מאמרים - מועדון צרכנות, מועדון לקוחות, קבוצת רכישה - האם הכל אותו דבר? הדפסה מאתר מאמרים

מועדון צרכנות, מועדון לקוחות, קבוצת רכישה - האם הכל אותו דבר?

נכתב על ידי adiel barzel

[ הדפסת המאמר ]

מה המכנה המשותף לכל מועדוני החברים לסוגיהם?


התאגדות של קבוצת אנשים למטרת הוזלת מחירים או מבצעים מיוחדים בתחומים שונים נקראת מועדון חברים. אולם ישנם מס' סוגים של מועדוני חברים. כמובן שבסופו של הדבר המטרה המשותפת לכולם הינה ניצול כח הקניה של ציבור שיש בידם ועל ידי כך להשיג את רצונם. ההבדלים בין סוגי מועדוני החברים למיניהם מתמקדת בעיקר בתחום הפעילות ועל כך נרחיב מיד.


אז מה ההבדל בין כל סוגי מועדוני החברים?


קבוצת רכישה – דבר זה קיים בעיקר בדירות אולם לא רק בזה. קבוצת רכישה הינה התאגדות שמאורגת בידי אדם אחד ומטרתה להוזיל עלות בדבר מסוים אחד בלבד. לאחר שהקבוצה תרכוש את אותו הדבר במחיר מוזל כרצונם אין ביניהם עוד שום קשר נוסף.


מועדון לקוחות – זהו הדבר אותו אנו מכירים מכל הסופרמרקטים הגדולים. מועדון לקוחות מאורגן בדרך כלל ע"י חברה אחת כמו שופרסל, מגה וכו' והוא מקנה הנחות ומבצעים מיוחדים במגוון דברים אולם רק תחת הקטגוריה של אותה חברה. וכמובן שבמועדון לקוחות ההנחות והמבצעים אינם חד פעמיים אלא כל עוד המועדון קיים ואתה חבר בו – תזכה בהנחות.


מועדון צרכנות – זהו הדבר שמאחד את כל הדברים האחרים. מועדון צרכנות אינו מתמקד בדבר מסוים או בחנות/רשת מסוימת אלא הוא כולל מגוון רב של דברים במגוון רב של חנויות. מועדון צרכנות יאורגן בדרך כלל ע"י אגודה מסוימת המעוניינת לייחד את חבריה משאר האוכלוסיה ולתת להם הנחות שאדם רגיל לא יוכל להשיג. לדוג' "מועדון צרכנות חבר" הינו מועדון המאורגן ע"י צה"ל על מנת לייחד את אנשי הקבע וגמלאי צה"ל משאר האוכלוסיה ולתת להם הנחות מיוחדות שאדם רגיל לא יוכל לקבל.


עם הזמן, כאשר אנשים רבים ראו והבינו את הכח שיש במועדון צרכנות, החלו להיפתח מועדוני צרכנות פרטיים. מועדוני צרכנות אלו אינם פונים לאדם מסוים בקטגוריה מסוימת אלא לכל האוכלוסיה. תמורת תשלום סמלי יכול כל אדם להצטרף למועדון וליהנות מהנחות ומבצעים מיוחדים. כמובן שבזה כיוון שבדרך כלל מועדון צרכנות פרטי מנוהל ע"י אדם מסוים לצורך עסקי חובה לבדוק היטב מה נותן המועדון ומה אנו צריכים לתת ואז לבדוק איזה מועדון הכי משתלם לנו.


לסיכום:


מועדוני חברים מטרתם להשיג מחיר מוזלים לחברי המועדון.


קבוצות רכישה מתאגדים למען מטרה אחת מסוימת, ברגע שהם משיגים את אותה מטרה אין ביניהם קשר נוסף.


מועדון לקוחות הינו מועדון המקנה לחבריו הנחות ומבצעים קבועים במגוון דברים אולם הכל רק תחת הקטגוריה של אותה חנות/רשת.


מועדון צרכנות הינו מועדון המקנה לחבריו הנחות ומבצעים קבועים במגוון רב של דברים מחיי היום יום ובמגוון רב של חנויות, אולם בדרך כלל מוגבל לאנשים הקשורים לאגודה או לחוג מסוים.


לאחרונה החלו גם לפתוח מועדוני צרכנים למגזר הפרטי הפונים לכלל האוכלוסיה. במועדונים אלו יש לבדוק היטב את התנאים כיוון שלרוב יש להם גם אינטרס עסקי.

אודות הכותב:

עדיאל ברזל
054-2601166
http://celb.coi.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il