מאמרים - מאמנים אישיים ועסקיים: למי זה מתאים? תחומי הייעוץ ? אופי הייעוץ ? הדפסה מאתר מאמרים

מאמנים אישיים ועסקיים: למי זה מתאים? תחומי הייעוץ ? אופי הייעוץ ?

נכתב על ידי שי ברקוביץ

[ הדפסת המאמר ]

למי זה מתאים? בעיקרון קואוצ'ינג יכול להתאים לכל אחד. פגישת ייעוץ אישי עם מאמן טוב יכולה להרים כל אחד בסולם ההצלחה לא משנה באיזה שלב הוא נמצא. גם כשמדובר בהצלחה אישית בגיל העשרה בתחום הלימודים, וגם כשמדובר בהצלחה עסקית בגיל ארבעים בעסק העצמאי המשגשג, כל אחד צריך מישהו שיכול להכיל את תמונת המצב, האופי, והכישורים של האדם, ולייעץ על סמך נוסחת ההצלחה שפיתח לאדם המתאמן.

אין אחד שלא יכול ללמוד, יש אחד שלא רוצה ללמוד. ייעוץ אישי ניתן במסגרת הדרך וההתקדמות אל ההצלחה. אחד העקרונות החשובים בייעוץ אישי הוא הרצון ללמוד, להשתפר ולהצליח. רצון זה בה לפעמים על חשבון דברים אחרים, שבדרך כלל היינו שמחים לוותר עליהם ברמת הרעיון. הרצון להצליח אומר לוותר על העצלנות, הרצון להצליח אומר לוותר על הוותרנות, הרצון להצליח אומר להתגבר על הפחד ועל חוסר האמונה.
תחומי הייעוץ התחומים בהם נערך הייעוץ תלויים מאוד במתאמן ובמאמן. יש מאמנים אישיים שמכירים יותר את עולם הלימודים, מאמנים בעולם העסקים, מאמנים בתחום הכישורים האישיים, ומאמנים בתחום הכלכלי. יש מאמנים אישיים שיודעים לשלב את כל העולמות, וללמד קצת מכל דבר לפי צורת ההתקדמות והצרכים של התלמיד כפי שהמאמן רואה אותם.

על מנת לבחור את המאמן המתאים, כדאי לאבחן את התחום הכללי בו נדרש הייעוץ ולהתאים את המאמן המתמחה בתחום זה. כל מאמן אישי טוב יוכל לתת קצת מעבר לתחום הנבחר ולתחום ההתמחות הספציפי שלו, אך במידה ומדובר באימון כלכלי, כדאי לבחור במאמן המתמחה בעולם הפיננסים וההצלחה הכלכלית.
אופי הייעוץ הייעוץ האישי נערך בדרך כלל בסדרה של מפגשים בהם נעשה מעקב של שני הצדדים אודות ההתקדמות בדרך אל ההצלחה. המעקב נערך על פני השטח משני הצדדים, אך זה שעוקב באמת ומודד את ההתקדמות במדדי ההצלחה האמיתיים הוא המאמן. פעמים רבות לאדם המתאמן אין את הכלים והמדדים הריאליים והאמיתיים שבאמצעותם הוא יכול לבחון את ההצלחה, אך בשלבי אימון מתקדמים יותר המאמן מוסר למתאמן את הכלים הללו ומעביר את הכדור לידיים שלו.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il