מאמרים - אדם פראי הוא אדם שחי מחוץ למסגרות ברורות ומוגדרות - באזור האפור של החיים הדפסה מאתר מאמרים

אדם פראי הוא אדם שחי מחוץ למסגרות ברורות ומוגדרות - באזור האפור של החיים

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


אדם פראי הוא אדם שחי מחוץ למסגרות ברורות ומוגדרות - באזור האפור של החיים / מאת יואב ברנזון


 


 


אדם פראי אינו שייך אף פעם למסגרות


 


אחד המאפיינים הבולטים של אדם פראי הוא שאדם פראי חי תמיד מחוץ למסגרות המקובלות. אדם פראי לעולם אינו שייך למסגרות או מאמין במסגרות.


 


הוא תמיד ישמור על מרחב אישי, ריחוק ממסגרת וסוג של אאוט סיידריות. הוא יעדיף להיות עוף מוזר, שונה, חריג, מיוחד, מטעה, אחר, ייחודי ולא רגיל או צפוי.


 


 


 


אדם פראי הוא אדם בלתי צפוי ובעל פתיל קצר ותגובות אימפולסיביות


 


אדם פראי הוא אדם שחי לא לפי הראש אלא לפי הבטן. האינסטינקטים שלו הם חדים, הוא עירני, הוא חי ומגיב כמו חיה - או תוקף או בורח.


 


אצל אדם פראי התגובות הן אימפולסיביות, הפתיל הוא קצר, השיקולים הם חייתיים ולאו דווקא רציונליים, החיים אינם מתנהלים על פי תוכנית ברורה אלא כסוג של אילתור, כיבוי שריפות, עליות ומורדות, ניתוקים וחזרות. 


 


 


 


אדם פראי הוא אדם שהחיים שלו מפורקים


 


אצל אדם פראי המאפיין של פירוק וניתוק הוא בולט וחזק. אדם פראי לעולם לא יתחייב עד הסוף למסגרות זוגיות, תעסוקתיות או אחרות. הוא אינו מוכן להיות "פראייר" או שפוט של מסגרת מחייבת.


 


מבחינתו - כל עוד טוב לו הוא יהיה שם. אבל כשרע - הוא נעלם. קשה לו לקבל את הצורך להיות במקום מסויים - בטוב וברע. קשה לו להבין כיצד אנשים נשארים באותו המקום. כאשר הוא הולך אחרי מישהו - הוא רואה בכך השפלה, קורבן או סמרטוטיות. הוא מעריך רק אנשים מובילים, חופשיים וישירים שהולכים בדרך שלהם ולא עושים חשבון לאחרים.


 


 


 


אדם פראי הוא אדם שמסרב לבנות מסגרת חיים ברורה ולשמור עליה


 


לאדם פראי אף פעם אין דרך חיים ברורה, אלא תמיד טלאים על טלאים, אלתורים על אלתורים. אדם פראי אינו מוכן להיות מבויית, מחונך, שמור, מוגן ובתוך מסגרת "מרובעת".


 


הוא יעדיף לחיות את החיים מחוץ לריבוע, ללא שיטה מוגדרת, ללא דרך להתחייב אליה, ללא חוקים חוץ מחוק אחד והוא האינסטינקרט או האינטואיציה. וכיוון שהאינטואיציה כל הזמן משתנה - אדם פראי הוא אדם שחי בחופש כמעט טוטאלי, והוא אינו מחויב לשום מסגרת עד הסוף.


 


וטיפ לסיום: ללא דרך, שיטה, ביות וחינוך - אדם אינו אדם אלא סוג של חיה. אדם פראי אינו בנאדם אלא סוג של חיה נרדפת, רודפת, מבולבלת ומחפשת שאין לה דרך ברורה או מטרה מוגדרת וכל כולה נתונה בסוג של הישרדות נקודתית בהווה. היא אינה באמת רוצה לבנות מסגרות מחייבות, שותפויות, בריתות ונתיבים שמחייבים, אלא היא מקווה שהיא תוכל לקבל את כל מה שבא לה בסוג של צורה חופשית.


  


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא אבי תורת התרפיה הגנטית ומומחה עולמי בתחום הגמילה מהתמכרויות באמצעות שיטת GET שהיא שיטה חדשה ומהפכנית לגמילה באמצעות נטרול גנים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il