מאמרים - תמא 38 לעזרת הפריפריות הדפסה מאתר מאמרים

תמא 38 לעזרת הפריפריות

נכתב על ידי טל ברכה

[ הדפסת המאמר ]


תכניתה של ממשלת ישראל בכל הקשור לאותה תמ"א 38, היא לתת מענה לכל תושבי המדינה, אך זה די ברור כי במקומות מסוימים יהיה צורך לתת מענה רציני ודחוף יותר בכדי להביא את המצב הקיים לידי שינוי משמעותי ולהביא לבטיחות גדולה יותר לתושבים רבים. תמ"א 38 היא זאת, שאם תבוצע במהירות בפריפריות, היא רק תחסוך בנזקים לרכוש ותמנע אבידות קשות בחיי אדם.


 כולנו ראינו עד כמה המצב קשה באזור הדרום כל זמן שקסאמים וגראדים נוחתים על התושבים האמיצים של אזור זה. מצב זה הדגיש עוד יותר לכולנו, עד כמה במדינת ישראל יש צורך בביטחון רב ככל שניתן, בייחוד בבית שלנו, בכדי שמעבר לאומץ נוכל גם להיות רגועים בכל הקשור לביטחוננו ולביטחון המשפחה שלנו. תמ"א 38 מיועדת לתת ביטחון בסיסי זה, שבו רעידות אדמה (שיכולות לגרום נזק עצום מאות מונים יותר מאשר כל פגיעה של קסאם כלשהו) יאיימו פחות על תושבי הפריפריה, או על כל אלו שבתיהם נבנו לפני זמן רב ואינם עומדים בדרישות החוזק והיציבות הנדרשים כהתגוננות בפני איום זה.


 ניתן רק להצטער שממשלות ישראל לדורותיהם לא יזמו את תמ"א 38 לפני שנים רבות, מאחר והאיום מפני נזקי טבע לא נולד אתמול אלא שרק ההכרה בו נעשתה לא מזמן. חבל שכאן במדינה נדחות החלטות חשובות זמן רב עד שהן הופכות לאיום משמעותי ומציאותי, אך עדיף מאוחר מאשר לעולם לא ולכן תמ"א 38, אם תקבל דחיפה משמעותית, תעניק ביטחון לרבים מתושבי המדינה.


 חלקות המדינה למחוזות מרכזיים ולפריפריות היא אינה דבר חדש ולצערנו אנו עדים לכך שהפריפריות מקבלות את האפיון של מקומות נחשלים וחבל שכך. אם לא בכל נושא הכלכלה, התעסוקה או דברים מעין אלו, הרי שלפחות תמ"א 38 תוכל לעשות צדק ולהעניק לתושבי הפריפריות את הביטחון שלו הם זקוקים, לעתים יותר מאזורים אחרים.


 מאחר ואותה תמא 38 היא כזאת שאינה מכבידה על מצבם הכלכלי של דיירי הבניינים המשתמשים בה, הרי שהיא מבורכת מבחינת אותם דיירים ומסייעת להם להחליט בחיוב ומהרה על הפעלתה. המצב בפריפריות דורש לעתים הקלה בכל הקשור לתכנונים או להתנהלות כלכלית של כל תושב כמעט, ולכן תמ"א 38, כשהיא בנויה בשיטה של תמרוץ קבלנים שמרוויחים מהפרויקט ולא מכספי הדיירים, היא פתרון עצום בכל הקשור להוצאות הכבדות שבהן אינם נושאים תושבי האזור במהלך הפעלת התכנית.

אודות הכותב:

החברה הישראלית להשבחת מבנים בע"מ ,המומחים לתמא 38 בישראל אנו בחברה הישראלית להשבחת מבנים מביאים את הניסיון המקצועי שלנו, הקשרים, הידע והמימון הכספי על מנת להבנות לכם עתיד חדש בסביבת המגורים. החברה הוקמה לשם מתן מענה מהיר ומקצועי לחיזוק המבנים ובו בזמן להבטיח כי אתם הדיירים תקבלו את ההצעה האטרקטיבית ביותר מאיתנו למימוש זכויות התמ"א 38 שלכם. צרו קשר עוד היום למימוש התכנית בבניינכם.  http://www.israel38.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il