מאמרים - כמה חשובות הם - הנעליים הדפסה מאתר מאמרים

כמה חשובות הם - הנעליים

נכתב על ידי ענבר חן

[ הדפסת המאמר ]


בגמרא כתוב: ימכור אדם כל אשר לו ויקנה מנעלים לרגליו. מדוע הנעלים חשובות כל כך? למה לא ללכת יחפים? למה להכביד על הרגל במסגרת נוקשה? למה לא להרגיש חופשי ומשוחרר?


הנעלים אכן חשובות לאדם, הם הבסיס שעליו האדם עומד והולך. הן נושאות את משקל הגוף ונותנות לו יציבות. כמה סובל אדם שנועל נעליים שאינן  נוחות לו, קשה לו ללכת, כואבות לו הרגליים, יתכן גם שנעליים לא נוחות גורמות לאדם לבעיות אורטופדיות משמעותיות יתכן שיכאב לו הגב ויקרין לצוואר והוא יגיע למצב שיזדקק לנעליים אורטפדיות מיוחדות המותאמות ספציפית לכף הרגל שלו, הכאב יכול הגיע למיגרנות , כאבי ראש וכל מיני מחושים שלא תמיד אפשר לדעת שהסיבה להם היא הנעליים.


אורטופדיה היא התמחות מיוחדת שמסוגלת לפתור בעיות בכף הרגל ולרפא אנשים. נעלים אורטופדיות טובות יכולות לרפא מחושים כאלו ואחרים. אנשים שסובלים כאבי רגלים ומתאימים לעצמם נעליים נוחות, מסוגלים פתאום ללכת ולרוץ ואפילו לרקוד. האורטופד מתאים לאנשים מדרס אישי לפי כף הרגל שלהם, המדרסים מהווים בסיס טוב לרגל והאדם מפסיק לסבול בזמן הליכה ועמידה. ישנם מגוון רחב של מדרסים : מדרסי ספורט , מדרסים אורטופדיים , מדרסים מיוחדים לחולי סכרת (במקרה של חולי סכרת למרבה הצער אי הליכה בנעליים עם מדרסים גורמות לחוסר יציבות וסכנת נפילה מה שמחייב חולי סכרת לנעול נעליים אורטפדיות עם מדרסים מיוחדים) מדרסים מיוחדים לריצה , מדרסים העשויים מחומרים טבעים ומיוחדים למגוון בעיות שונות וממוקדות וכמובן שהמדרסים מיוצרים במטרה להתאים לכל סוגי הנעליים הרגילות בכדי שיוכלו לשמש לנעליים אורטופדיות.


אנשים שהולכים יחפים אולי מרגישים משוחררים אך הם מפסידים את ההגנה שבנעל, הנעלים מגינות על הרגל מקוצים ואבנים ומפגעים ומהוות בסיס איתן לאדם.


נעלים הם גם תכשיט, בגד שיכול להיות משלים אסטטי לתלבושת , נעלים אופנתיות מוסיפות חן לאדם והופכות את הופעתו למכובדת, אלגנטית או ספורטיבית לפי בחירתו.


לסיכום, שימוש נכון בנעלים וניצול היתרונות שלהם יכול להועיל לבעיות אורטופדיה, להרגשה טובה וגם לאסטטיקה.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il