מאמרים - משחקי נסיעה: נכדים כ- GPS הדפסה מאתר מאמרים

משחקי נסיעה: נכדים כ- GPS

נכתב על ידי קורה שורץ

[ הדפסת המאמר ]


GPS    משחקי נסיעה: נכדים כ- 


    הנה עוד חופשה מתקרבת ויתכן שאתם מתכננים לקחת את הנכדים לטיול, שכולל גם נסיעה – קצרה או ארוכה.   כולנו יודעים שנסיעות – ובעיקר ארוכות – הן הזדמנות יוצאת מן הכלל לריב  עם האחים, לצבוט לתינוקות ולמשוך בצמות של האחיות. כדי למנוע את הריבים בין הנכדים ולנסות להגיע בשלום ליעד, הנה רעיון נחמד:


תקדישו 10 דקות להכנת מסלול הטיול המתוכנן. לא חייבים להשתמש בקנה מדה מדויק. ציירו מסלול משוער ורשמו עליו את מספרי הכבישים עליהם אתם מתכננים לנסוע. ציינו בצד כמה שמות של ישובים שעל פניהם תחלפו. אל תהססו לרשום גם ציוני דרך בולטים, כגון מגדל רידינג, המגדלים של חברת החשמל בחדרה, למשל, נחל שתחצו, גשר מיוחד וכו'.


לאחר שציירתם את המפה, צלמו אותה במספר העתקים כמספר הנכדים, ועוד שניים לרזרבה.


לאחר שהילדים יתיישבו במקומותיהם ויהיו כבר חגורים כנדרש, ציידו כל אחד מהם במפה שהכנתם מראש. הסבירו להם את הרישום ובקשו מהם שישמשו כג'י.פי.אס. לעת מצוא.


תופתעו ממידת האחראיות שהילדים יפגינו. הם יהיו עסוקים רוב הזמן במעקב אחר המסלול, במציאת ציוני הדרך ובדיווח בזמן אמת לנהג התורן.


אם אחד הנכדים עוד לא יודע לקרוא, בקשו מהאחרים שיעזרו לו. תוכלו גם לבקש מהנכדים לספר לכם על עוד דברים מעניינים שהם פוגשים בדרך ושלדעתם שווה להוסיף למפה. אל תציידו אותם בכלי כתיבה , כיון שכתיבה בזמן נסיעה עלולה להיות מסוכנת.


אם הדרך מתארכת והם מתחילים בכל זאת לחפש עוד תעסוקה, הציעו להם לבדוק מה הם רואים דרך שמשת המכונית והאם הם מכירים שיר שמזכיר את ה"אובייקט". אם ראו, למשל, נחליאלי, פרדס, נחל, פרח – שינסו למצוא שירים שמזכירים את מה שראו. מתקשים? עזרו להם להיזכר או לימדו אותם שירים יפים של פעם.


עוד רעיונות תמצאו ב-


http://www.saba-sabta.co.il/mishahak


 


נסיעה טובה ובטוחה!

אודות הכותב:

קורה שורץ www.saba-sabta.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il