מאמרים - מהי התאהבות ומדוע היא כמו סם? הדפסה מאתר מאמרים

מהי התאהבות ומדוע היא כמו סם?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


מהי התאהבות ומדוע היא כמו סם? / מאת יואב ברנזון


 


 


התאהבות היא סם


 


התאהבות היא סם לכל דבר. היא גורמת לאנשים להיות עיוורים, להרגיש תחושה של ריחוף לא מציאותי, היא כופה על אנשים לרדוף בכפייתיות אחריה, היא מערערת להם את התפקוד ואת החיים הרגילים, היא דוחפת אותם לאבד את עצמם, היא לעיתים קרובות מובילה אותם לטירוף ולשיגעון, לכאב ולסבל, לבכי ולאכזבה נוראית, לטראומה ולפחד.


 


התאהבות היא סם אבל היא אינה אסורה על פי חוק. אפילו היא הייתה אסורה - אנשים היו ממשיכים לצרוך אותה, כי היא מפתה בעוצמתה, כי היא סם חזק מאוד, סם זול וזמין שמחולק בחינם ואין עליו שום איסור חוקי.


 


 


 


התמכרות היא חוסר יכולת לשלוט על התנהגות מזיקה


 


מהי התמכרות? כל התמכרות היא למעשה התנהגות מזיקה שאין אפשרות לשלוט בה. אם אתם צורכים סם מסוכן ואתם מבינים שהוא מזיק לכם, אבל אינכם מסוגלים לשלוט בעצמכם - אתם מכורים.


 


גם התאהבות עונה להגדרה של התמכרות אם למשל, אתם ממשיכים להיות בקשר עם אדם שמזיק לכם, פוגע בכם, מדרדר אותכם ומכאיב לכם - אבל אתם "מאוהבים" בו ואינכם מסוגלים לוותר עליו.


   


 


 


מדוע החברה שלך ממשיכה לצאת עם בחור שרק פוגע בה?


 


בטוח קרה לכם שהחבר או החברה שלכם התאהבו והתמכרו לאדם שהם הכירו. ישבתם איתם וניסיתם להסביר להם בצורה הגיונית מדוע הקשר שלהם עם אותו אדם מזיק להם. הם הקשיבו לכם ואולי אפילו הסכימו איתכם, אבל הם המשיכו להיות בקשר עם אותו אדם, בטענה שהם פשוט לא יכולים אחרת והם "אוהבים" אותו.


 


זו בדיוק ההתנהגות האופיינית לאדם מכור. הוא מבין בהיגיון שהוא פועל כנגד עצמו ושההתנהגות שלו מזיקה ופוגעת בו, אבל הוא אינו מסוגל לשלוט בכך, והוא ממשיך לחזור לאותו המקום, לאותו האדם, לא כי הוא רק אוהב אלא כי הוא מכור אליו, כי הוא חסר אונים מולו, כי הוא לא שולט בעצמו.


 


 


 


גמילה היא הפיתרון היחידי להתאהבות


 


לא ניתן להפסיק לאהוב כך סתם מתוך ההיגיון. כדי להפסיק להתאהב, להפסיק להיפגע, להפסיק לאבד שליטה שוב ושוב ללא שום טעם יש לעבור גמילה.


 


התאהבות מחייבת גמילה ממוקדת ויעילה. כל דרך אחרת היא ארוכה מאוד ואינה באמת מביאה לשינוי. אדם שהתאהב פעם אחת, יתאהב בפעם השנייה, כי הוא מכור להתאהבות, כי הוא ימשיך לחפש את הסם כל פעם מחדש אצל בני הזוג החדשים. לא משנה כמה כאב הוא חווה ואיזה מחיר הוא שילם, הוא ימשיך לחפש את סם ההתמכרות בזוגיות הבאה בתור, כל עוד הוא לא נגמל מהתאהבות. 


 


 


וטיפ לסיום: אם התאהבתם באנשים שמזיקים לכם, אם איבדתם את עצמכם, אם אתם שבים תמיד למקום של מערכת יחסים חסרות שליטה, מטורפות והרסניות - אתם זקוקים לגמילה מהתאהבות. לפרטים נוספים לחצו כאן.


 


אודות הכותב:

רקע כללי   יואב ברנזון הוא אבי תורת התרפיה הגנטית ומומחה עולמי בתחום.    יואב ברנזון מוביל אנשים לפריצות דרך ולהצלחה בתחום האישי, הזוגי והעסקי ב-25 השנים האחרונות והוא נחשב לאחד המומחים המובילים בתחום בישראל ובעולם כולו. הוא מקבל לקוחות ישראליים וזרים מכל יבשות העולם ואף מגיע למפגשים אישיים בניו-יורק, ברלין ולונדון.    יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-2,060 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות והפיתוח העסקי.   ? שיטת GET   יואב ברנזון הוא ממציא שיטת GET - שיטה חדשנית, מהפכנית וייחודית לחלוטין הנחשבת לפריצת דרך עולמית. השיטה מביאה לשינוי התנהגותי ולגמילה מהירה ויעילה מדפוסי התמכרות, מתקיעויות ומהרגלים מזיקים וכרוניים. השיטה מבוססת על הנדסה מחדש של גנים במוח והיא מאפשרת גמילה ושינוי במהירות חסרת תקדים.   מדובר בתהליך הנפרס על פני 4 מפגשים בלבד, במהלכם הנטייה ההתמכרותית מדוכאת ונעלמת, ואינה שולטת עוד בהתנהגות המכור.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il