מאמרים - בגדול, העולם מתחלק לרובוטים ונשמות - מה ההבדל? הדפסה מאתר מאמרים

בגדול, העולם מתחלק לרובוטים ונשמות - מה ההבדל?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

בגדול, העולם מתחלק לרובוטים ונשמות - מה ההבדל? / מאת יואב ברנזון


 


 


הרובוטים


 


רובוטים הם אנשים בעלי אפיונים מאוד מסויימים. הם פרפקציוניסטים, יעילים בצורה קיצונית, חסרי רגש, בעלי שליטה עצמית אדירה ומסוגלים לתפקד ברמה מעוררת השתאות.


 


הרובוטים הם אנשים בעלי הספקים מטורפים, הם אינם מניחים לנשמה או ללב להשפיע על שיקול הדעת שלהם, הם קרים, ממוקדים, טכניים ומסחריים. הם מאמינים בשורה התחתונה והם תמיד מחפשים את הכמות על פני האיכות.


 


  


 


תפקוד מעל לכל


 


עבור הרובוטים - התפקוד הוא מעל לכל. מה שמעניין אותם זה לא אנשים, רגשות או סיפור חיים אלא התוצאות בסוף הרבעון, מידת הרווח הסופי, שיפור היעילות, הגדלת הכמות ועוד מונחים מספריים מעולם הרציו.


 


מה שמנחה את הרובוטים אינה הנשמה, הלב, המוסר או הנתינה אלא ההיגיון הצרוף, התכלית המעשית, האינטרסים הכלכליים והרצון להשיג ולקבל מן העולם.


 


 


 


הנשמות (הטובות)


 


הנשמות (הטובות) שונים מהרובוטים באופן מהותי. הם יצירתיים, בעלי רגש חם, לב חלש, רגישויות, חולשות אנושיות, רחמנות בסיסית וקושי להעדיף את האינטרס שלהם על חשבון הצרכים של אחרים.


 


הנשמות אינן מסוגלות לתפקד בצורה מטורפת או להגיע להספקים מרשימים. הם מתפקדים פחות טוב מהרובוטים, הם נוטים להתבלבל לעיתים, הם עושים טעויות, הם אנושיים.


 


 


 


הרגש מעל לכל


 


אצל הנשמות - הרגש הוא השולט ולא השכל והתפקוד. מה שמנחה את הנשמות זו ההרגשה הנוחה והנכונה ולא השיקול הקר והאינטרסנטי שלהם.


 


הם לא יעשו דברים בכל מחיר - גם אם זה פוגע באינטרסים שלהם. הם יבחרו רק את הדברים איתם הם מרגישים טוב, בנוח. הם יעדיפו להפסיד ולהקריב שיקולים של יעילות לטובת ההרגשה הטובה והתחושה שהם פועלים ערכית ומוסרית. במקרים רבים, הם יעדיפו לחשוב על טובת האחרים מאשר על טובתם האישית, כי זה גורם להם להרגיש טוב עם עצמם.


 


 


וטיפ לסיום: הרובוטים נהנים ממספרים ומהישגים אישיים. הנשמות נהנות מהרגשה, מאווירה ומנתינה לאחרים.


 


 

אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il