מאמרים - אימון אישי לילדים ונוער,אימון אישי לנוער,העצמת ילדים הדפסה מאתר מאמרים

אימון אישי לילדים ונוער,אימון אישי לנוער,העצמת ילדים

נכתב על ידי שי ברקוביץ

[ הדפסת המאמר ]

אימון אישי לילדים ונוער


אימון אישי הינו כלי מרכזי להתקדמות אישית בעולם המערבי של שנות האלפיים. אימון אישי לילדים הינו כלי פופולארי ביותר בישראל של השנים האחרונות, ניכר כי שיטה זו מאפשרת מרחב רב לילד לעשות תהליך אישי מבלי להרגיש מאוים או מבלי להרגיש כי הוא צריך להגשים מטרה מסוימת. חשוב לזכור שלרוב כאשר ילדים מתבקשים "ללכת לטיפול" או להיפגש עם איש מקצוע, הדבר נוטע בהם הרגשה לא טובה, הרגשה שאינם טובים ובשל כך עליהם ללכת לטיפול. האימון האישי מאפשר להם לצעוד מרחק מה מהסטיגמה הזו מכיוון שמאמן אישי בכלל, ומאמן של ילדים ונוער בפרט, אינו בא במטרה לייצר מרחב טיפולי, אלא לאפשר חופש ועצמאות למאומן, מבוגר כילד, ללכת בדרך שסולל הוא לעצמו, בעזרתה של דמות לא מאיימת.


אימון אישי לנוער


גם אצל בני נוער יש קושי במפגש עם איש מקצוע, ומסתבר כי בני נוער רבים מצליחים לעשות תהליכים של התקדמות והיפתחות לעצמם ולסביבה, עם התיווך של מאמן אישי. מסתבר ששתי האוכלוסיות הללו סובלות לא מעט מקשיים כגון דימוי עצמי נמוך, חוסר הערכה עצמית, חוסר בטחון עצמי ועוד. בידי המאמן האישי הכלים לשפר באופן מעשי ופרקטי את הדימוי העצמי של הילד ושל הנער, ולהוליך אותם למסלול של הצלחה, ביטחון, אמון עצמי ועוד.


העצמת ילדים


העצמת ילדים נעשית בדרך של אימון אישי לילדים במגוון כלים. ראשית, מוצא המאמן את נקודות החוזק של הילד, וכאלו יש רבות – גם אם הילד אינו מודע להן, ומעצים אותן, מחזק אותן, נותן להן את המרחב הבטוח והמאפשר להיות. העצמת ילדים נעשית בדרך בה מתמקדים בעיקר בתחום ש חיזוק ביטחון עצמי עבור הילד, מראים לו שאפשר, מראים לו שלא יקרה כלום אם הוא לא יצליח, מראים לו שהוא טוב ואין הדבר תלוי בדבר מה שהוא עושה, חושב, או לא עושה. דבר דומה נעשה עם בני נוער. אימון אישי לנוער עובד על תחום של דימוי עצמי נמוך, חיזוק ביטחון עצמי ונתינת כלים המאשרים לילד ולנער לפתח עצמאות ובטחון עצמי בדרכם. ישנם מאמנים אישיים רבים העוסקים בתחומים רבים בחיים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il