מאמרים - אנשים לא אשמים על מה שהם - זו מערכת ההפעלה שמפעילה אותם הדפסה מאתר מאמרים

אנשים לא אשמים על מה שהם - זו מערכת ההפעלה שמפעילה אותם

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


אנשים לא אשמים על מה שהם - זו מערכת ההפעלה שמפעילה אותם / מאת יואב ברנזון


 


 


אנשים מופעלים על ידי מערכת ההפעלה


 


אנשים מופעלים על ידי מערכת הפעלה פנימית - לא על ידי בחירה חופשית באמת. מערכת ההפעלה הפנימית דומה למערכת הפעלה של מחשב, למעשה היא זהה לחלוטין למערכת כזאת.


 


לכן, ההתנהגות האנושית היא דבר מאוד צפוי. מאוד קל לצפות התנהגות של אנשים כאשר מבינים מהי מערכת ההפעלה שמניעה אותם ומה המבנה והעקרונות שמנחים אותה. 


  


 


 


אופי הוא הגדרה חובבנית למה שמפעיל אנשים


 


אנשים נוטים לכנות את מערכת ההפעלה הזאת בשם "אופי". הם מתכוונים לכך שקיימת שורה של נטיות מובהקות או גנטיות שגורמות לאדם להיות מי שהוא ומה שהוא.


 


אבל לא מדובר ב"אופי". מדובר במערכת הפעלה לכל דבר, עם עקרונות, קווים וכללים פנימיים שמניעים מגוון עצום של תגובות והתנהגויות. ודבר חשוב נוסף, בשונה מאופי של אדם שלכאורה נותר "קבוע" כל מהלך חייו של האדם, כאן מדובר על מערכת הניתנת לשינוי מהיר.    


 


 


 


אין מה להיעלב בגלל מערכת הפעלה


 


כשאדם חוזר שוב ושוב על התנהגות מסויימת שפוגעת בכם - אין לכם מה להיעלב ממנו. זו מערכת ההפעלה הפנימית שלו שגורמת לו לחזור בצורה מדוייקת על אותם דפוסים וצורות חשיבה.


 


אנשים אינם "אשמים" בכך שהם פועלים בדרך שבה הם פועלים, והם אינם מתכוונים לפגוע או לזלזל בכם כשהם שבים במדויק על אותן תגובות ועל אותן התנהגויות. אנשים מופעלים על ידי מערכת הפעלה, שכל עוד מישהו לא שינה אותה, היא תמשיך לפעול על פי אותה תבנית, באותו כיוון ולמען אותה המטרה. גם אם האנשים הללו יקבלו עונשים - בדרך כלל זה לא יעזור. אחוז העבריינים החוזרים שוב ושוב לכלא הוא מעל 90%, דבר שמעיד שמדובר בנטייה גנטית ולא בהתנהגות שמבוססת על בחירה, משום שברור שאנשים אינם נהנים לבלות את כל חייהם בכלא. 


 


 


 


רק שינוי מערכת ההפעלה מאפשר שינוי התנהגותי


 


כל עוד אין שינוי במערכת ההפעלה של האדם - האדם לא ישתנה לעולם. רק שינוי מערכת ההפעלה משנה את ההתנהגות של האדם, אחרת הוא יישאר אותו הבנאדם בדיוק, ללא שום שינוי מהותי ומשמעותי, אלא רק בשינוי במינונים של ההתנהגויות שלו.


 


לרוב המכריע של האנשים אין כלים לשנות את מערכת ההפעלה שלהם. הם זקוקים לאדם מבחוץ שיעשה עבורם את השינוי הזה. לבד הם לא יוכלו לבצע שינוי מהותי במערכת ההפעלה שלהם ובכל מערכת ההתנהגויות שלהם. בדיוק כפי שהרוב המכריע של האנשים אינם מסוגלים ואין להם את הכלים לבצע ניתוח שורש בשיניים שלהם או לעשות לעצמם סתימה בשן.


 


 


וטיפ לסיום: שינוי מערכת ההפעלה אינו קשור באגו, בחכמה או בפיקחות - אלא בכלים חיצוניים שיש להשתמש בהם כדי לבצע את השינוי הזה. מצד שני, ללא שינוי מערכת ההפעלה אנשים נותרים במהות שלהם אותו הדבר. הדבר המרכזי שמשתנה אצלם זה המינון של ההתנהגויות שלהם אבל לא האופי של ההתנהגויות שלהם. כדי לבצע שינוי מהותי ולא כמותי חייבים לבצע שינוי של מערכת ההפעלה של האדם.


  


 


אודות הכותב:

רקע כללי   יואב ברנזון הוא אבי תורת התרפיה הגנטית ומומחה עולמי בתחום.    יואב ברנזון מוביל אנשים לפריצות דרך ולהצלחה בתחום האישי, הזוגי והעסקי ב-25 השנים האחרונות והוא נחשב לאחד המומחים המובילים בתחום בישראל ובעולם כולו. הוא מקבל לקוחות ישראליים וזרים מכל יבשות העולם ואף מגיע למפגשים אישיים בניו-יורק, ברלין ולונדון.    יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-2,060 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות והפיתוח העסקי.   ? שיטת GET   יואב ברנזון הוא ממציא שיטת GET - שיטה חדשנית, מהפכנית וייחודית לחלוטין הנחשבת לפריצת דרך עולמית. השיטה מביאה לשינוי התנהגותי ולגמילה מהירה ויעילה מדפוסי התמכרות, מתקיעויות ומהרגלים מזיקים וכרוניים. השיטה מבוססת על הנדסה מחדש של גנים במוח והיא מאפשרת גמילה ושינוי במהירות חסרת תקדים.   מדובר בתהליך הנפרס על פני 4 מפגשים בלבד, במהלכם הנטייה ההתמכרותית מדוכאת ונעלמת, ואינה שולטת עוד בהתנהגות המכור.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il