מאמרים - תמא 38 ויש מתנגדים הדפסה מאתר מאמרים

תמא 38 ויש מתנגדים

נכתב על ידי טל ברכה

[ הדפסת המאמר ]

תמא 38 – יש מתנגדים


אתם מעוניינים לבצע  פרויקט תמא 38 אך אתם נתקלים במתנגדים?
ישנם שני סוגים עיקריים של מתנגדים – אלו שמבינים תמ"א 38 ואלו שלא.
המבינים שביניהם, אלו הם בדרך כלל המבוגרים שלא מוכנים להקשיב ואפילו לא לשמוע. אותם חד משמעית משאירים לסוף, ממש לדקה ה90 –שלב חתימת ההסכם מול היזם. נשאיר לעורך הדין את התענוג והוא כבר ימצא פתרון .
לגבי אלו שמבינים, פה העניין קצת יותר מורכב. אתם צריכים להבין את הסיבה האמתית שבגללה הם מסרבים .ישנם כמה סיבות עיקריות:
1.      חוסר הנעימות מעצם היותם גרים באתר בניה
2.      תוספת דיירים בבניין
3.      חוסר בטחון
4.      חמדנות
קודם כל מומלץ למנות נציגות דיירים ולעבור בין הדיירים עם טופס אישור עקרוני לתמ"א 38 ,להבין היכן אתם עומדים. החוק היבש אומר 66% הסכמה לשם ניצול זכויות התמ"א אך במקרים בהם היזם יידרש לבנות שתי קומות בשל סיבות כלכליות ואכן הרשויות המקומיות מאשרות ,דרושה הסכמה של 100% מבעלי הדירות.
במידה וישנם 66% , צריך להתחיל לחפש חברה יזמית שתתחיל בבדיקה ראשונית של הבניין. חברה מקצועית תספק לכם הצעה בפרק זמן של 2-3 שבועות לאחר ניתוח מעמיק של הנכס(בדרך כלל מצריך בדיקה ברשויות ע"י אדריכל ,מודד בשטח ויעצים שונים). בין אם מדובר באפשרויות חיזוק והרחבה וכלה בפתרונות חניה, לאחר בדיקת ההתכנות תקבלו הצעה מפורטת לביצוע הפרויקט. בתוך ההצעה תוכלו למצוא תשובות להרבה שאלות שעולות בקרב המתנגדים.
קיבלתם הצעה ועדיין יש מתנגדים?
להתקדם!!! משא ומתן עם היזם ובחירת עו"ד מייצג (עו"ד ימומן ע"י היזם) .עו"ד ינהל את המו"מ מול היזם ע"י החלפת טיוטות הסכם.
ההסכם מוכן והדיירים חותמים. השגתם 66% ניתן להתקדם, לשם זה מינו את המפקחת הארצית לבתים משותפים לחתום בשם המתנגדים. (תהליך שלוקח פרק זמן לא מבוטל)
יש לשמור על חזות אחידה וסבלנות למרות עקשנותם.  
מניסיוננו, לאחר שקיבלתם הצעה רצינית מהיזם שממחישה את הרווח העצום מהפרויקט, גם הדיירים הסרבנים מתרצים ולפתע מסכימים לביצוע הפרויקט. חיזוק הבניין נגד רעידות אדמה ובכלל, הוספת מעלית , מרפסת שמש, ממ"ד, שיפוץ חזיתות הבניין, הגדלת הלובי, החלפת תשתיות מים חשמל וביוב הכשרת מקומות חניה הם רק חלק מההטבות שתוכלו להרוויח. השתמשו בהם בכדי להביא את המתנגדים להסכמה.  
בהצלחה! 

 

 


אודות הכותב:

הכותב הינו טל ברכה
סמנכ"ל החברה הישראלית להשבחת מבנים בע"מ
www.israel38.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il