מאמרים - שם מתחם - סוגים הדפסה מאתר מאמרים

שם מתחם - סוגים

נכתב על ידי נמרוד רותם

[ הדפסת המאמר ]

במאמר זה הסביר על סוגי שמות המתחם. שמות המתחם מתחלקים ל3 קבוצות עליהן אכתוב בהמשך.

1) חדשים: אלה הם שמות המתחם הפשוטים ביותר והבטוחים ביותר. אין סיכוי שירמו אותך או משהו בסיגנון, אבל תצטרך להתחיל מההתחלה עם הדומיין.
יתרונות: אין סיכויים שירמו אותך או שערך הדומיין ירד באופן פתעומי.
חסרונות: אין הרבה כאלה פנויים ואתה תצטרך להתחיל הכל מההתחלה עם הדומיין.

2) משומש אך פנוי: שמות מתחם אלה נדירים מאוד. מה שמיוחד בהם זה שהם היו פעם בשימוש כלשהוא אך לא חודשו וכרגע אפשר לרכוש אותם. לרוב השמות האלה יש PR שיכול להגיע ל1-4. כמו כן הדומיין כבר מאונדקס בגוגל ולא יהיה צורך להתחיל את כל קידום האתר מההתחלה. הבעיה היא שקיים מצב בו גוגל עורך עידכון שרתים וPR וערך הדומיין שלכם ירד באופן משמעותי.
יתרונות: לדומיין יש וותק עם יתקון במנועי החיפוש.
חסרונות: בכל רגע יכול ערך הדומיין לרדת.

3) משומש רשום: שם מתחם זה הוא בבעלות מישהו אשר מציא אותו למכירה. דומיין זה יכול להיות בעל גולשים + קישורים נכנסים + PR גבוהה ויתרון במנועי החיפוש. הבעיה בשמות מתחם אלה זה המחיר שבעל הדומיין מבקש (שיכול להיות סכום ענק) והעובדה שאתה לא יכול לסמוח לע המוכר שהוא באמת יעביר לך את הדומיין.
יתרונות: דומיין עם יתרונות במנועי החיפוש.
חסרונות: יש אפשרות שבעל הדומיים ירמא אותך והעלות של דומיין כזה הינה גבוהה מאוד.בס"כ כל אחת המדרכים הנ"ל מומלצת, כל עוד אתם לא קונים דומיין שלא קשור לנושא אתרכם. במידה והאתר שלכם הוא בנושא משחקים לדוגמא, חשוב מאוד שהדומיין יהיה קשור למשחקים לדוגמא games.bka וכ"ו. אתר משחקים לא יעלה עם דומיין כמו airplain.com כי הוא לא קשור לנושא האתר והוא לא מספיק קליט בשביל אתר משחקים.

בהצלחה!

אודות הכותב:
נמרוד רותם, מנהל האתר fun-il שכתובתו משחקים ומתכנת asp.net/css/xhtml

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il