מאמרים - מהו מנגנון האשליה של כל מכור וכיצד הוא פועל? הדפסה מאתר מאמרים

מהו מנגנון האשליה של כל מכור וכיצד הוא פועל?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


מהו מנגנון האשליה של כל מכור וכיצד הוא פועל? / מאת יואב ברנזון


 


 


המכור - מהי התמכרות בעצם?


 


התמכרות היא דפוס חשיבה מזיק שחוזר על עצמו כמו פלונטר - ואין לו שום מוצא. כל התמכרות מתאפיינת בסוג חשיבה מזיק והרסני שאין לו מוצא והוא חוזר על עצמו ללא סוף.


 


כיוון שדפוס החשיבה המזיק הזה חוזר על עצמו - לא ניתן למעשה להשתחרר ממנו, וזו למעשה הבעיה המרכזית של כל מכור, שהוא כבול בתוך מערבולת אינסופית.  


 


 


 


כיצד עובד הפלונטר?


 


זה בלתי אפשרי להיגמל מהתמכרות, כל התמכרות שהיא, מבלי לשנות את הנחת המוצא של ההתמכרות. אחרת, הפלונטר נותר כפי שהוא ללא יכולת שינוי.


 


הקושי החמור ביותר של כל אדם מכור הוא בכלל להודות בכך שהוא מכור. המכור הממוצע אינו מודע לכך שהוא מכור, אינו מבין את ההתמכרות שלו ולמעשה הוא בטוח שכולם חיים כמוהו, באותה מציאות ובאותה ההתמכרות. עבור המכור, ההתמכרות שלו אינה נראת בעיניו כ"התמכרות" אלא כמצב "טבעי" וכחלק מהחיים. הוא אינו מודע לכך שלמעשה הוא מכור ושהוא יכול לצאת מההתמכרות שלו.


 


 


 


דוגמה - האם היא מתאימה או לא מתאימה?, זו לא השאלה!


 


בואו ניקח דוגמה מהחיים, בחור שהוא רווק כרוני בן 39. הוא יצא עם מספר רב של בחורות. היו לו מספר לא מבוטל של מערכות יחסים רציניות. ובכל זאת, הוא עדיין רווק, כי בכל פעם שהעניינים הפכו רציניים ורעיון החתונה עלה לאוויר - הוא פשוט ברח.


 


בעיניים שלו, הוא פשוט לא מצא עדיין את הבחורה המתאימה והנכונה. בעיניים מקצועיות, הוא פשוט מכור. מכור למה? לחיפוש אחר שלמות. לחופש. לילדותיות. לריגוש.


 


 


 


מה השאלה?


 


עבור אותו רווק כרוני, השאלה אינה האם הבחורה שאיתה הוא יוצא כרגע היא הבחורה המתאימה? השאלה האמיתית היא האם לבצע שינוי בחיים או להישאר מכור לשלמות?


 


אנשים רבים הם מכורים, והם בכלל אינם מודעים לכך. אנשים רבים מחפשים אחר בן הזוג המושלם והם לא מוצאים אותו כי תמיד מתעוררים פחדים ופגמים. כך הם נותרים רווקים גם בגילאים מאוחרים, אבל לרובם לא מתגנבת המחשבה, אפילו לא לרגע, שאולי הם מכורים לשלמות, לריגוש, לחופש או לרווקות. מבחינתם, הם בטוחים שהם פשוט לא מצאו את האחד או האחת, וכשזה יקרה - הכל ייפתר. זה למעשה כל הסיפור של ההתמכרות - התמכרות היא במידה רבה נסתרת, מורכבת וסמויה, היא מבלבלת ומסחררת כמו מערבולת, עד שקשה מאוד להבין שהיא למעשה האויב הפנימי היחידי שלכם. 


 


וטיפ לסיום: מה תגידו לרווקה בת 50 שיצאה עם עשרות בני זוג, שקיבלה למעלה מ-10 הצעות נישואים ועדיין היא רווקה ועדיין היא מחפשת? האם תגידו לה שהיא לא מצאה את האחד והיחיד ושזו הסיבה שהיא רווקה? האם תגידו לה שהיא למעשה מכורה, ולכן היא מבזבזת את מיטב שנותיה? האם תגידו לה שפשוט לא היה לה מזל בחיים? או אולי תגידו לה שהיא אוהבת להיות רווקה, אפילו מכורה לחופש ולעצמאות שלה?


 


 


אודות הכותב:

רקע כללי   יואב ברנזון הוא אבי תורת התרפיה הגנטית ומומחה עולמי בתחום.    יואב ברנזון מוביל אנשים לפריצות דרך ולהצלחה בתחום האישי, הזוגי והעסקי ב-25 השנים האחרונות והוא נחשב לאחד המומחים המובילים בתחום בישראל ובעולם כולו. הוא מקבל לקוחות ישראליים וזרים מכל יבשות העולם ואף מגיע למפגשים אישיים בניו-יורק, ברלין ולונדון.    יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-2,060 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות והפיתוח העסקי.   ? שיטת GET   יואב ברנזון הוא ממציא שיטת GET - שיטה חדשנית, מהפכנית וייחודית לחלוטין הנחשבת לפריצת דרך עולמית. השיטה מביאה לשינוי התנהגותי ולגמילה מהירה ויעילה מדפוסי התמכרות, מתקיעויות ומהרגלים מזיקים וכרוניים. השיטה מבוססת על הנדסה מחדש של גנים במוח והיא מאפשרת גמילה ושינוי במהירות חסרת תקדים.   מדובר בתהליך הנפרס על פני 4 מפגשים בלבד, במהלכם הנטייה ההתמכרותית מדוכאת ונעלמת, ואינה שולטת עוד בהתנהגות המכור.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il