מאמרים - דמיון מודרך ככלי ליציאה ממשברים הדפסה מאתר מאמרים

דמיון מודרך ככלי ליציאה ממשברים

נכתב על ידי קסם השינוי

[ הדפסת המאמר ]

 


אדם נמצא בפרשת דרכים בכל שלב בו עליו לבחור בין שתי אופציות או יותר, ברגע נתון.


פרשת דרכים מלווה לעיתים בהתלבטויות והן יכולות להופיע בתחומי חיים שונים, כמו קושי בהחלטה בבחירת מקצוע כזה או אחר, מקום עבודה להישאר או לעזוב,  במערכות יחסים...  


 


בכל מצב בו מגיעים לצומת דרכים, ישנו רגע של התלבטות ובילבול בנוגע לאפשרות הטובה ביותר מבין האפשרויות ובנוגע לשאלה במה כדאי לבחור? לכן קודם כל רצוי לעצור. השלב הבא הוא שלב ההתייחסות למצב הנתון. בשלב זה נעשית בדיקת האופציות - מה כדאי ולמה? מה המחיר, מה הרווח, שיקלול מביא לכדאיות ורק אז מתקבלת החלטה.


 


שאלת השאלות היא, כמה זמן תקועים בשלב העצירה ובחוסר הוודאות עד לקבלת ההחלטה.


 


כולנו היינו רוצים לעבור משלב לשלב בחיים בזרימה וברוגע, אך מה לעשות שישנו קושי פנימי שמונע את קבלת ההחלטה. מהו הדבר שעוצר את קבלת ההחלטה? הייתם רוצים לדעת? מהו הקושי ואיך לפתור אותו, כדי להתקדם לשלב הבא?


 


בתהליכי דמיון מודרך ו-  NLPעוברים תהליכי אימון מיוחדים לפתירת קונפליקטים, לומדים איך יוצאים מתקיעויות ואיך מחליטים ומתקדמים הרבה יותר מהר ממה שאתם חושבים.


כמה פעמים אמרתם לעצמכם, אני רוצה להיות כמו... או אני רוצה להגיע ל... אני חולם להיות... ובאותה נשימה קול אחר בתוככם ביטל את הפנטזיה, והטיל ברצון שלכם, ספק? אתם לא יכולים, לא עכשיו...


תמיד אמרו לי שאני לא מסוגל...


 


 לnlp  בשילוב דמיון מודרך כלים להשגת החלומות והמטרות שאליהם אתם שואפים.


 


למה? כי לפי גישת ה nlp בתוך כל אדם ישנם יכולות ומשאבים עצומים שדרכם הוא יכול להגיע לייעודו. בעזרת תהליכי nlp הדרך לגילוי יכולות ומשאבים אלו והעצמתם, מביאה לפריצת דרך קלה מהירה וחוויתית למימוש חזונו. לכל אדם ישנה זכות לממש את ייעודו את הדבר הפנימי שנמצא בתוכו, מימוש חלום זה יגרום לו לאושר והצלחה. מתהליך זה כולם יוצאים נישכרים ומאושרים, האדם המסופק שהגיע להצלחה ואושר, הוא אדם מלא באנרגיות חיוביות, מלא בשמחה, הגישה שלו לחיים אופטימית, נעימה ונינוחה ומשפיעה בכל מערכות החיים.

אודות הכותב:

קסם השינוי
http://www.kesem-hashinuy.co.il/

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il