מאמרים - שיפוץ דירה - שגעון או אסון? הדפסה מאתר מאמרים

שיפוץ דירה - שגעון או אסון?

נכתב על ידי Shav Tal

[ הדפסת המאמר ]

כיום, כאשר מחירי הנדלן עולים בקצב מהיר, בעלי בתים רבים מתלבטים האם עליהם לשפץ את דירתם או למכור אותה ולעבור לדירה חדשה. מחד, דירה חדשה נותנת מענה למשפחה גדלה ועלייה באיכות החיים ומנגד שיפוץ דירה יכול לחסוך הרבה מאוד כסף ולהעלות את ערך הדירה הקיימת.


מאמר זה ינסה לבחון את תהליך של שיפוץ דירה ממנו כל כך הרבה אנשים חוששים. נתאר את התהליך ונציין את הנקודות החשובות שכדאי לבחון.


שלב ראשון, לפני שאנחו בכלל מתחילים לחשוב על שיפוץ הדירה, צריכים לבחון את הצרכים שלנו והאם הנכס יכול לתת לנו מענה. לפעמים שיפוץ קל ע"י הוסרות גבס או שבירת קירות קיימים יכול לשנות את כל הדירה ולעזור לנו לנצל את החלל באופן מוצלח יותר מהניצול הקיים.


יש להכין רשימה של פונקציות שחסרות לנו בדירה ולהבין מה חסר לנו ומה אנחנו רוצים להוסיף. לאחר מכן, כדאי להחליט על מסגרת תקציב. כידוע, שיפוצים עלולים לעלות הרבה מאוד כסף, וכל שתבחרו להגדיל את השיפוץ ולכלול גם תשתיות, כך ייגדל תקציב השיפוץ ומשך העבודה.


אחרי שגיבשנו רשימת מטרות ותקציב, מומלץ לפנות למשרד אדריכלים מקצועי שיעזור לכם להבין את המשמעויות ולתת לכם רעיונות מקצועיים לניצול הנכס שלכם. כדאי להזמין את האדריכל לדירה כדי שייתרשם וייראה מה ניתן לבצע. האדריכל אמור להעביר אח"כ את הרעיונות אל הנייר ובמידת הצורך לפנות עבורכם לרשויות המקומיות לקבלת אישורים מתאימים לשיפוץ.


בעזרת האדריכל תוכלו לפגוש קבלני שיפוצים רליתנו כמה הצעות מחיר. אל תוותרו על שלב זה, עשו סקר מקיף ואיכותי שיעזור לכם להבדיל בין הקבלנים, הניסיון שלהם ואיכות העבודה. זכרו, שיפוץ הוא תהליך ארוך ויכול להיות מסובך ואנחנו רוצים למצוא את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר.


לסיכום, השקיעו הרבה מאוד זמן ומחשבה בטרם תתחילו בשיפוץ הדירה. כל פרט שתוכלו לחשוב עליו מראש ולתמחר אותו, יוכל לחסוך לכם הרבה כאב ראש והרבה כסף בהמשך. כדאי לדעת שקבלנים נוהגים להעלות את מחיר העבודה ככל שמתקדמים, כל תוספת שתדרוש הריסה או שינו של התוכנית המקורית עלול לעלות לכם יותר בשל הצורך לתקן נזקי עבודה או שינויים ולכן כדאי לקחת את זה בחשבון ולקבל כמה שיותר החלטות מבעוד מועד. בהצלחה.

אודות הכותב:

רוצה למצוא דירות להשקעה, בואו לבדוק את הטיפים והעצות שלנו שיעזרו לכם למצוא אדריכלים וקבלני שיפוצים מקצועיים. 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il