנאי שרוצים לשפר את המצב. קוראים לזה תקשורת בין אישית והיא עוזרת לנו לדבר על הדברים, לייצר מרחב בו נוכל שנינו להיות, בו נוכל לבטא את מה שקשה לנו עם בן הזוג, את מה שקשה לנו עם עצמנו, ולעיתים את הקשיים שיש לנו עם אחרים ועד כמה לא הרגשנו מספיק בטוחים להביא אותם לידי ביטוי במסגרת של אימון זוגי.


טיפול זוגי ומשפחתי


טיפול זוגי ומשפחתי הוא תהליך נפלא שמציע האימון האישי לא רק לבני הזוג אלא לכל המשפחה. לשם מה צריך טיפול משפחתי וזוגי, תשאלו? לשם מה להכניס את כל המשפחה לתהליך? קודם כל, מובן שמדובר במשפחה הקרובה בלבד, בבני המשפחה אשר חיים יחד בבית. בנוסף, חשוב לזכור כי ברוב הפעמים המשפחה חווה את הקשיים הזוגיים שיש בין בני הזוג, ולא תמיד מדברים על זה. אם זוג הורים עובר משבר זוגי, תהיו בטוחים שהילדים שלהם, ואין זה משנה בני כמה הם, מודעים לכך, מרגישים את זה ורוצים לעזור או שזה ייגמר איכשהו. בעולם האימון האישי ניתן לעבור תהליכים של טיפול זוגי, טיפול משפחתי כשהדגש הוא שיפור בתחום של תקשורת בין אישית ופיתוח יחסי אמון בין אחד לשני – בין אחד לכולם.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il