מאמרים - אנשים חלשים נוטים לחשוב שהם החזקים - מדוע? הדפסה מאתר מאמרים

אנשים חלשים נוטים לחשוב שהם החזקים - מדוע?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


אנשים חלשים נוטים לחשוב שהם החזקים - מדוע? / מאת יואב ברנזון


 


 


מיהו החלש?


 


אנשים חלשים הם אנשים חסרי גבולות שמרשים לעצמם לעשות ככל העולה על רוחם. לכאורה, הם מרגישים חזקים מאחרים כי להם הכל מותר.


 


אולם למעשה, אנשים אלה סובלים מכל החוליים של גבולות רופפים והעדר גבולות בכלל - הם מפוזרים, הם הולכים לאיבוד, הם מבולבלים והם מתקשים לשמור על מיקוד.


 


 


 


החלש הוא חלש כי...


 


חלש הוא אדם שרמת החיים ואיכות החיים שלו היא נמוכה. הוא רב, נלחם, מתווכח, סובל, משקר, מרמה, תוקף ונעלב, הוא עסוק בפחד, בצדקנות, בחיזוקים חיצוניים ובצורך כפייתי להוכיח, הוא מזדהה עם אחרים ומושפע מהם אבל גם תוקף אותם כי הוא רואה אותם כחלק בלתי נפרד ממנו.


 


החלש הוא חלש כי הוא מוותר לעצמו המון, כי הוא אינו מקפיד על גבולות ברורים לעצמו, כי הוא חי בחופש לא ברור במקום במסגרת ברורה, כי הוא תמיד מזגזג, כי הוא לחוץ מחיים של כפל מוסר וכפל לשון.


 


 


 


מיהו החזק?


 


החזק הוא דווקא זה שאינו יכול להרשות לעצמו הכל. דווקא משום כך הוא נהנה מהמון יתרונות: איכות החיים שלו גבוה, הוא שקט וברור והוא ממוקד ומודע לגבולות שלו.


 


החזק אינו נלחם עם אחרים אלא משתף פעולה וגם יודע לציית, הוא אינו זקוק למאבקים עם אחרים כי הוא יודע לתקשר, כי הוא שומר על הגבולות, כי הוא אינו מזגז וכי הוא שומר על הדרך שלו.


 


 


 


החזק והחלש


 


אדם חזק הוא אדם סמכותי, יציב ובעל גבולות שלהם הוא חייב לציית. לעומת זאת, אדם חלש הוא אדם לחוץ, חסר גבולות שחי בחופש שבתוכו הוא פשוט הולך לאיבוד.


 


בעוד שהחלש הולך לאיבוד לחזק יש דרך ברורה. בעוד שהחלש מזגזג כל חייו החזק יודע בדיוק מהיכן הוא בא ולאן הוא הולך. בעוד שהחלש צריך להפגין את כוחו החזק יודע לפתור את הבעיות שלו ללא מאבקים.


 


וטיפ לסיום: חלשים נוטים להפגין את כוחם ולבדוק את כוחם כל הזמן כי אין להם גבולות ברורים בעוד שהחזקים פשוט מבטאים את כוחם במסגרת הגבולות שהם הציבו לעצמם.  


 


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא אבי תורת התרפיה הגנטית ומומחה עולמי בתחום הגמילה מהתמכרויות באמצעות שיטת GET שהיא שיטה חדשה ומהפכנית לגמילה באמצעות נטרול גנים.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il