מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

 
 

אני מביאה בפניכן את החומרים הפעילים שנחקרו ויעילותם הוכחה מדעית כתורמים לעור. לא הבאתי את כולם רק את אלה המוכרים.
 חומצה רטינואית


חומר זה כבר איננו "טעון-הוכחה", לשיפור ושיקום העור הבוגר.


החומצה הרטינואית גורמת לשינויים במס` מרכיבים של העור: היא מעודדת ומווסתת חלוקת תאים באפידרמיס ובדרמיס, לרבות התאים שנפגעו  מקרינת השמש. מעודדת יצירת קולגן חדש ועוצרת פירוק סיבים קיימים. כן פועלת החומצה לפיזור אחיד יותר של הפיגמנט בעור, .  העור המטופל נראה חלק יותר, ובעל גוון אחיד, ישנו שיפור מסויים בקמטים העדינים והיעלמות של חלק מכתמי השמש.


החסרון המרכזי  בשימוש בחמרים אלה הינו היותם מגרים ביותר, ובעלי השפעה על ייבוש הריריות בעור. לכן ישנה חשיבות רבה להתייעצות עם גורם מוסמך באשר להתחלת ואופן השימוש בתכשיר. על מנת למנוע את הגירויים בעור.


 החומצות ההידרוקסיות


החומצות ההידרוקסיות גורמות לקילוף עדין ול"שיוף" של השכבה הקרנית המעובה, להתחדשות האפידרמיס ותוספת לחות לעור. העור המטופל נראה חלק ואחיד יותר, ישנו שיפור בכתמים – הבהרה והיעלמות של חלקם, וקמטים דקיקים עשויים להתעדן.


השפעתן שונה מתכשיר לתכשיר – בהתאם לחומצה הספציפית, לריכוזה, ל-PH ועוד.


 ויטמין C


ויטמין C משמש כזרז בתהליך יצירת הקולגן,  בנוסף, ויטמין C הנו נוגד-חמצון, ומכאן שהוא מסייע להפחתת נזקים הנגרמים מרדיקלים חופשיים. מסייע להחלמה מדלקות . דלקת הנה גורם נוסף התורם להזדקנות העור.


מחקרים הראו שויטמין C-אסטר C נספג מהר יותר, ומשיג השפעה ברמות של פי-10 בעור מאשר ויטמין C ה"טבעי". ויטמין C-אסטר הוא גם יציב, וניתן להוסיפו לקרמים וחתחליבים, שם הוא יכול להשאר יעיל למשך חודשים מבלי להתחמצן. מחקר אחר הראה שקרם המכיל ויטמין C-אסטר יכול לסייע בריענון העור לאחר חשיפה ממושכת לשמש. מסייע בהפחתת קמטוטים שנגרמו מהשפעת קרני UV ולתרום למלחמה באבדן גמישות העור כתוצאה מהנזק לקולגן. הוא השפיע  גם על הגירוי והדלקות שנוצרו מהחשיפה לשמש.


 חומצה אלפא ליפואית (ALA) 


זהו נוגד חמצון טבעי המצוי בכל התאים. אנטיאוקסידנט אוניברסלי המסוגל לפעול על פני שטח התאים וכן עמוק בתוכם, הוא גם מגביר את יעילותם והשפעתם החיובית של נוגדי חמצון אחרים. נוכחותו בתא עוזרת לשמר את רמותיהם של נוגדי חמצון אחרים, מה שמעניק לעור הגנה מוגברת.


ALA משחקת תפקיד מיוחד בשיכוך דלקת, (דלקת מגבירה את תהליכי הזדקנות העור). מריחה  של ALA נותנת אפקט נראה לעין של טשטוש צלקות וקמטוטים.


  


ויטמין E 


נוגד חימצון זה הוא הויטמין העיקרי המצוי בעור של בני אדם. רמות נמוכות שלו מקושרות עם הופעת קמטים. מחקר שנעשה הראה ירידה קלה בקמטים ובסימנים נוספים האופייניים לגיל.


מחקרים רבים  מסכמים כי לויטמין E תפקיד מרכזי כאנטי אוקסידנט יעיל ביותר, המאפשר להפחית את התדירות ואת החומרה של נזקים לעור.


 


מקוה שעזרתי אפשר כדאי ורצוי לפנות אלי בשאלות ולייעוץ בכלל.


 


שיהיה יום נפלא,


דפנה אורן


קוסמטיקאית -  מומחית לבעיות עור


  


 


  

אודות הכותב:


  1. דפנה אורן

  2. SMART COSMETICS

  3.  מומחית לדרמו קוסמטיקה

  4. 052-3897919

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il