מאמרים - מהי שיפוטיות, כיצד היא פועלת וכיצד ניתן להימנע ממנה? הדפסה מאתר מאמרים

מהי שיפוטיות, כיצד היא פועלת וכיצד ניתן להימנע ממנה?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


מהי שיפוטיות, כיצד היא פועלת וכיצד ניתן להימנע ממנה? / מאת יואב ברנזון


 


 


שיפוטיות היא חרב פיפיות


 


שיפוטיות, כמו כל פעולה אחרת של התודעה, פועלת בכל הכיוונים האפשריים. היא חוזרת לכל מקום שאליו נפנה אותה כמו בומרנג או מראה הדדית.


 


שיפוטיות היא הנטייה לבקר, לתייג או לתת ציון שלילי לעצמנו או לאחרים בצורה שאינה נובעת מקבלה או מחמלה אלא מרעות לב, אנוכיות, ביקורת וגישה שלילית.


 


 


 


אם אתם שופטים את עצמכם - אחרים ילמדו מכם


 


אם אתם האויבים הגדולים של עצמכם ואתם שופטים את עצמכם בצורה מחמירה ולא מניחים לעצמכם - תגלו שגם אחרים נוטים לשפוט אותכם באותה הצורה ולבוא אליכם בביקורת ובטענות.


 


שפיטה עצמית מובילה באופן בלתי נמנע לשפיטה בידי אחרים. אנשים לומדים מכם כיצד להתנהג אליכם דרך האופן בו אתם מתנהגים לעצמכם. אם אתם יורדים על עצמכם  - אחרים גם יירדו עליכם בצורה דומה ובמידת רעות רוח דומה.


 


 


 


אם אתם שופטים אחרים - ישפטו גם אותכם


 


אם אתם אנשים הנוטים לבקר במפורש אחרים, נוטים לשפוט אותם, לשפוט את ההתנהגות שלהם ולבוא אליהם בטענות ובתביעות - אל תתפלאו אם ישפטו אותכם בחזרה, יתקפו אותכם בחזרה ויבואו גם אליכם בטענות.


 


שפיטה של אחרים היא בומרנג שחוזר חזרה ישירות אליכם, אלא אם כן אתם מחליטים להפסיק לשפוט, להפסיק לדרג, להפסיק לתת ציונים ולהפסיק לבוא בטענות לאחרים כאילו הם חייבים לכם משהו.


 


 


 


אם אתם רוצים להפסיק לשפוט - עליכם להפסיק לשפוט את עצמכם ואת האחרים


 


כדי להפסיק לשפוט עליכם לעשות שני דברים במקביל: אחד, להפסיק לרדת על עצמכם ובמקום זאת לקבל את עצמכם בכל תנאי. כלומר להפסיק לחלוטין את הביקורת העצמית והירידות העצמיות.


 


שתיים, להפסיק לרדת על אחרים, במפורש וגם בלב. להפסיק לבוא בטענות, בדרישות, בתלונות ובביקורת לאחרים, גם אם זה נראה לכם הכי מוצדק והכי לגיטימי.


 


  


וטיפ לסיום: נמאס לכם ששופטים אותכם ולא מקבלים אותכם כפי שאתם? הפסיקו לבקר ולהאשים אחרים והתחילו לאהוב ולקבל את עצמכם ללא תנאים. במשך הזמן תראו שאחרים ישנו את הגישה אליכם ויאהבו אותכם כפי שאתם תאהבו את עצמכם.


  


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il