מאמרים - סידור ארונות בגדים-הלכה למעשה הדפסה מאתר מאמרים

סידור ארונות בגדים-הלכה למעשה

נכתב על ידי אורית פנחסוב

[ הדפסת המאמר ]

  "איפה שמת את הז'קט האפור שלי?" ,"אמא ,אין לי סווטצ'רים ואני קופא מקור בכיתה", "אין לי מה ללבוש!"


נשמע מוכר? מתי בפעם האחרונה סדרת את ארון הבגדים  שלכם או של הילדים?


ארגון ארונות זה לא משהו שאנחנו אוהבים לעשות, אבל בעזרת כלים ושיטות נכונות החיים יכולים להפוך לפשוטים יותר.


השלב הראשון הוא ריקון הארון וניקוי המדפים והרצפה. כעת עליכם למיין את הבגדים והאביזרים ל- 3 ערימות:  לזריקה, לתרומה ולשמירה.
בגדים שאינם מתאימים במידה, בגדים שלא לבשתם מעל 6 חודשים או שיצאו מהאופנה- אל תחזירו לארון.
פריטים בעלי ערך סנטימנטלי שאתם מעוניינים לשמור אחסנו בקופסא במקום חבוי /גבוה בארון.


כעת עליכם לבדוק מה השיטה המתאימה ביותר עבורכם: האם אתם מעדיפים את הדברים שלכם תלויים ונגישים או שאתם מעדיפים את הבגדים מאוחסנים בצורה מסודרת? האם מתאים לכם יותר לתלות את הבגדים או לקפל אותם? ולבסוף קחו בחשבון את הפריסה הנוכחית של הארון שלכם. יתכן ותאלצו לעשות התאמות כמו הוספת מדפים /סלים  או לחילופין לקנות עוד מוט תליה להוספת שטח .


סדרו את הבגדים לפי קבוצות (מכנסיים/חולצות/סוודרים..).אחסון בגדים על פי תפקוד יסייע באיתור בגדים בעת הצורך, הפרידו בגדי ערב/יציאה ובילויים מבגדי עבודה, ספורט או יומיום כמו כן ארגונם לפי צבעים.
הצבת פריטים שכיחים ביותר בגובה העיניים ואחסון פריטים בעלי שימוש נדיר במקום גבוה יותר יהפכו את החיים פחות מתסכלים עבורכם.
מומלץ לאחסן בגדים שאינם מתאימים לעונה במקום אחר בארון, אם אין מקום כזה מומלץ לאחסן בקופסאות בקצה רחוק של הארון /במדפים גבוהים במיוחד.
אחסון פריטים קטנים כמו גרביים,תחתונים, כפפות וצעיפים מומלץ במגירות ייעודיות לכל פריט, ניתן להשתמש באביזרים לחלוקת מגירות בצורה קלה.


עכשיו שיש לכם ארון מסודר ומאורגן, חשוב לשמור עליו ככזה: הקדישו מעט יותר זמן להחזרת הבגדים למקומם לאחר הכביסה. בעת רכישת בגדים חדשים הקפידו לשים אותם כראוי בפעם הראשונה ושיקלו אפילו הוצאת בגד ישן לטובת מקום לחדש.


בדרך זו הארון שלכם תמיד יכול להיות מסודר ולא לעלות על גדותיו. בהצלחה!

אודות הכותב:

שמי אורית אליהו פנחסוב, אני בת 41, אמא ל4 ילדים.אחרי שנים של עבודה כשכירה בתפקידי ניהול וייעוץ ארגוני ,החלטתי להגשים חלום להקים עסק משלי בתחום שאני אוהבת -סדר וארגון.בסדר חדש- אני משלבת את אהבתי לסדר ויכולותיי הארגוניות והייעוציות.העסק שלי נותן מענה לצורך של רבים בסידור וארגון מושכל של חפצים שונים בבית,במחסן,בחדרי העבודה ובמשרדים.
סדר חדש מתמחה בסידור וארגון המשרד והבית,מיון חפצים,ארגון ניירת,הקניית שיטות לשמירה על הסדר ובניית תהליכים נכונים לניהול משרד   .orit@seder-hadash.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il