מאמרים - אימון זוגי - אימון בשניים הדפסה מאתר מאמרים

אימון זוגי - אימון בשניים

נכתב על ידי נעמה רגב

[ הדפסת המאמר ]

אתם לא היחידים...
פנטזיה יפה. אבל עדיין פנטזיה...
רבים מאיתנו סבורים שאהבה מספיקה על מנת לשמר את אש הנעורים בזוגיות. יש לנו פנטזיה שכשאנחנו מוצאים בן זוג, אנחנו חושבים שהגענו לגן עדן. אפשר לנוח.
כולנו רוצים בן זוג שמשלים אותנו, מרגש ומסקרן ללא הפסקה. עדיפות לבעלי יכולות מטאפיזיות - כאלה שיבינו אותנו מבלי שנסביר. זה לא עובד כך.
סופה של פנטזיה זו להתנפץ.

ציפייה שלא ממומשת מביאה לאכזבה ובמקום אהבה נוצרת מלחמה
במציאות אנו מתאכזבים מכיוון שהציפיות מבן הזוג אינן מתממשות. מתחילים לחפש מה לא בסדר, במה הוא צריך להשתנות. אנו שמים פוקוס על החולשות שלו ויותר מכך - נותנים פרשנות להתנהגויות שלו. לרוב פרשנות שלילית שאינה בונה קשר. להיפך. היא הורסת אותו. למשל: "הוא יודע שחשוב לי לצאת לבלות אבל כל פעם שאני מציעה לו, הוא מעדיף להישאר בבית". הפרשנות שרובנו נבחר היא שהוא לא מתחשב בי או לא איכפת לו ממני. דוגמא נוספת: "היא יודעת שאני צריך את השקט שלי אז למה היא מבקשת ממני כל הזמן לעשות דברים בבית - היא לא מבינה שאני עייף מהעבודה ?" וכך לאט לאט האהוב הופך לאויב. רגש האהבה שם אותנו במקום רגיש והאדם עמו אנו חיים הופך להיות זה שאנו הכי נפגעים ממנו.
אותן תכונות שמשכו אותנו אצלו בהתחלה, הופכות להיות תכונות שמפריעות לנו בהמשך. לדוגמא: אם התאהבתי בבן זוג שבטוח בעצמו, בהמשך מפריע לי שהוא יודע כל דבר ומחליט בביטחון.
במקרים של קונפליקטים ואי הסכמות אנחנו נבהלים, כועסים, מתגוננים והופכים כל שיחה לויכוח במקום ללמוד לתקשר אחד עם השני. הדבר יוצר ריחוק ולימים מביא לפרידה.
אפשר להתעורר בזמן...

השאלה היא האם אפשר להיות ביחד תקופה ארוכה ועדיין ליהנות מחברות אמיתית ואהבה ואף להשתמש במערכת הזוגית כמנוף להתפתחות אישית -
האם אפשר לחיות חיים מספקים ומוגשמים בכל תחומי החיים וליצור מרחב נאות לגידול ילדים ?

כל זוגיות היא הזדמנות
זוגיות טובה היא הזדמנות להתפתחות אישית, לצמיחה זוגית ולהקמת בית מתאים לגידול ילדים בריאים.

הבן זוג שלי משמש כמנוף להצלחתי
היתרון המדהים בזוגיות הוא שניתן באמצעותה לפתח ולחזק את החלקים שבי בהם אני פחות מפותח. זאת על ידי הסתכלות על בן הזוג כעל מראה ולקיחת אחריות על מעשיי. אז נעשה שינוי אמיתי.
עלינו לוותר על הפנטזיה הבלתי ממומשת ואף מרחיקה שבן הזוג ישתנה ולהתבונן במה אני יכול להתפתח ולהשתנות.
הפוקוס עובר מהאחר אליי. אני מבין שביכולתי לשנות ולהשפיע על מערכת היחסים ולהופכה ב- 180 מעלות. זה תלוי בשפה שלי ובהוויה שלי. זה תלוי בי. נקודה.
היה רצוי שכל זוג ילמד לעבוד על הזוגיות שלו, איך להגיע למקום של שלמות עם עצמו וביחד, כך שיתאפשר לכל אחד להיות במיטבו במסגרת הזוגית.
בזוגיות טובה אנחנו בודקים את הצרכים של כל אחד מבני הזוג ולומדים להקשיב, לשוחח ולהתאים את עצמנו אליהם.
כל בן זוג יכול לסייע מאוד לבן זוגו להתפתח !
כשיש צמיחה אישית יש באופן ישיר צמיחה זוגית. ולהיפך. כשאנחנו נותנים להם אנחנו נותנים לעצמנו.

בית גידול ילדים ראוי
עבור זוגות עם ילדים או כאלה שמתעתדים להקים משפחה - חשוב שנדע שהדבר התומך ביותר בחינוך ילדים ויצירתם כעצמאיים הוא יחסים טובים בין ההורים. כשיש אוירה טובה בבית, כשהילדים סופגים אהבה ורואים דוגמא אישית מהוריהם הן בהתנהגות והן בתקשורת זה מהווה מרחב לצמיחה ולביטחון עבור הילדים.

כיצד אנו יכולים לבנות מערכת יחסים המושתתת על אכפתיות, אינטימיות חום וקרבה - מסתבר שיש דרך שעובדת ופותחת בפני בני הזוג אפשרויות חדשות ביחסים ביניהם.

האימון ככלי שמקדם קשר
אימון הינה שיטה קצרה ואפקטיבית לקידום מטרות בחיים.
"אימון בשניים" הינה שיטה ייחודית שבה אתם מקדמים את מטרותיכם ואת התחומים בהם אתם צריכים להתפתח כזוג ובאופן אישי תוך יצירת בהירות מהי זוגיות טובה לגבכם, למידה מה חשוב עבורכם ואימוץ דרכי תקשורת חדשים שמקדמים את הקשר שלכם.
מבחינה אישית - בעזרת האימון תאמינו מחדש ביכולותיכם, בכישורים שלכם ובכך שאתם ראויים לקשר איכותי.
בנוסף, אתם בוחרים נקודות הסתכלות חדשות תוך חיבור לחוזקים ולייחודיות של כל אחד מכם בנפרד ושל שניכם יחד כזוג.
כל זאת בשביל המטרה:
שהזוגיות תעבוד ותוכלו להתפנות לעשייה בחוץ בנינוחות ובשלמות.


האימון ממוקד ונעשה באווירה נעימה ונינוחה תוך שימת פוקוס עליכם.
יש לציין שהאימון מיועד לזוגות שהיחסים ביניהם לא עובדים ואף לזוגות שרוצים לשפר ולחזק את הקשר שלהם. בנוסף, רצוי ששני בני הזוג יתאמנו אך אפשרי שרק אחד מכם יתאמן. שכן, השינוי יקרה במוקדם או במאוחר גם אצל האחר.
האימון מותאם לקצב של כל אחד מבני הזוג.

כאשר הזוגיות טובה ישנה חברות אמיתית בין השניים, ישנה נתינה ונוצר באופן טבעי מרחב לצמיחה.

אודות הכותב:
נעמה רגב מאמנת אישית וזוגית, מתמחה בתחומי זוגיות, משפחה, יחסים והתפתחות אישית. בעלת תואר שני במדעי ההתנהגות, מנחת קבוצות בתקשורת בין אישית והתפתחות אישית ובעלת הכשרה לטיפול זוגי ומשפחתי. "המטרה והמשימה שלי להביא שמחת חיים ואהבה לאנשים ולמשפחות."
0544304067

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il