מאמרים - החומצות האלפא הידרוקסיות - איך הן תורמות לעורנו. הדפסה מאתר מאמרים

החומצות האלפא הידרוקסיות - איך הן תורמות לעורנו.

נכתב על ידי דפנה אורן

[ הדפסת המאמר ]


בוודאי שמעתן על החומצות האלפא הידרוקסיות. ובכן ראשית


 מי הן?


 
מקורן של החומצות בצמחים או חלב - חומצה גליקולית, חומצה לקטית (בחלב חמוץ), חומצה ציטרית (פרי הדר), חומצה מאלית ועוד. הנפוצה ביותר בשימוש היא החומצה הגליקולית, המצויה בטבע בקנה סוכר.


 ושנית, מה עושות החומצות לעורנו?


 


תפקידן הוא לפרק את ה"דבק" של השכבה החיצונית של תאי עור מתים שהצטברו על פני השטח החיצוני של העור ובכך מאפשרות לתאי עור בריאים יותר לעלות אל פני השטח.


 הסרת השכבה הזאת של תאים מתים יכולה לשפר את טקסטורת העור, את הגוון שלו, לפתוח נקבוביות (וגם לקלף בתוך הנקבובית) ולאפשר לקרם הלחות להיספג יותר טוב בעור.  עוזרות לשפר את המראה של עור שניזוק מהשמש, עור יבש ועור נוקשה.


נזקי השמש הם הסיבה העיקרית לכך שהשכבה הקרנית של העור מתעבה והעור נראה מחוספס.
החומצות ההידרוקסיות עובדות בתהליך כימי, ומשום כך יכולות לחדור לעור ולגרום לתוצאות טובות ותר מאשר מקלפים מכניים - כמו גרגרים, הפועלים רק על השטח החיצוני של העור. אין סיבה לחשוש מכך שהחומצות תסרנה תאי עור בריאים.


בתחילת השימוש ההשפעה על העור גדולה יותר  ?  החומצות גורמות ל"שיוף" של השכבה המעובה, המאופיינת בכתמים או בטקסטורה פגומה. בשימוש המתמשך נראה הבדל פחות משמעותי מחודש לחודש, וזה צפוי והגיוני. אולם עדיין חשוב להמשיך ולהשתמש בחומצות בכדי לשמר מרקם עור חלק ומראה הבריא.


 היתרונות


 


חומצות אלפא הידרוקסיות מסייעות בשימור תכולת המים בעור.הן מושכות מים ויכולות  להגביר את יצור הצרמידים מה שעוזר לשמור אותו לח ובריא.


יש להן יכולת להחליק את העור, לטשטש סימנים של  נזקי השמש, לתקן הבדלי גוון בעור, לשפר טקסטורה, לפתוח נקבוביות ולתרום למראה של עור חלק ובריא  .


חשוב


כשמפסיקים להשתמש בהן העור יחזור למצב בו הוא היה לפני תחילת השימוש.


 ובכן כמו שאתן מבינות השימוש השוטף בחומצות אלה חשוב ומומלץ. חוץ מאשר בפילינגים שם החומצות נמצאות באחוזים ניכרים ישנם גם קרמים לשימוש יומיומי ובהם חומצות אלה במינונים קטנים וקרמים אלה מחדשים באופן שוטף את עור הפנים


 


שאלות, והתייעצות יתקבלו בברכה.


דפנה אורן


קוסמטיקאית מומחית


אודות הכותב:  1. דפנה אורן  2. SMART COSMETICS  3.  מומחית לדרמו קוסמטיקה  4. 052-3897919


[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il