מאמרים - מתי יש לפעול למען הנפש והמימוש העצמי ומתי למען ההצלחה? הדפסה מאתר מאמרים

מתי יש לפעול למען הנפש והמימוש העצמי ומתי למען ההצלחה?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


מתי יש לפעול למען הנפש ומתי למען ההצלחה? / מאת יואב ברנזון


 


 


אנשים שפועלים למען הנפש מתוך מצוקה כלכלית - רק מחריפים את הבעיה שלהם


 


לעשות דברים "למען הנפש", למצוא עבודה ש"תמלא את הנפש", לגור במקום ש"יספק את הנפש" - כל אלה הם ערכים חיוביים ונכונים, אבל לא תמיד הם אפשריים.


 


אנשים רבים הנמצאים בסוג של מצוקה כלכלית מתעקשים לפעול למען הנפש של עצמם, אולם מכיוון שהם לא דאגו לתשתית מתאימה לא רק שהם אינם מצליחים לרפא את הנפש שלהם אלא שהם רק מחריפים את הבעיה הכלכלית והמעשיית שלהם.


 


 


 


הצלחה היא סוג של תנאי מקדים שמאפשר פעולה למען הנפש


 


אדם מצליח יכול לממן את הנפש שלו, לספק את הנפש שלו, לאפשר לנפש שלו להוביל ולשקול שיקולים נפשיים במקום שיקולים מעשיים וארציים - כי יש לו מספיק, כי יש לו מאיפה.


 


אבל אנשים שורדים שלא דאגו לתשתית מעשית וכספית כלשהי שתתמוך בהם אינם יכולים להרשות לעצמם לפעול למען הנפש שלהם אלא קודם כל עליהם לפעול למען ההצלחה הכלכלית והמעשית שלהם ולמען הבסיס האיתן שלהם, אחרת הם יצאו קרחים מכאן ומכאן. 


 


 


 


הטעות של מרבית האנשים - לצאת קרחים מכאן ומכאן


 


לדוגמה, רווקה בת 34 שעדיין גרה עם ההורים, שאין לה תעסוקה שהיא אוהבת ואין לה קשר זוגי או בעל אינה יכולה לסכן את כל עתידה ולהשקיע בשלב זה של חייה 4 שנים בלימוד מקצוע אומנותי לא מפרנס "עבור הנפש" משום שעליה לדאוג תחילה לעצמאות הכלכלית שלה, לדירה משלה ולזוגיות מפרה ותומכת.


 


אחרת, היא עלולה למצוא את עצמה קרחת מכאן ומכאן - גם למצוא את עצמה תקועה עם מקצוע לא מפרנס, גרה עדיין אצל ההורים ותלויה בהם כלכלית עם כל המשמעויות הכרוכות בכך מצד אחד, ומצד שני גם להחמיץ את החיים הזוגיים והאישיים שלה מכיוון שהיא הייתה עסוקה בסיפוק הנפש שלה ולא היה לה זמן לבנות את עצמה ולהכין את עצמה לחיים מעשיים של זוגיות, יחסים, נשואים ועבודה.


  


  


וטיפ לסיום: דאגו קודם כל לבסיס הכלכלי והארצי שלכם. אח"כ תשקיעו בפיתוח הנפש שלכם, כי יהיה לכם מאיפה. כמובן, שאם יש לכם מאיפה - תמיד רצוי וטוב להשקיע בנפש.


  


 


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il